Dean’s lists

Belmont University

Nashville, Tenn.

LEWISBURG — Hannah Koss, Ciel Smith.

Bloomsburg University

WILLIAMSPORT — Micah B. Beiter, Caleb Paul Frantz, Maxwell Richard Hospes, Charla Logan Johnson, Julia Elizabeth Kepler, Megan Elizabeth Stoner, Rafiq Naji Taylor.

ATHENS — Cali Jo Chadderdon, Savanah Katherine Dakos.

BEECH CREEK — Michaela Dawn Blackwell.

CANTON — Cassidy Jo Bellows.

COAL TOWNSHIP — Aleea Jenae Faus, Alaina Louise Pearson, Sofia Elisabet Pearson.

COGAN STATION — Brianna Marie Heller, Allison M. McClain, Luke Alleman Rodgers, Lydia Marie Stebbins.

COUDERSPORT — Morgan Lynne Wilson.

DALMATIA — Alexander Benjamin Rissinger, Allison Taylor Wolfe.

DANVILLE — Catherine Rose Baker, Brianna S. Hendrickson, Graham William Krum, Alec Nathaniel Leiby, Elisabeth Morgan Popolow, Zachary Alan Raker, Sara Olivia Renn.

DORNSIFE — Mitch Eric Troutman.

DUBOISTOWN — LouAnna Bragalone, Lexi Ann Holtzman.

DUSHORE — Ruthann Lorraine Green, Rashmika Mehta Ramlall.

ELYSBURG — Dante Anthony Anskis, Nicholas John Becker, Alexis Rae Burd, Steven Joseph Hricenak, Sarah Elizabeth Lamb, Elizabeth Catherine Lieberman, Caitlyn Marie McKinley, Amara Maria Nazario, Kelsey Morgan Neff, Jillian Elizabeth Oley, Cassidy Layne Pantalone, Jeff Thomas Rooney, William Joseph Schu, Mackenna Rene Shively, Brianna Lynn Snyder, Garrett Louis Sosnoski, Beau Gregory Tamanini, David M. Yanetti, Cameron Steven Young.

GRANVILLE SUMMIT — Emily Gowin.

HERNDON — Breanna Paige Boyer.

HUGHESVILLE — Autumn Breanna Avery, Dorothy Janice Berger, Noah Benjamin Green, Petra Elise Hester, Savannah Rose Miller, Elise Marie Sherman, Eliza Kathryn Treese.

JERSEY SHORE — Nathan David Bischof, Samantha Denise Haines, Justin Maxwell Norman.

KLINGERSTOWN — Blaire-Anne R. Klinger.

KULPMONT — Taylor Cecelia Bozza, Douglas William Cole, Trevor W. Demko, Darla Christine Hood, Kevin Patrick Nolter, Michelle Ines Sandoval, Tyler Lawrence Thompson, Brandon Christopher Toter, Ezekiel Zsido.

LAWRENCEVILLE — Markaley Jo Everett, Madelyn Dasha Huyler.

LEWISBURG — Bailee Gillian Dyroff, Alexandria Lynn Featherman, Samantha Leighann Haas, Samantha Lucille Halkowicz, Collin Mitchell Hummel, Nikole Marie Kaleinek, Erich Tyler Kline, Jacob Dylan Logan, Abrah Joy Scott, Rees Caleb Scott, Ellen Diane Spriggle, Robert Charles Young.

LINDEN — Cierra Rose Merrill.

LOCK HAVEN — Avery Grace Turner, Shelbe Leigh Walker, Bryce Matthew Wandell, Tyler Thomas Zettle.

LOCUST GAP — Julie Marie Nicolov.

MANSFIELD — Maggie Anne Farrer.

MARION HEIGHTS — Cameron Rose Getty.

McEWENSVILLE — Madison Jean Snyder.

MIFFLINBURG — Gordon E. DeFacis, Jennifer Marie Galer, Kyle A. Gessner, Briahna Marie Heintzelman, Alyssa Elanie Hoopsick, Samuel Edward Payson, Brooke Elizabeth Raker, Peter S. Rigel, Katie A. Spriggle.

MILL HALL — Jena Marie Toner.

MILLMONT — Keyen Mikel Bingaman.

MILTON — Hayleigh Frances Alleman, Zackary Owen Bennett, Jenna Lee Brouse, Jared Sidney Cromley, Bayli Nicole Derr, Josiah David Dimmick, Lance Aaron Fogelman, Neal Charles Hoover, Aubyn Luis Johnson, Courtney Sue Kovilaritch, Kathryn Ruth Nolter, Dale A. Pfeil, Jorden Nicole Rowe, Erin Marie Sears, Haleigh Ellen Stewart, Carissa Ann Wagner, Jared Patrick Wueschinski, Adrienne Denise Yordy.

MONTANDON — Chelcea Rebecca Buck.

MONTGOMERY — Kelsey A. Roberts, Michelle Izetta Steele, Lindsay Dawn Stine.

MONTOURSVILLE — Julia Elaine Arnold, Morgan Kathleen Cillo, Nathan Joseph Krizan, Ethan Jude Lazorka, Matthew Thomas Loeh, Savanna Lynn Maule, Kendra Marie Parke, Fiona Aiden Salvatori.

MOUNT CARMEL — Rachel Marie Brown, Brooke Lynne Karycki, Thomas James Moser, Benjamin John Scicchitano, Nicola Xacta Sciccitano, Andrew T. Sickora.

MUNCY — Jasmyn Cramm, Taylor Lyn Hill, Brigid Aislinn Lapp, Tinamarie E. Munsell, Hannah Marie Spatzer, Matthew Curtis Swales, Skylar Jordan Young.

NEW ALBANY — Autumn R. McGrath.

NEW BERLIN — Megan Marie D’addario, Alexis Marie Erb, Hannah Eileen Sauers, Sarah Elizabeth Slaughenhaupt.

NEW COLUMBIA — Jeffrey Richard Christmer, Jessica Marie Hendershot, Travis Nelson Krall.

NORTHUMBERLAND — Kayla Ann Billman, Abigail Michele Fink, Heather F. Harter, Kelsey Lynne Koopen, Kyle Andrew Leitzel, William K. Orner, Jennifer L. Pehowic, Emily Kathryn Rine, Scott Alan Jacobs Snyder, Joseph B. Swope.

PAXINOS — Lauren Elizabeth Gedman, Elizabeth Kapushinski, Heather Lynn Peffer, Brett William Rebuck, Samantha Joelle Romania.

PENNSDALE — Emily Anne Sweeney.

ROARING BRANCH — Travis Lee Butcher, Kayla Rae Ward, Jacob Dean Williams.

SAYRE — Edward Warren Leed.

SHAMOKIN — Sarah Rachael Fisher, Erica L. Gammon, Laryan Lynn Moyle, Catelin Mae Pancher, Bryan Pope, Colleen Ann Seid, Kayleigh Sarah Shovlin, Briana Nicole Wagner.

SOUTH WILLIAMSPORT — Christian Jacob Cioffi, Megan Elizabeth Kinney, Zachary Bryan Manning.

SUNBURY — Sierra Marie Barnhart, Mariah Lynn Bielski, Nikole Marie Boyle, Abigail Anna Campbell, Samantha Genevieve Carpenter, Sidney Jo Graybill, Rosalyn Desiree Grohol, Rylee Miranda Hixson, Isabel Quinn Kissinger, Jacob Guy Kratzer, Drayton Patrick Laverio, Lauren Ann Monaghan, Tiara Nicole Poe, Samantha T. Poff, Lindsey M. Ray, Madison Suzanne Walter, Tyahva Natia Wilhour.

TREVORTON — Kylee Emma Heintzelman.

TROUT RUN — Hannah L. Merrill.

TROY — Joshua Reid MacClaren.

TURBOTVILLE — Chase Gregory Snyder, Kathryn Grace Styer.

UNITYVILLE — Katilyn E. Brehm, Sadie Mae Jordan.

WATSONTOWN — Kyle Joshua Blanchard, Hunter Drake Bohannon, Shanae Nicole Comberger, Ethan Wescott Fiedler, Andrew John Gummo, Mackenzie Johanna Hays, Erica Rose Keim, Bryce Alan Kessler, Nicholas McCormack, Rachel Marie Ritner, Ashley Marie Sholly.

WELLSBORO — Stone A. Alexander, Anne Marie Sweeney.

WEST MILTON — Katie Elizabeth Beam, Jayme Deanna Hoover, Clinton Douglas Libby.

WINFIELD — Nina Catherine Jacaruso.

WYALUSING — Taylor Renee Burnham, Justin Christopher Haley, Paighton Larue Martin, Tiffany R. Newton.

Bob Jones University

Greenville, S.C.

WILLIAMSPORT — Zachary VanDeLinde.

MIDDLEBURY CENTER — Megan Wilson.

TIOGA — Daniel Neff.

Bucknell University

Lewisburg

WILLIAMSPORT — Courtney Brown.

COGAN STATION — Garrett Hoffman.

EAGLES MERE — Leslie Markevitch.

ELKLAND — Sierra Magnotta.

JERSEY SHORE — Shelbie Wenner.

LEWISBURG — Dayane Da Silva, Matt Fedorjaka, Alexander Laurens, Tucker Leighty-Phillips, Claire Martin, Teweldeberhan Misghina, Laura Moore, Kyle Steinke, Richard Stover, Isabelle Taylor.

MIFFLINBURG — Daniel Hayes, Jon Hayes, Breanna Kramer, Amanda Jo Lazowicki.

MILLERTON — Nick Simons.

MILL HALL — Brandyn Moore.

MILLMONT — Dale Hartman.

MONTOURSVILLE — Robbie Newton.

MUNCY — Carrine Gadoury, Sarah Schaech.

NEW BERLIN — Hollis Jacoby.

PICTURE ROCKS — Seneca Burgess-Norman.

WINFIELD — Claire Lesher, Jordan Sechler.

Cenral Penn College

Summerdale

WILLIAMSPORT — Samantha Klowas, Latoya Taylor.

JERSEY SHORE — Denise Hager.

LEWISBURG — Steven Heimbach.

MIFFLINBURG — Timothy Clark, David Cool, Nathan Cool.

The Citadel South Carolina Corps of Cadets

Charleston, S.C.

TIOGA — James Updyke Mundy.

Delaware Valley University

Doylestown

WILLIAMSPORT — Meghan Trenholm.

HUGHESVILLE — Emily Eck.

LEWISBURG — Andrew Permyashkin.

MIFFLINBURG — Blair Digan of Mifflinburg.

MONTOURSVILLE — Aria Plants.

TURBOTVILLE — Kyle Whitmoyer.

Elmira College

Elmira, N.Y.

GENESEE — Corrie Mace.

LAWRENCEVILLE — Meghan Deming.

MILLERTON — Cassandra Snyder.

TIOGA — Brittany Boyce.

Indiana University of Pennsylvania

WILLIAMSPORT — Shaelyn Marie McCormick.

Kutztown University

WILLIAMSPORT — Kelly Fischer, Matthew Paul Spencer.

COGAN STATION — Kathleen M. Kinley, Laura L. Kinley.

HUGHESVILLE — Shane Thomas Heatley.

MANSFIELD — Emily Ione Farrer, Samantha Rutledge.

MIFFLINBURG — Keanna Kay Delp.

MONTGOMERY — Rebecca Lynn Hess.

MONTOURSVILLE — Katie H. Bahr.

MUNCY — Morgan Kristine Johnson, Jamie Lynn Sterner.

WATSONTOWN — Cassandra Vanatta.

WELLSBORO — Ezekiel Alexander Kitchen.

Missouri State University

Springfield, Mo.

WILLIAMSPORT — Alize Johnson.

Marietta College

Marietta, Ohio

MILLERTON — Taryn Hicks.

Susquehanna University

Selinsgrove

DUSHORE — Emily McMahon.

KNOXVILLE — McKenzie Sweet.

LOCK HAVEN — Erin Reese.

MIDDLEBURY CENTER — Brooke Kohler.

MIFFLINBURG — Darby Orris, Brandy Shrawder.

WATSONTOWN — Chloe Eisenhuth.

WELLSBORO — Lauren Gooch.

York College of Pennsylvania

JERSEY SHORE — Jena Kaelin.

LAWRENCEVILLE — Alexis Huyler.

MANSFIELD — Ryan Campbell.

MUNCY — Haley Gyurina, Carly Rogers.

NEW COLUMBIA — Megan Leitzel.

ULYSSES — Matthew Morgan.

COMMENTS