Honor rolls

Jersey Shore Area Middle School

First marking period

DISTINGUISHED

HONOR ROLL

GRADE 6 — Peter Bellomo, Nicholas Bellomo, Trey Berfield, Kayli Berry, Kira Bierly, Elijah Bower, Camron Brungard, Gannon Bruno, Makenzi Connor, Breanna Corlew, Abigail Corson, Dietrich Dammer, Kadence Dauber, Cassadi Dodd, Rika English, Cale Fazler, Dillon Feerrar, Andrew Greenwood, Connor Griffin, Kyle Haddad, Derrick High, Delana Hill, Nathan Horn, Ryan Jankowski, Brady Jordan, Katrina King, Anna Lanks, Kathryn Larson, Rachel Lorson, Grace Lorson, Arianna Milbrand, Breck Miller, Aliyah Neece, Jared Palski, Grace Paulhamus, Kooper Peacock, Caleb Sarge, Trevor Schneider, Makayla Sholder, Mable Sick, Brock Smith, Julia Sorgen, Luke Springman, Carter Stackhouse, Malachi Staggert, Ella TenEyck, Brooke Tyson, Destiny, Umstead, Devon Walker, Grace Welshans, Quaid Westlin, Christopher Wilson and Morgan Witt.

GRADE 7 — Emily Allen, Alexa Bassett, Addie Bierly, Gauge Bilbay, Emma Blakely, Grace Bowers, Savannah Brion, Jaylynn Brooks, Emma Brophy, Brynli Brungard, Dante Cappellini, Grace Carson, Lexey Cohick, Ambria Confer, Connor Cornelius, Edward Dammer, Zachery Dangle, Lily Dincher, Madelyn Gerst, Liam Goodrich, Wyatt Green, Alexa Greevy, Hadley Hager, Nicholas Hamilton, Madison Hamilton, Natalie Hayes, Madelyn Hendricks, Cayden Hess, Karis Huff-Love, Alexis June, Sophia Kauffman, Jadon Keen, McKenzie Koch, Jenna Kramer, Courtney Lehman, Emily Lehman, Reagan Markley, Saige Miller, Sarah Misquitta, Kyle Mundrick, Kayla Mundrick, Emmaline Muthler, Colin Nichols, Jason Nilsson, Miranda Paulhamus, Karter Peacock, Sara Pecchia, Hayden Rinker, Madison Satterfield, Elizabeth Schall, Madison Serafini, Haley Shadle, Brandon Shrodo, Olivia Snook, Dustin Stoetzel, Breanna Sylvanio, Emma Tovar, Carolyn Wacker, Jon Wagner, Branden Wentzel and Damian Williams.

GRADE 8 — Cameron Allison, Owen Anderson, Trinity Andrus, Logan Bailey, Aleyah Bathurst, Cale Blakely, Zane Bubb, Matthew Buttorff, Alexander Butzler, Faith Darby, Olivia Eiswerth, Camden Embick, Julianna Embick, Arabella Fielder, Rita Fisher, Riley Frazier, Shaye Fries, Jaden Fryer, Chloe Fuller, Donald Fuller, Quinn Green, Alexis Hartzel, Victoria Henry, Delaney Herbst, Madeline Herman, Zachary Hinds, Kiley Hummer, Gavin Hunsinger, Meaghan Keegan, Hunter Kelley, Harmonie King, Kylie Kirkendall, Joseph Lorson, Samantha Machmer, Madison Maihle, Austin Mann, Carli McConnell, Halee McDonough, Ezra Miller, Robert Parker, Elias Reibson, Desiree Rennicks, Benjamin Reynolds, Jaselle Rummings, Hannah Saar, Hannah Sarge, Tommy Sawyer, Aubrey Schilling, Aubrey Sechrist, Brooke Sechrist, Elizabeth Shaffer, Skyler Smith, Heather Smith, Lee Springman, Cora Stackhouse, Alison Stamm, Hannah Steppe, Kenzi Stover, Timothy Sweitzer, Makenna Verne, Tyler Walker, Madison Wall, Taylor Watkins, Riley Welshans, Branden Wheary and Gabriella Zydallas.

HONOR ROLL

GRADE 6 — Gabriel Andrus, Ava Blesh, Natalie Botsford, Phaedra Bower, Amira Bradley, Jordan Branca, Jessica Clark, Carter Englert, Miranda Farr, Brooklyn Felter, Andie Gifford, Madison Green, Maddox Hafner, Abigail Haight, Andrew Hammond, Garrett Kupres, Dylan Lackey, Averi Maihle, Madison Marr, Cade McDonough, Taylor Metzger, Braden Montgomery, Micah Nilsson, Breanna Porter, Bella Reighard, Sydney Rhea, Dylan Rhea, Zachery Rooney, Jayson Sawyer, Stone Sechrist, Taylor Seyler, Brennan Smith, Dierk Stetts, Rhianna Terry, Cort Titus, Logan Wagner, Justyce Wampler, Brenyn Watkins, Peyton Welshans, Kaimen West, Romee Woodring and Peyton Yandell.

GRADE 7 — Jenifer Aikey, Rachel Bomboy, Brayden Bowers, Abbey Boyer, Jaron Breining, Brionna Cochran, Ereionna Cook, Alex Cooper, Nicholas Corson, Gavin Dady, Connor Davis, Emily Fink, Adam Fox, Mykaleigh Funk, Jennifer Gallant, Tristan Gallick, Emma Gillespie, Madison Griffis, McKenzie Hagen, Abigail Hall, Kaden Harris, Jonathan Houtz, Kaylee Irwin, Hailey Keeler, Tyler Knapp, Brandon Laubach, Lehman Courtney, Aurora Liao, Talon Litz, Alexandria Long, O’Neal Lopez Garcia, Damian McAlister, Colby McKibben, Tyler Miller, Charles Miller, Kurtus Overdorf, Dawson Rhinehart, Olivia Sawyer, Donald Steinbacher, John Summerson, Harmony Waxmunsky and Jacob Willits.

GRADE 8 — Deborah Andrus, Courtney Bartholomew, Kayden Bower, Brooke Cohick, Jade Eckman, Riley Fischer, Olivia Gair, Adryenne Hamm, Makenna Horn, Victoria Jankowski, Jozlyn Karichner, Katherine Kemp, Evan Latimer, Mason Liddick, Lake Merryman, Madeline Murray, Quincey Myers, Gabriel Packer, Gavin Robinson, Alexis Rogers, Colin Samar, Jonathan Smith, Kennedy Snook, Emilee Stetts, Rylee Stryker, ShaKira Thomas, Zackary Thompson, Hunter Walters, Levi Waltz, Benjamin Webb, Cole Wilcox, Hannah Wool and Preston Wool.

Jersey Shore

Area High School

First marking period

DISTINGUISHED

HONOR ROLL

GRADE 9 — Sarah Elizabeth Alexander, Leighanna Beth Allen, Gabrielle Alexis Bellomo, Dylan Mikel Berguson, Mackenzie Lynn Brooks, Wyatt Elisah Buss, Jozelyn Renee Charles, Natalia Gail Charnego, Brandon Douglas Crothers, Katelyn Rhayann Doebler, Jaydyn Thomas Doebler-Miller, Chloe McKenna Embick, Alyssa Ann English, Karissa Ann English, Olivia Janet Farr, Olivia Janet Farr, Bailey Elizabeth Felter, Maxwell James Ferguson, Evan Russell Fink, Taylor Michelle Fleming, Brayden Michael Foley, Rachel Elizabeth Garrett, Emilianna Meghan George, Alexa Payton Gephart, Abigale Lee Gerst, Ellie Jean Graff, Sadie Taylor Griswold, Serena Marie Gunn, Kyleigh Madison Hager, Aaron Michael Harer, Jonah Matthew Hartman, Brielle Ann Hess, Owen Dean Knepp, Sophie Grace Lauer, Lincoln Howard Lilley, Tanner James Lorson, Luke Gerard Maneval, Blaine Warren Mann, Parker David Miller, Allison Nicole Moore, Maya Milada Moore, Jordan Olivia O’Connor, Cade Martin Palmatier, Sierra Marie Pietsch, Mackenzie Ella Powell, Justice Addison Quintanilla, Mandy Marie Remick, Brianna Rae Rogers, Kyle Lian Russell, Gyasi Charles Russo, Kaitlyn Rae Ryan, Veronica Suzanne Sander, Corina Grace Sarge, Annalee Marie Schmidt, Miranda Rebecca Schneider, Dawson Steven Sechrist, Kacee Dianna Shobert, Arizona Rayn Shrick, Emma Marie Silvis, Maegan Elizabeth Sorgen, Evan Charles Spangler, Stephanie Mae Steinbacher, Aubrey Elizabeth Stetts, Lauren Renee Summerson, Analee Brooke Tindell, Paris Marie West, Eli David Willits, Micah James Worth.

GRADE 10 — Caley Jeanne Anderson, Sean Thomas Anderson, Austin James Barnes, Dayna Marie Beitz, Aaron Parker Best, Hailey Renee Brookens, Kaitlin Danielle Bubb, Emily Annmarie Carr, Mickael Anthony Clements, Taylor Lavonne Codispoti, Madison Ann Delaney, Dakota Karen Diester, Annalise Rose Eiswerth, Breonna Leigh Fink, Eli Waltz Fishel, Anna Rose Fisher, Bobby Gene George, Cameron Joseph Griffin, Isabella Rose Hale, Blake Aaron Harman, Gabrielle Elaine Harris, Brianna Mae Herman, Megan Linn Hill, Isabella Rose Ickes, Hannah Maria Kauffman, Skyelar Rose Kimble, Lydia Marie Kirkendall, Sierra Lynn Koons, David Joseph Kramer, Daniel Ralph Lehman, Madison Katelynn Lehman, Kaylyn Rose Loomis, Rebecca Christine Lorson, Haley Quinn Ludwig, Allie Jo Maneval, Gage Michael Mann, Gwenyth Laurel McHenry, Hailey Michelle Meixel, Alyssa Dawne Munro, Kalyn Amelia Naugle, Cade Vincent Neal, Terence Hunter O’Connor, Trista Patient Marie O’Dell, Allison Catherine Panczyszyn, Leah May Paulhamus, Koby Lee Peacock, Cole Alexander Phillips, Brooke Elizabeth Potter, Madiline Marie Shaffer, Celesta Ruth Shemory, Robert John Shirk, Hunter Riley Smith, Madison Laurel Snook, Megan Elizabeth Stamm, Alyssa Ann Stover, Amber Marie Sweeney, Alexander Thomas Trunzo, Abigail Ann Watson, Jeremy Eli Wenger, Daytona Elizabeth Wentzel, Portia Aubryn Williams, Garrett Masen Winner, Hannah Elizabeth Yorks, Gabe Anthony Young.

GRADE 11 — Samantha Michelle Bailey, Jared Adam Barnes, Luke Anthony Bischof, Cody Alan Brungard, Emma Jane Butzler, Bailey Janet Campbell, Chase Calvin Carpenter, Emily Nicole Carson, Katelynn Elizabeth Dutton, Janel Alaine Eck, Samantha Ann English, Samantha Joyce Ewing, Dylan Kristopher Fox, Gabrielle Renee Fries, Madison Rachel Graff, Savannah Marie Greene, MacGuire Douglas Griswold, Meghan Elizabeth Haltenhoff, Audrie Allison Hartman, Mikayla Elizabeth Hess, Averie Elizabeth Hess, Andrew James Hufnagle, Patrick Eugene Hufnagle, Aleia Paige Irvin, David Henry Jameson, Devany Lynn Jones, Kristin Marie Klopp, Tyler Rae Laub, Madelyn Isabel Laubscher, Trynity Virginia Lehman, Autumn Marie Logue, Baleigh Olivia Lorson, Lyndsay Marie Malicky, Dominic James Maneval, Riley Ann Markley, Aria McKalyn Meixel, Emma Elizabeth Nagle, Olivia Elizabeth Nearhoof, Patrick James Niehueser, Bailey Rae Powell, Austin William Robinson, McKenna Kathryn Russell, Timothy Daniel Saar, Mason William Sechrist, Elijah Donald Shemory, Kaitlyn Nicole Smith, Theron Stephen Sorgen, Baileigh Elizabeth Splain, Melanie Sue Steinbacher, Emma Cathryn Stevens, Ryan Michael Stratton, Hannah Elizabeth Stroble, Tara Rose Toth, Audrey Mae Wacker, Kendra Rae White, Dominic Eugene Williams, Ashlyn Valdessa Wool, Adalynn Jennifer Worden.

Grade 12 — Connor Brayden Anderson, Summer Jadelyn Harmony Andrus, Harlan Raymond Baier, Hunter Joseph Bailey, Haley Lynn Bechdel, Cooper Alexander Bomboy, Sierra Ashley Bradley, Skylar Alan Brion, Jacob Thomas Butzler, Jacob Daniel Corson, Colten William Corter, Rachael Jean Doughty, Luke Anthony Engel, Skyla Erin Feerrar, Beatrice Melissa Ferguson, Haylee Jean Fishel, Ricky Jay Frankhouser, Emma Catherine Frazier, Cheyenne Naomi Greene, Wyatt Michael Grieco, Mariah Lynn Guiswite, Paige Emily Haight, Brianna Marie Heller, Caleb Alan Huff-Love, Logan Anthony Huling, Olivia Marie Johnson, Jordan Allen Keen, Katrina Marie Kehoe, Savannah Rae Koch, Luke Martin Claude Laubach, Briar Rose Lehman, Shaina Renee Livermore, Harley McClain Lorson, Wyatt John Lorson, Timber Rayne Merryman, Colton Thaniel Miller, Ezekiel Francis Miller, Tyler Earl Joseph Miller, Paige Marie Mitcheltree, Gabrielle Elizabeth Moore, Haley Caryn Naugle, Blake Alexander Neal, Pearl Lee Patterson, Kaseenah Nicole Paulhamus, Julia Rae Rockwell, Andrew Nicole Sanford, Todd Steven Sanford, Allison Lynne Schweikart, Elizabeth Sue Severino, Connor Winfield Shade, Alexa Michelle Shadle, Ella Reed Simcox, Olivia Rose Stroble, Marisa Nicole Swimenart, Breanna Victoria Thompson, Alex William Tobin, Sidney Catherine Trunzo, Lily Rae Wasson, Lance Parker Welsh, Reagan Marie West, Lindsay Ann Winchester, Sierra Rose Winner, Zachary Taylor Young.

HONOR ROLL

GRADE 9 — Tanner David Allison, Eric Stephen Bell, Marissa Nicole Brady, Norene Elizabeth Brown, Brian Scott Budman, Alec Nathan Carpenter, Hailey Jade Crowley, Olivia-Anne Bauman Eisner, Danielle Rose Lee Fantaski, Kyleigh Rae Anne Fausey, Cortni Ann Frankhouser, William Joseph Frazier, Amanda Jean Mae Fuller, Andreas Leonard Gallick, Madison Rae Gilbert, Madyson Marie Grenoble, Brett Kimber Guthrie, Titus Cage Hafner, Hannah Lee Hinds, Seth Lawrence Ingraham, Chase Lukas Kershner, Ryan Francis Kershner, Sean Michael Koch, Isabella Jane Kriner, Brooklyn Nacoe Kujawa, Brandy Lea Malek, Elizabeth MaeMarie McClain, Justin Thomas Mercado, Faith Christine Miller, Josaphine Francis Murray, Joshua David Nichols, Emilee Ashlynn Paulhamus, Rylan Thomas Rockwell, Joseph Edward Shade, Leslie Anne Shadle, Anthony James Ahffer, Justin Michael Smeal, James Ardell Spotts, Hailey Rae Stetts, Terrence James Stetts, Jason Michael Stringfellow, Evi Rose Titus, Lyle Christopher Welshans, Tayven Lee West, Tycen Hunter Whitman.

GRADE 10 — Carlee Rae Bardo, Jacob Craig Barto, Alexis Lynn Brown, Kristen Elisabeth Cowfer, Kierra Ann Elkin, Giavonna Marie Fanella, Howard Matthew Fausey, Morgan Elaine Geyer, Keri Ann Goodreau, Abigayle Rose Greevy, Braden Haas Guinter, Katharine Mae Hendricks, Quinn Thomas Henry, Devin Leroy Hillyard, Kayla Rae Keen, Caleb Nathaniel Ahramrovic Leone, Allison Ann Lorson, Jessica Lea McClellan, Destiny Ann Mitchell, Faith Noel Morgan, Pierce James Morgret, Benjamin Allen Murray, Ashley Nicole Nichols, Sofia Patino Irurita, Makayla Ann Potter, Olivia Elizabeth Ramos, Cassidy Anabel Rell, Madison Nicole Rhea, Emma Irene Schoonmaker, Dakota Charles Schweikart, Austin James Steele, Daniel Mark Stonerook, Hunter Elizabeth Swartz, Bryana Nicole Tebbs, David John Tomb, Michael Aaron Walker, Kyle Daniel Waltz, Breanna Nicole Watkins, Hailey Diana Yost, Alexis Raine Young, Kristopher Lee Zinck.

GRADE 11 — Derek Wayne Baldwin, Autumn Renae Bilbay, Jasiah Anthony Bower, Austin Taylor Breon, Destiny Anita Breon, Isaac Floyd Davis, Lissa Marie Delbo, Brandon Stephen DePasqua, Jason Grant Dincher, Krista Ann Eck, Alan Jon Feist, Alexandria Marie George, Sophia Ashton Hayes, Samantha Lyn Keegan, Mynnette Marian Veronica Kell, Casandra Mae Ann Knull, Dylan Lee Leitch, Alyssa Eva-Marie Lucas, Rylee Maehala Martzall, Sara Jo Mastracco, Heather Renee Mayes, Alex Joseph Melvin, Vera Marie Miller, Montana Elizabeth Ohi, Darren Wayne Stetts, Emily Shaw Stine, Rachael Amara Swanhrt, Cameron Joseph Tupper, Nolan Robert Ungard, Natalie Renee Winchester, Tyler Ray Wirth.

GRADE 12 — Breanna Nicole Allen, Morgan Elizabeth Bauder, Rebecca Dawn Caudill, Gavin Craig Cerrato, Hannah Elise Clark, Richard Thomas Dailey, Padraic James DeLaney, Austin Michael Deuel, Olivia Edler, Jessica Ann Fink, Joshua William Glace, Austin Keith Green, Steven Robert Guinter, Aaron Michael Hennigan, Blaine Mychal Huff, Ashley Nichole Ingraham, Sheyenne Lynn Kramer, Raymond Clyde Laubach, Dean James Lundy, Maxwell Steven Mason, Alyssa Jayne Paulhamus, Brandon Joseph Michael Ranck, Cory Evan Rennicks, Bridgett nichole rice, Trenton Thomas Rosati, Olivia Kathleen Steppe, Elizabeth Michaelle Tindell, Austin Matthew Wall, Matthew Scott Wasson, Abigail Alexis Watkins, Cody Allen Welch.

Muncy High School

First marking period

HONOR ROLL

GRADE 7 — Lauren Anderson, Kelsey Bowen, Kai Bower, Aurora Bowling, Alayna Cooley, Ariana Copeland, Chase Crawley, Marley Derr, Hannah Dgien, Sarah Dgien, Lily Frederick, Benjamin Fulger, Emma Gaul, Laura Glasser, Elise Gregory, Abigail Groover, Bailey Hadzinikolov, Lauren Hamer-Steele, Isaac Harris, Brandi Hitesman, Wyatt  Hoover, Helena Johnson, Nicolette Johnson, Nicholas Laubscher, Alexander Maiorana, Emily Rose Masters, Hallie McClure, Travis McNett, Kaleb Meyer, Todd Modispaw, Cameron Myers, Ty Nixon, Hailey Ohl, Maria Patemostro, Rocco Pepper, Willow Perakovich, Giovanni Persun, Nickolas Puzio, Caitlin Renson, Meghan Rhoads, Chloe Skaluba, Elizabeth Springman, Madison Steinbacher, Natalia Thomas, Dennis VanNess, Morgan Walton, Jospeh Whitteker, Lance Wojtkowiak-Guiney, Emma Yordy, Zoe Yordy.

GRADE 8 — Makenzie Bartlow, John Coppes, Xavier Delker, Skylar Eck, Joseph Edkin, Isabella Fave, Travis Fogleman, Starr Foust, Clayton Gottschall, Emma Green, Franchesca Guisewhite, Ethan Gush, Emma Hogan, John Johnson, Breanna King, Joshua Kustanbauter, Angelina LaRose, Alana McCullen, Josiah Meza, Devin Miller, Lily Moyer, Alexis Newcomer, Rory Oden, Brooklynn Ohl, Paul Pepper, Sage Perakovich, Logan Rakestraw, Calon Reid, Brooke Rishel, Rachel Ryder, Maxwell Rymsza, Connor Sassano, Garrett Savidge, Charles Schmitt, Adrianna Simpson, Taylin Snyder, Kalina Spring, Sophia Springman, Marquesa Staib, Novah Swank, Alexis Treese, Dylan Trimble, Bryce Vollman, Collin Wertz, Gage Wertz.

GRADE 9 — Sacha Alvarez, Mario Barberio, Aleaha Bigelow, Jacob Blair, Madesyn Brelsford, Colliin Cowfer, NiKaya DeWald, Jennifer Frederick, Amber Fry, Tanner Gold, Christian Good, Braeden Hamm, Dakota Haueisen, Cael Hembury, Lillian Huff, Schyler Keller, Faith Mihalick, Abbey Millard, Jasmine Schmitt, Collin Smith, Nevaeh Wertman.

GRADE 10 — Zachary Alberti, Alexis Baranoski, Sabrina Barner, Jessica Bartlow, Josephine Benamati, Annabelle Bergey, Kylie Bergquist, Bailey Bowen, Taylor Bryson, Nathan Cole, Rebecca Dgien, Gianna Edkin, Sarah Fiester, Eli Fraley, Natalya Giroux, Tyler Girven, Coleman Good, Alivia Heivly, Rachel Hoffman, Coy Johnson, Michael Kustanbauter, Trey McCollum, Sasha McMonigle, Kolby Moyer, Grady Oden, Tiffanie Poust, Brandon Rogers, Olivia Rosenberger, Noah Rymsza, Tyler Sampsell, Jacob Sobjak, Amber Weigle, Nathan Wetherhold, Brianna Younkin.

GRADE 11 — Gerard Alpaugh, Sidney Alpaugh, Emma Bigelow, Alexis Bower, Tonya Bryson, Mckenzy Burley, Stephanie Casale, Anna Ciaravino, Kailey Copeland, Matthew Coyner, Emma Dayhoff, Chase Dodson, Samuel Eck, Baylor Garverick, Arthur Gottschall, Noah Gush, Joshua Hall, Katelyn Harder, Corbin Hockenbrock, Megan Holmes, Justin Huff, Alexandra Jacquez-Armenta, Dakota Kerstetter, Lauryn Laidacker, Alexander Laubscher, Jeremy Lloyd, Alec Malizia, Caitlin Masters, Chad McElwee, Darrell McKee, Brittany McNett, Levi Messenger, Hannah Myers, Kiley Nierzwicki,  Nathan Paisley, Alena Porter, Kryshia Reis, Isabella Rymsza, Jocelyn Sassano, Alyssa Schell, Sierra Smith, Mackenna Snyder, Katelyn Sobjak, Ambra Swank, Joshua Sweeney, Evan Vincent, Kaylee Wade, Michael Walters.

GRADE 12 — Jesus Aguilar, Seth Balliet, Sharon Bowling, Aimee Brausenberg, Dalton Confer, Charles Cowfer, Jasmyn Cramm, Murrai Crooks, Emily Croucher, Katherine Ebner, Jonathan Fornwalt, Michaela Giles, Alyssa Gravelle, Jaina Hall, Alyssa Haueisen, Hunter Heivly, Lillian Hockenbrock, Noah Hoffman, Alexander Huff, Peyton Hulyo, Jessica James, Morgan Kristine Johnson, Emily Krah, Justin Kramer, Samantha LaRose, Sarah Miller, Isaac Mottern, Nicholas Patemostro, Silvyanne Raup, Sarah Schaech, Dominique Schell, Kylie Schoonmaker, Caleb Smith,  Julie Smith, Jamie Stemer, Austin Stipcak, Lyndsi Stugart, Christopher Titman, Samantha Updegrove, Amber Walker, Evan Warren, Malik Wertman, Monique Woodring.

North Penn Liberty High School

HIGH HONOR ROLL

Grade 7 — Ian Beck, Kyle Davis, Cameron Fabian, Zoey Knipe, Trinity Kolb, Emily Kreger, Stettson McGovern, Hayley Ridge, Noah Shedden, Hunter Thompson, McKayla Valentine, Kurtis Wetzel.

Grade 8 — Olivia Allen, Meghan Collister, Alexis Crowe, Blaze Deitrick, Brooklyn Deitrick, Hannah Grinnell, Jenna Harris, Coleman Jelliff, Colton Litzelman, Zoie McDermott, Kierstin Mitstifer, Shaelynn Mosher, Katherine Nealen, Taylor Nelson, Lydia Paulhamus, Eva Rice, Koleton Roupp, Bridgette Russell, Noah Spencer, Breanna Sponenberg, Ashley Stille, Ryann Upham, Rhyen Wilson.

Grade 9 — Jacob Bergstrom, Courtney Bower, Emily Clark, Dalton Graham, Emma Harris, Elsie Kelly, Dutch Litzelman, Mackenzie Moore, Camryn Moyer, Anna Paulhamus, Jasmyn Route, Brooke Russell, Alexandra Schmouder, Samuel Shedden, Lijah Sheddy, Brittany Sponenberg, Deja Rose Weaver.

Grade 10 — Shelby alexander, Abbie Bergstom, Trinity Bogaczyk, Brandyn Choplosky, Isabella Clark, Katrina Davis, Sky DeBockler, Savannah Doney, Kelly Egrie, Katelyn Feaster, Kiley Goetz, Riyanne Hutcheson, Mikah Kolb, Quinn Landon, Sierra Marriner, Martin Ostopowitz, Ethan Ridge, Mikayla Rossell, Klayton Roupp, Emma Williams, Dylan Williamson, Briauna Wiilson, Jodi Young.

Grade 11 — Luke Aldinger, Sarah Alexander, Cooper Baumgartner, McKenzie Bogaczyk, Lathan Dunn, Brie Edler, Zachary Fetzer, Abby Heatley, Mamie Kyle, Kaitlyn Mitstifer, MacKenzie Nealen, Jonathan Nelson, Alyssa Remley, Zachary Roupp, Taya Route-Machmer, Colin Schmouder, Lauren Snyder, Kassidy Stanley, Sarah Stille, Nathan Turkey, Riley Walker, Issac Weaver, Abby Williams, Kaylei Woodward.

Grade 12 — Kassidy Feissler, Gabrielle Austin, Garrett Bickhart, Tyler Boyer, Jayna Brodnicki, MacKenzie Clark, Deven Cohick, Kassidy Fessler, Taylor Focht, Marissa Harer, Trevor Jackson, Mackenzie Kowalski, Dylan Lovett, Randall Martin, Abigail Miller, Tyler Repard, Brody Route, Drake Schmouder, Michaela Schmouder, Rachael Stille, Emily Strange, Morgan Weber, Kaitlyn Wetzel.

Montgomery Area Junior/Senior

High School

First marking period

HIGH HONOR ROLL

GRADE 7 — Cecelia Beckley, Danielle Boyer, Devon Deem, Bradyn Foresman, Coltin Hans, Addison Heasley, Mackenzie Holmes, Austin Kuhn, Skye McGrath, Brynn McRae, Taylor McRae,  Thayden Miller, Mallorie Myers, Ava Peluso, Marissa Rupert, Stanley Showers, Cortney Smith, Kaylei Snyder, Natalie St. James, Sarah Turner, Jenna Waring, Blake Willits, Nathan Yeagle.

GRADE 8 — Jessica Bohner, McKenzie Heasley, Kennedy Marsh, Logan Pick, Mason Schreiber, Kelly Showers, Julia Stetts, Katelyn Taylor, Brieanna Twigg.

GRADE 9 — Dashawn Derr, Breanna Gardner, Steven Prince II, Dylan Ring, Hayden Ross, Kana Showers, Laura Ulrich, Saige Whipple, Emily Wolfgang, Jaelyn Woods, Cameron Yeagle, Kaytlyn Young.

GRADE 10 — Brennan Bailey, Colton Barnes, Daniel Beckley, Christian Bossley, Andrea Cuddeback, Aubrey Divler, Alexys Erb, Katelyn Forrestal, Curtis Gordon, Caleb Hipple, Enogita Imeri, Emma Klopp, Novalee Leonard, Samantha Magargle, Rachael Miller, Bailey Segraves, Alexis Snyder, Rhyle Strausbaugh, Brayden Strouse, Abigail Stryker, Spencer Trostle, Megan Twigg, Jessica Umpstead, Marvin Walters, Dayton Yohn.

GRADE 11 — Jacob Cuddeback, Brandon Daldo, MacKenzie Day, Margaret Dietrich, Joseph Edkin, Madison Erb, Noah Eshenaur, Zofina Fink, Oscar Gracia Jr, Cheyenne Knouse, Ethan Litzelman, Eithan Marino, Kyle Rupert, Courtney Skelton, Arlie Smith, Carter Smith, Rachel Strouse, Rebecca Strouse.

GRADE 12 — Laken Barnhart, Corrine Bartlett, Taylor Bennett, Morgan Bloom, Hannah Bryson, Lauryn Derr, Lucas Drick, Madison Dunkle, Maura Galanti, Avonlea Horner, Destini-Sierra Kelch, Jennifer Klobe, Benjamin Klopp, Kelly Kratzer, Jenna Lutz, Tyler Miller, Brooke Rupert, Gabrielle Shreck, Michelle Steele, Lindsay Stine, Sarah Taylor, Alissa Welliver.

HONOR ROLL

GRADE 7 — Logan Almeida, Braiden Beachel, Cara Bossley, Alexander Burleigh, Alexia Butler, Tarik Cobb Jr, Scott Cupp, Nichole Diehl, Jasmine Eichenlaub, Jacob Fry, Madison Goliash, Dakota Haskins, Colton Hessler, Donovan Houseknecht, Hunter Leet, Shelby McRae, Riley Miller, Savannah Peppard, Faith Persing, Kaitlyn Raemsch, Blake Snyder, Zachary Snyder, Colby Springman, Tanner Springman, Samantha Ulrich, Avry Walters, Timothy Whitmoyer Jr, Lexi Woltz.

GRADE 8 — Carson Bloom ,Bailey Divler, Kaide Drick, Hal Drick Jr, Abigail Duck, Mercedes Dunkle, David Erb Jr, Alexander Griffith, Daniel Harding, Paige Heverly, Avery Jessell, Nolan Johnson, Iris Keister, Serena King, Seth Laudermilch, Kadyn Magyar, Benjamin Marino, Hailey McGrath, Joseph Oister, Kylie Persing, Makayla Phillips, Maya Poehler, Colby Puderbach, Madison Short, Evan Strausbaugh, Jeweliana Tawney, Morgen Tupper, Clara Ulrich, Cassandra Wagner, Kevin Wettlaufer, Kylie Wilson Emma Woodworth, Kade Wooten, Gabriel Wright.

GRADE 9 — Eli Barbier, Brooke Bartlow, Megan Bartlow, Eric Bennett, Duane Bower, Austin Diehl, Laura Diehl, Riley Fry, Blake Gingery, Arthur Griffith, Alex Hans, Nita Imeri, Karlie McLaughlin, Chancelor Miller, Trevor Miller, Zoe Miller, Megan Moser, Devon Neidig, Sarah Paultz, Denym Peppard, Joshua Plank, Breanna Segraves, Kade Showers, Owen Smith, Thomas Steele, Shea Strouse, Wyatt Stugart, Catalin Torok, Emma Voneida, Zachary Williams, Xavier Winter, Mia Yocum.

GRADE 10 — Autumn Barrett, Adrianna Bird, Jermaine Bolden, Whitney Bolden, Colton Bower, Joshua Bower, Austin Buck, Hunter Budman, Nickolas Budman, Kimberly Douglas, Jacob Gearhart, Kaylee Gomez, Sophia Grab, Kalen Guyer, Kara Hahn, Vicky Hans, Nicholas Hill, Courtney Jamison, Autumn Lynch, Kaitlyn McCarty, Christopher McClintock, Brynna McHenry, Michael Miller, Amanda Paradis, Mercade Peppard, Michael Phillips, Zachary Phillips, Morgan Pryor, Skylar Riddell, Alyssa Rodgers, Brendan Rooker, Derek Scampone, Tyler Shadle, Emily Snyder, Coty Steele, Ryan Swinehart, Jonathan Vining, Justin Williams, Nicholas Winters.

GRADE 11 — Steven Baney, Brianna Boore, Grace Bopp, Megan Chamberlin, Travis Diggan, Damien Doane, Jensen  Drick, Abigail Felix, Cody Fuller, Zachary Goliash, Jazlyn Gomez, Madison Heddings, Jeffrey Herrman, Trevor Kennedy, Dylan Lynch, Nicholas Pryor, Hannah Raup, Maddie Solano-LaForme, Alexis Stanley, Madeline Wenner, Hudson Werner.

GRADE 12 —  Michala Alexander, Kohltin Bartlow, Travis Bennett, Quyn Berry, Kaitlyn Bittenbender, Jonah Cobb, Delayna Deem, Arianna Fox, Keith Habersham Jr, Jason Hill, Amanda Kilps, Kyle King, Vanessa King, Bethanie Patterson, Cameron St. James, Jackson Stryker, Jacob Thomas, Jack Treese, Giosia Wenner, Alyssa Winters, Jeremy Wolfgang, Hunter Woltz.

COMMENTS