Honor rolls

Williamsport Area Middle School

First quarter

Distinguished Honor Roll

Grade 7 — Evan Beiter, Elise Berthold, Aubrianna Blair, Elias Campbell, Mia Clark, Ethan Eckard, Noah Eroh, Connor Evans, Caleb Fausnaught, La’Masia Jeter-Carter, Zachariah Lake, Blake Little, Megan Lorson, Benjamin Manetta, Kendall McAnelly, Abigail Mundrick, Cael Nasdeo, Connor Nye, Alana Osenbach, Niara Russell, Bryan Santos, Avery Sauers, Matthew Smith, Sarah Spring, Rowan Tupper, Evan Whitford, Aliyah Wright.

Grade 8 — Connor Adkins, Johanna Baker, Sarina Beiter, Nicole Belton, Chase Bower, Gavin Bowers, Isabel Boyles, Elizabeth Carter, Kyla Dyson, Keith Freeman, Ethan Freynik, Dallas Griess, Emily Hale, Makayla Hamm, Kendall Hennigan, Kendall Kelley, Kanina Lattie, Teagan Marty, Diana McLean, Benjamin Pennings, Hunter Robbins, Abheet Sarker, Marina Schappell, Madeline Shaffer, Megan Snyder, Malachi Watson, Lorelei Weaver, Ethan Young.

High Honor Roll

Grade 7 — Adam Aldenderfer, Addison Bower, Braedon Brinkerhoff, Celicia Brown, Blake Butler, Carter Butler, Andrew Butters, Samantha Carpenter, Abigail Carson, Breanna Chicas, Mya Clay, Noah Cox, Sophia Crews, Brycen Delker, Audrey Donnell, Elle Douglass, Noah Dunlap, Klair Fausnaught, Marcella Fisher, Jesiah Giersdorf, Eva Gilliland, Kennadi Godfrey, Ryan Griffin, Keaton Grove, Shayna Hauser, Landon Hetrick, Bo Inwright, Miah Jones, Sydney Kelley, Alycia Kriner, Addison Lovecchio, Adison Maggs, Allyson McCann, William McGehean, Noah McKenzie, Alyssa Mitstifer, Jack Murafka, Aviel Myers, Kailee Nagy, Peyton Naugle, Laila Robertson, Shamarya Robinson, Elizabeth Ryder, Tyler Schneider, Luke Segraves, Benjamin Smith, Makenzie Smith, Kayla Steinbacher, Lauren Trump, Ariana Watson, George Whaley, Lily Whipple, Isaac Young, Emma Yrisarri.

Grade 8 — A’Niyah Andrews-Handy, Thomas Aversa, Caitlin Bacon, Jade Bailey, Riley Bennett, Owen Berry, Emily Bogle, Braden Bower, Riley Bower, Devin Bradley, Emma Campbell, Domonic Cendoma, Ryan Clokey, Analah Coach, Nayim Connelly-Ali, Allora Davies, Bilal Elfayoumi, Ty Estes, Blake Forker, Justin Fulmer, Damond Greene, Savannah Grove, Erika Haag, Raymond Hartman, Kailee Helmrich, Niyeem Hill, Jahkeem Hines, Gideon Hopton, Kaitlyn Hurne, Marlowe Jacques, Tevita Kalamafoni, Jordan Kiessling, Matthew Lavallee Harris, Garrett Laver, Countess Lingard, Charles Lundy, Elizabeth Lundy, Che’Mar Martin, Jasonmichael Miller, Roman Morrone, Madison Oldt, Amanda Palmer, Mallory Pardoe, Emmanuel Pombor, Robert Poritsky, Amalie Robertson, Warren Robinson, Quaseer Saunders, Emily Scaife, Kyle Shuler, Raelyn Sitler, Dawson Stahl, Zachary Toner, Madison Waugh, Abigail Weaver, Adriana Williams, Kawan Wilson, Nicholas Zerbe.

Honor Roll

Grade 7 — Natayah Abdul-Hakim, Emily Allen, Landon Allmaras, Naaya Amos, Ashley Armstrong, Ava Avery, Riley Baker, John Bartholomew, Diamond Baylis, Austin Best, Mia Birch, Amirah Blackwell, Evan Brumbaugh, Nevaeh Campbell, Alyia Carpenter, Syerra Castro, Alexandria Chilson, John Compton, Sydney Crews, Porter Dawson, Makai Day, Alexis Deavor, Dominick Diabelko, Eva DiSalvo-Carnevale, Nyjir Dixon, Ramona Doss, Ryleigh Dyer, Aaron Epstein, Bryce Faivre, Makenna Farnsworth, Jackson Fink, Owen Gair, Sara Gargasz, Lydia Garverick, Noah Golden, Kaliey Gonsales, Lucas Gross, Nevaeh Hale, Lydia Hall, Dominic Hamilton, Constance Harding, Michael Harry, William Hartman, Alexander Haswell, Nitika Hodges, Lena Holmes, Noah Hoover, Quinlyn Hoover, Brielle-Ann Howlett, Brian Jacobs, Makaylah Johnson, Owen Kaar, Hanyah Keels, Mayson Kiessling, Cameron Kratzer, Joshua Lake, Zekiah Lepley, Luseane Ma’afu, Alexis Mann, Austin Markle, Alexia Markley, Taniyah Martin, Sean McCann, Brenna McDermott, Baelie Merrill, Hailey Michael, Landen Miller, Mia Miller, Deja Neidig, Xavier Orquia, Jalen Parker-Keyes, Madeline Pennings, Madisyn Plocinski, Nelina Poleto, Alex Randall, Taryn Reed, Zander Richards, Tenayia Richardson, Kristina Rohrer, Chais Shief, Chartez Slaughter, Cheyenne Smith, Kaelyn Steinbacher, Alexis Stugart, Amayah Sweeting, Bailey Tempesco, Logan Thomas, Spencer Trutt, Khia Ungard, Lucia Walz, Angelica Ware, Kiaya Waring, EllaMarie Wheeland, Jaenee Williams.

Grade 8 — Khashaun Akins, Cole-Ashtton Boone, Ava Boor, Nathaniel Boyles, Kevin Cagle, Avery Campbell, Leah Carter, Shawn Cicchitello, Naomi Cook, Tyler Cortright, Prynn Coup, Nathan Dailey, Matayah Deitrick, Jahnetta Dorsey, Adelia Engel, Cole Ensinger, Mason Erb, Hailey Fausnaught, Kyendra Frantz, Elijah Frierson, Azalea Frisch, Nickolas Gates, Matthew Gerrity, Garrett Gleckl, Amaia Graham, Madalyn Gross, Elizabeth Haussmann, Aranessa Helton, Alec Hooper, Gavin Johnson, Leah Kelly, Zachary LaVoie, Gabrielle Lawrence, Isaiah Longo, Brynne Loudenslager, Nelson Macdonald, Brock Mayer, Adelyn McDermott, Myah McDermott, Anthony Mileto, Magaly Mitstifer, Madison Moore, Francesco Morrone, Atreyu Murray, Isabella Murray, Peyton Myers, Cameron Nagy, Serenity Paul, Paige Porter, Kianna Potope, Cana Riley, Riley Shipman, Lillian Silvis, Camerson Sims, Nazier Smith, Dade Splain, Xavier Taylor, Christian Thomas, Robert Treese, Dulce Vazquez Martinez, Isabel Vonstein, Layla Waldman, Z’iyera Walker, Becca White, Santino White, Blake Willits.

Hughesville High School

First marking period

Honor Roll

Grade 7 — Joshua Applegate, Logan Armstrong, Leah ARthur, Dylan Bieber, Jackson Bower, Blake Boyer, Nicholas Bragalone, Grayson Bullock, Carter Cowburn, Alicia Daye, Makenzzie Dylina, Cayden Eichenlaub, Nolan Emerick, Robert Fennell, Camden Fetterman, Kadin Fetterman, Arielle Finnegan, Katelyn Fortin, Nicholas Fortin, Lauren Foust, Justin Fowler, Emma Freidhof, Trynaty Gehr, Chyanne George, Jacob Gottshall, Austin Gray, Kaylee Gray, Hayden Harmon, Samantha Harvey, Joshua Heiney, Alissa Hoffman, Jackson Jordan, Atelaite Kalamfoni, Austin Kappas, Kylie Kilgore, Xavier Kooken, Carley Larsen, Sopheea Lewis, Chase Maneval, Nicholas Martinelli, Matthew McClain, Layne McCormick, Cedar McCusker, Ryan McElheny, Jadyn McGinley, Austin McKeon, Briannah Miller, Lauren Mook, Bryar Moore, Quinn Moore, Carmen Moores, Emily Morse, Zoe Moyer, Chaz Neidig, Eli Olshefskie, Madilyn Paulhamus, Caiden Puderbach, Grace Pysher, Coen Riegner, Stephanie Rossman, Jeremy Russell, Malikie Sellers, Garret Sharer, Hailey Sherwood, Lillian Shoemaker, Caitlyn Smith, Evan Statts, Ryan Steele, Sara Stroup, Gabriel Wagner, BrookeLynn Walters, Lexi Waltman, Gabriel Wolford, Ethan Woolcock, Mia Worrall.

Grade 8 — Simon Bennage, Ethan Berger, Sophie Bittenbender, Morgan Bressler, Michaella Briggs, Gina Budman, Devin Buttel, Emily Campbell, Emily Casselberry, Taylor Colson, Jordan Crociante, Kenneth Draper, Michal Dylina, Cody Earl, Eli Edkin, Sadie Evans, Dylan Farnsworth, Carly Fogal, Wyatt Forwood, Hunter Foust, Courtney Fox, Colben Fry, Sarah Gardner, Morgan Gavitt, Aaron Girardi, Isaac Gordner, Mekenzie Hall, Makayla Hicks, Mikayli Higley, Matthew Horan, Ellen Houseknecht, Jasmine Hubler, Amayah Hulien, Zackery Jackson, Brittany Jacobs, James Kerschner, Seth Kilbourn, Hannah Kishbaugh, Kassidy Koch, Kylie Lewis, Rebecca Lewis, Autumn Little, Logan Long, Atira McArdle, Katelyn McDonald, Chase Michael, Mitchell Miller, Justin Myers, Trinity Ohnmeiss, Celeste Orner, Gabriel Palandro, Riya Patel, Morgan Poust, Brandon Ranck, Emma Ruch, Karlie Ryder, Jacie Savage, Megan Shaw, Alainya Sherwood, Emily Showers, Chase Snyder, Chloe Springman, Kylie Stephany, Joseph Swink, Morgan Taylor, Ethan Temple, Nicholas Trevouledes, Benjamin Walters, Jacob Whitmoyer, Madison Young.

Grade 9 — Kenna Ammar-Khodja, Levi Bitler, Tanner Bradley, Shelby Bryant, Logan Burns, Chad Coleman, Elise Converse, Landon Corbin, Olivia Cowburn, Jenna Davis, Hailee Eisenhard, Jaden Emery, Maibren Emig, Madison Entz, Haley Falco, Jade Fernstermacher, Vivian Fenstermacher, Kendra Ferguson, Dylan Figels, Logan Fisher, Paige Frantz, Kyanna Gardner, Cierra Getz, Lauren Gordner, Zachery Gottshall, Jacob Gray, Marley Green, Mallory Hampton, Taylor Hauck, Cassandra Heiney, Caleb Heller, Lauren Henry, Victoria Holmes, Brianna Howlett, Sage Kennedy, Coleton Kilgore, Gabriel Larsen, Kaedee Lewis, Kylie Liebersohn, Cole Lomison, Zachery Lorimer, Bethany Lunger, Alex Lyons, Kylie Lyons, Ashlyn Maris, Eric Marshall, Emma McGinley, Laura McGovern, Jackson Middlesworth III, Paige Miller, Renae Miller, Zoey Miller, Sydney Millheim, Cali Moore, Matthias Noble, Gavin Paulhamus, Clayton Poust, Victoria Quava, Laura Ranck, Avery Rouhoff, Geffin Satteson, Samantha Smith, Alexandra Snyder, Easton Sones, Aleah Stahlnecker, Olivia Strother, Chylee Stroup, Jillian Stutzman, Tyler Taggart, Cody Temple, Karlee Wallis, Gillian Way, Sarah Wertz, Tanner Wetzel, Katherine Worrall, Austin Young.

Grade 10 — Catherine Babb, Ryan Bahr, Kyle Bigelow, Rachel Bitler, Brittany Blackwell, Cassandra Bower, Chase Bremigen, Keira Briggs, Jacob Corson, Hunter Sounsil, Beau Draper, Riley Emerick, Steele Evangelisti, Luke Gorg, Faith Haddon, Dana Hartman, Kaylin Hicks, Brianna Hill, Raven Hill, Damien Hopkins, Sydney Jordan, Kaylei Klepper, Jason Kustanbauter, Justus Leighow, Austin Lewis, Jessica Lunger, Devin Maciejewski, Quinn McMahon, Carlee Pepper, Leah Peterman, Gavin Pillot, Ethan Poust, Tammy Reynolds, Ian Runyan, Asiah Savage, Ashley Shaw, Blake Sherwood, Rebecca Sines, Trent Statts, Erin Stevens, Ryan Swink, Spencer Thomas, Chloe Troup, Chance Webb, Hunter Wentzel, Chase Woodling, Jayden Woodside, Nutyathun Warawitjarungwat.

Grade 11 — Valerie Ammar-Khodja, Justin Aul, Dante Bair, Anna Barto, Angelo Basile, Gavin Bassler, Olivia Bender, Kylie Bergquist, Olivia Bower, Kristopher Boyer, Devon Braden, Rayn Britt, Zachary Butler, Devan Clements, Jacqueline Converse, Kailyn Croucher, Caleb Dixon, Emily Dyer, Zachary Edler, Dillan Eisenhard, Brianna Girardi, Lauren Hall, Kaitlyn Hauck, Damian Hearn, Benjamin Heinrich, Brody Heller, Kyle Hessert, Lilly Houseknecht, Samuel Houseknecht, Lohr Jackson, Brittany Jones, Madelyn Kaiser, Eric Karschner, Emily Knight, Taryn Lambert, Tyler Liebersohn, Nicholas Lindauer, Marly Martinelli, Benjamin McGovern, Andrew Miller, Olivia Miller, Zachery Miller, Dorian Moore, LeRoy Morey, Emily Newman, Devon Palmeter, Justin Peasley, Misty Pequignot, Madison Poust, Nicholas Quava, Hunter Robbins, Isaiah Savage, Piper Schwenk, Conner Shaner, Kathryn Simpson, Alexis Snyder, Ashley Stackhouse, Noah Stephenson, Ryan Strimple, Alexis Strong, Jaret Stroup, Evan Stutzman, Brent Taylor, Jasmine Thomas, Katrina Walburn, Justin Whitmoyer, Logan Woolcock, Jase Wright.

Grade 12 — Emily Akers, Gage Avery, Bradley Beaver, Samuel Benamati, Zachary Bitler, Chad Bomboy, Kelsey Bower, Madison Bower, Larissa Braden, Ethan Burns, Tyler Broucher, Sarah Daye, Emilie Detweiler, Elizabeth Doty, Sarah Eddinger, Ashlynne Eichenlaub, Luke Ergott, Christina Finamore, Seirra Fisher, Melanie Gelnett, Malaena Hampton, Kade Heckel, Karena Hester, Michael Hill, Derrick Horne, Tyler Houseknecht, Shayanna Hubbert, Seth Jones, Olivia Karschner, Kinsey Kellogg, Jason Kepner, Luke Kepner, Dylan Lawson, Jayden Leighow, Rachael Lyons, Taylor Mason, Makenna McElroy, Tiffani McElroy, Alisha McKinley, Allena McKinley, Kaylee Minier, Kiah Minier, Carey Morse, Daulton Myers, Matthew Myers, Joel Noble, Kaitlin Parks, Shayna Ragan, Jacob Reynolds, Alexandria Robbins, Patrick Rogers, Nicholas Rouhoff, Katrina Russell, Bailey Schenck, Savanna Schrader, Ori Shaner, Nicholas Sharayko, Alex Shoemaker, Dale Shrawder, Lauren Sines, Kendra Smith, Jared Snyder, Arianna Sones, Gavin Steele, Wyatt Swartz, Rochell Temple, Rachel Thomas, Samantha Thompson, Jordan Tripp, Parker Voitek, Chloe Waldman, Aleyah Walter, Emily Watts, Emma Watts, Danial Whitmoyer, Emily Worrall, Dakota Wright, Dalton Young, Kendra Zaludek.

COMMENTS