Honor rolls

Williamsport Area

High School

Second marking period

Distinguished Honor Roll

Grade 9 — Skylar A. Blaker, Zola Marie Daverio, Margaret K. Fausnaught, Tyler C. Fausnaught, Michael Dean Fisher, Violet Watters Lindsay, Zoey R. Myers, Kathryn J. Penman, Dillan Patrick Read, Nolan L. Sauers, Hailie Marie Wright.

Grade 10 — Matthew Beard, Brett D. Boren, Arizona S. Bowersox, Janelle T. Earley, Chloe E. Erb, Rosemary E. Flock, Reidyn K. Horn, Zoe Jackson, Kit C. Lang, Angelina M. Morrone, McKenna L. Walborn.

Grade 11 — Kayleigh M. Early, Nina E. Kemmerer, Olivia S. Robinson, Simon G. Wallace, Megan E. Wein.

Grade 12 — Francisco Javier Albors Rodriguez, Angelina M. Balestino, James L. Boone, Jeanetta A. Cipriani, Holly A. Deuel, Lauren M. Earley, Amy Lynn Fisher, Emily J. Fisher, Mackenzie G. Fisher, Richelle A. Floyd, Amiya Harris, Robert A. Hinkal, Caleb Brian Hunter, Jordan H. Kelley, Ezra Alan Kline, Alexander D. Lehman, Morgan Brigh Marty, Emma Marie Mercer, James Newcomer, Nina L. Schappell, Melinda R. Shipman, Samantha A. Steinback, Anna Vaughn Stewart, Lucas Tavares Naief, Gabrielle S. Thomas, Haley M. Whitford, Madison A. Williamson, Kevin Zheng.

High Honor

Grade 9 — Jack F. Beattie, Amber Joy Bower, Natalya E. Callaghan, Michael Owen Cendoma, Lenora Angelina Ciabattari, Michael Joseph Collyer, Colby Alan Cormier, Hailey J. DeBrody, Emma G. Dickey, Whitney K. Felix, Cecilia G. Fink, Derek Gehr, Isabelle J. Griswold, Logan Shay Hakes, Meghan L. Heim, Mary Kathryn Hillman, Jaiden S. Kinley, Nickolas R. Lorson, Wyatt L. Poorman, Natalie Elizabeth Powley, Sydney Elise Pricher, Lauren A. Sauers, Brady D. Slick, Myla M. Thomas, Gavin S. Turner, Isaiah J. Williams.

Grade 10 — Kinley R. Andrus, Francis Donald Beaghley, Mackenzie Elizabeth Benner, Abigail E. Berthold, Ashlyn W. Bird, Emily Marie Butler, Zachariah N. Cogley, Wyatt A. Eck, Sophia G. Erb, Dakota Eroh, Kaylee A. Fike, Abbey E. Gross, Katherine Ansley-Paige Guyer, Jessica L. Harvey, Julia R. Harvey, Hannah M. Haussmann, Sydney L. Hawk, Abigail C. Kline, Alexandra Myah Lake, Michelle-Ann Lavallee Harris, KAlindi B. Maggs, Samuel C. Mahler, Rachel Ann Martinez, Kaira L. Meredith, Mason J. Nevill, Ivan Justin Palmer, Nakeisha Jean Payton, Rylee P. Schell, Vanessa M. Streit, Erick David Thompson, Coral Utter, Rose M. Wascher, Timothy J. Wert, Julian S. Whipple, Kyle E. Whipple, DKayla Krystal White, Mariah D. Wright.

Grade 11 — Desiree D. Aversa, Ty A. Baker, Nicole M. Beck, Joshua J. Bernocco, Shara Nichelle Brennan, Sydney A. Bruno, John R. Confair, Emily Elaine Deppen, Liam J. Ferry, Savannah Makyla Harman, Tyler J. Hennigan, Samuel Caldwell Hillman, Kiersten Elizabeth Hobensack, Kara Ann Hurne, Jensen Rae K. Jean, Weston R. Koser, Teaghan M. Leonard, Derek M. Lewis, Madison Faith Marchese, Kathryn A. Meale, Mallory Jade Mullis, Sarah E. Niklaus, Rachel C. Pardee, Mackenzye Nycole Riles, Lynna M. Robertson, Sylvia Alanis Robinson, Grace B. Savage, Jenna L. Whitford, Ian M. Wimer, Kira M. Winter.

Grade 12 — Chloe Margaret Andrews, Kyle M. Andrews, Salena N. Bower, Madison Riley Bowman, James Stuart Briel, Madison Victoria Carter, Mikenna K. Cimini, Ethan T. Clark, Bryan J. Crowell, Kylee Nichole Dale, McKenzie Ann DeShong, Khyla M. Dunkleberger, Sharon R. Engel, Lysia Jacqueline Gehris, Dawson C. Harvey, Benjamin D. Haussmann, Sofie E. Howard, Juliet C. Jacques, Amanda E. Jones, Patric Ernie Lewis King, Anna A. Lovell, Mary N.M.I. McMahon, Lisa C. Ousley, Cameron C. Pardoe, Anna M. Parisi, Francesca M. Patetta, Kayla Dawn Peterson, Nickolas C. Phyfe, Sara L. Plankenhorn, Angelina Catherine Ramos, Rebecca Danae Raymer, Anne Hammond Rosenow, Eric L. Smith, Emily Morgan Walter, Salvatore V. White, Roland B. Wimer, Hayley B. Woltz, Cherokee R. Wright, Lauren E. Zangara.

Honor Roll

Grade 9 — Gianna L. Backner, Jayla Isabella Bartholomew, Alyah Janel Barton, Nicholas A. Beiter, Martin L. Bryant, Rebecca M. Carson, Catherine Anne Chandler, Maya E. Clary, Angelis Jasmin Cordero, Alana F. Davis, Bailey Nicole Dawson, Brian R. Deisenroth, Robert James DiBernardo, Sara M. Eiswert, Avery C. Eiswerth, Olivia A. Fessler, Alyssa E. Forker, Zachary John Fuqua, Enya Kierra Green-Pratt, Kalei J. Guthrie, Mark W. Halterman, Meaghan K. Hartman, Jonathan Paul Hess, Hailey Ann Kinley, Sage Elliot Koch, David Kalani Kong, Jackson Z. Mayer, Braedon T. Mazzante, Brady N. McKinney, Jacob F. Meyer, Gracie Gabriella Montoya, Hannah E. Myers, Lexia Rahyn Nichols, Savanna P. Noviello, Chase A. Nye, Ryan J. Patrick, Iscah R. Rintelman, Jordan F. Saiers, Jacqueline M. Sanyder, Makailah Amaya Sweeting, Allen Trevan Taylor, Maya E. Trump, Aaliyah Marie Turner, Elliott E. Wannop, Ariana Lynn Welch, Autumn Sky Wert, Sloan R. Wood, Ahzair Ali Wright.

Grade 10 — Curtiss Joshua Adkins, Myles E. Barbour, Kylie Beck, John Paul Belford, Madison Rene Bowers, Abigale Riley Carter, Jonathan Charles Cramer, Kylie A. Crist, Paige L. Diabelko, Lily S. Douglass, Mackenzie Elizabeth Dowling, Wesley J. Engel, Ethan James Fisher, Marti J. Fisher, Makayla Breanna Frazier, Riana Elizabeth Gair, McKenna Jo Gardner, Zoey D. Hagemeyer, Payton Eric Hammaker, Zoey E. Harding, Morgan M. Hill, Ryley T. Holcomb, Tonya Osherie Hopkins, Cole L. Johnson, Elaidja Liera-Wadeya Johnson, Noah J. Joy, Tianna M.S. Lewis, Olivia Lauren Lingard, Owen Q. Mahon, Gabriel A. Manetta, Shawna Louise Markle, Emily May McPeek, Nicholas T. McQuillen, Ella V. Meckley, Kaitlyn Miller, Kaydie E. Miller, Eva Dariel Myers, Isaac Kacee Niemczyk, Jesse D. Polys, Quehme’ C Powell, Alyssa Ann Ranich, Erin Michele Reilly, Kylie G. Segraves, Mia Brandt Sculer, Jadah A. Smith, Lydia A. Smith, Cody S. Spiegel, Justin L. Stachowski, Riley A. Stewart, Gerald E. Tawney, Brooklyn J. Thompson, Joseph E. Thompson, Sarah E. Thompson, Amani L. Tran, Vanessa J. Velott, Ana Lynn Wagner, Zoe R. Wagner, Ethan D. Williams, Ethan L. Williamson, Jonathan Andrew Scott Zayas.

Grade 11 — Regan F. Abernethy, Haley Marie Bacon, Patrick Jude Bennett, Joshua M. Bonislawski, Dale B. Brown, Hannah Jade Caccia, Kyle J. Caringi, Laura E. Coup, Francesca Maria Daniele, Leo Joseph Daverio, Margaret R. Dickinson-Sherry, Sydney N. Dieffenbach, Shardonnia S.R. Drummond, Alexis Lee Griess, Anna M. Hanford, Delaney E. Heller, Kathryn A.T. Helt, Olivia Grace Henley, Cameron R. Heverly, Maya Corryne Hill, Anika Ngoc Huynh, Jason W. Kelley, Mieren K. Kendall, Tucker R. Kreisher, Addison Julia Lazar, Caitlin Louise Logan, Kelsey Summer Long, Jack Daniel Lovell, Kira R. Matos, Basir Marlon McGuffie, Alicia R. Meyer, Grace Marie Mikitko, Kaida J. Muise, Noelani C. O’Connell, Gabriel Ryan Overdorf, Keefe A. Raby, Samantha L. Reeder, Damiel I. Reese, Gerard Ciaran Rice, Bailey M. Riley, Gianna R. Rizzo, Nolan M. Robinson, Levi W. Roush, Brayton Michael Rowello, Elaina C.L. Stone, Nakota Kyrnan Szymoniak, Adam T. Wagner, Brianna Renae Walters, Alexandra N. Weber, Katrina Zaczkiewicz.

Grade 12 — Kaitlyn Marie Ayers, Mckenna L. Bahr, Nell V. Barbour, Evan V. Barone, McKenzie E. Bartley, Paige Larie Bashnick, Jaden Zachary Beck, Samantha-Jo Bishop, Bryce T. Britton, Alyssa L. Brown, Olivia A. Budnovitch, Abigail Sage Caccia, Jasmine M. Cole, Cameron M. Crossley, Alexis M. DeBrody, Maryanne M. Deisenroth, Sarina Kendall DeLand, Cameron J. Dickey, Nathaniel Jay Dickey, Abigail J. Dockey, Jeweleen Marie Dunkleberger, Samuel R. Faulkner, Tiaran D. Ferry, Lydia C. Fink, Caden J. Fisher, Michael J. Gair, Jada E. Grobes, Lourdes Samantha Guzman, Kylie J. Hamilton, Taylor A. Hamm, Kristopher T. Harper, Madison K. Hawk, Tyler J. Hiller, Tanner W. Hostrander, Brook M. Houser, Al-Tamar Zaire Jason, Caleb G. Joy, Magdalena V. Keener, Byron Durall Keith-Diemer, Katelyn Elizabeth Rose Kinley, Hannah Isabella Lewis, Alexandra Renae Linhardt, Bailey M. Maggs, Tyler E. McCann, Abigail L. McCoy, Hutson O. Metzger, Maia Cristina Morrone, Isabella J. Nardi, Sophia Paige Neufer, Jonah A. Niklaus, Marshall John Nork, Torren C. Potts, Jocelyn M. Price, Tess Elizabeth Pricher, Megan L. Randall, Tyler Matthew Randall, Carter J. Robbins, Tyler A. Saiers, Sawyer Kristine Scott, Gaven L. Servey, Isaac J. Snyder, Paul F. Stachowski, Troy M. Steppe, Brian A. Stopper, Morrisa J. Taylor, Jared M. Thompson, Enso Vy Tran, Izak C. Turner, Trevon Zamir Wagner, Jahleah Amber White, Autumn Breanne Williams.

Williamsport Area

Middle School

Second marking period

Distinguished Honor Roll

Grade 7 — Evan Beiter, Elise Berthold, Aubrianna Blair, Addison Bower, Blake Butler, Elias Campbell, Mia Clark, Maleek Davis, Audrey Donnell, Elle Douglass, Semaja Drummond, Noah Eroh, Caleb Fausnaught, Eva Gilliland, Kennadi Godfrey, Sydney Kelley, Megan Lorson, Benjamin Manetta, Abigail Mundrick, Jack Murafka, Connor Nye, Laila Robertson, Shamarya Robinson, Avery Sauers, Matthew Smith, Sarah Spring, Adrienna Suegrim, Lily Whipple, Aliyah Wright.

Grade 8 — Caitlin Bacon, Jade Bailey, Johanna Baker, Sarina Beiter, Nicole Belton, Chase Bower, Isabel Boyles, Emma Campbell, Allora Davies, Kyla Dyson, Bilal Elfayoumi, Erika Haag, Makayla Hamm, Kailee Helmrich, Kaitlyn Hurne, Kendall Kelley, Charles Lundy, Elizabeth Lundy, Teagan Marty, Myah McDermott, Diana McLean, Roman Morrone, Madison Oldt, Amanda Palmer, Mallory Pardoe, Benjamin Pennings, Emmanuel Pombor, Quaseer Saunders, Marina Schappell, Madeline Shaffer, Lorelei Weaver, Santino White, Adriana Williams, Ethan Young.

High Honor Roll

Grade 7 — Zander Bouse, Carter Butler, Andrew Butters, Samantha Carpenter, Breanna Chicas, Mya Clay, Brecklen Cohick, Noah Cox, Sophia Crews, Noah Dunlap, Connor Evans, Klair Fausnaught, Marcella Fisher, Lydia Garverick, Kristen Goodman, Lydia Hall, Landon Hetrick, Nitika Hodges, La’Masia Jeter-Carter, Miah Jones, Owen Kaar, Zachariah Lake, Adison Maggs, Kendall McAnelly, Allyson McCann, Noah McKenzie, Landen Miller, Stephanie Nappi, Cael Nasdeo, Deja Neidig, Alana Osenbach, Jalen Parker-Keyes, Madeline Pennings, Taryn Reed, Jack Rosenthal, Elizabeth Ryder, Bryan Santos, Tyler Schneider, Luke Segraves, Chais Shief, Benjamin Smith, Makenzie Smith, Kayla Steinbacher, Amayah Sweeting, Rowan Tupper, Khia Ungard, Griffin Vollman, Angelica Ware, Ariana Watson, Carter Weaver, EllaMarie Wheeland, Evan Whitford.

Grade 8 — Connor Adkins, A’Niyah Andrews-Handy, Thomas Aversa, Riley Bennett, Owen Berry, Emily Bogle, Braden Bower, Riley Bower, Devin Bradley, Elizabeth Carter, Leah Carter, Domonic Cendoma, Ryan Clokey, Analah Coach, Nayim Connelly-Ali, Matison Cramer, Nathan Dailey, Ty Estes, Hailey Fausnaught, Blake Forker, Keith Freeman, Dallas Griess, Savannah Grove, Emily Hale, Kendall Hennigan, Niyeem Hill, Jahkeem Hines, Alec Hooper, Gideon Hopton, Marlowe Jacques, Tevita Kalamafoni, Kanina Lattie, Matthew Lavallee Harris, Countess Lingard, Che’Mar Martin, Jasonmichael Miller, Magaly Mitstifer, Atreyu Murray, Robert Poritsky, Paige Porter, Kianna Potope, Hunter Robbins, Amalie Robertson, Warren Robinson, Abheet Sarker, Kyle Shuler, Megan Snyder, Xavier Taylor, Isabel Vonstein, Madison Waugh, Abigail Weaver, Nicholas Zerbe.

Honor Roll

Grade 7 — Emily Allen, Landon Allmaras, Ashley Armstrong, Diamond Baylis, Brennan Beaghley, Braden Beck, Mia Birch, Celicia Brown, Evan Brumbaugh, Alyia Carpenter, Abigail Carson, Ciarah Chestnut-Stokes, Alexandria Chilson, Teddy Collins, John Compton, Sydney Crews, Brycen Delker, Dominick Diabelko, Eva DiSalvo-Carnevale, Nyjir Dion, Ramona Doss, Ryleigh Dyer, Ethan Eckard, Aaron Epstein, Owen Gair, Deanna Geer, Noah Golden, Ryan Griffin, Keaton Grove, Constance Harding, Michael Harry, Williams Hartman, Shayna Hauser, Quinlyn Hoover, Bo Inwright, Brian Jacobs, Hanyah Keels, Cameron Kratzer, Zekiah Lepley, Luseane Ma’afu, Alexis Mann, Alexia Markley, Taniyah Martin, Zaira Mays, William McGehean, Baelie Merrill, Maria Montoya, Aviel Myers, Peyton Naugle, Justice Newcomer, Xavier Orquia, Angela Reilly, Kassady Rooker, Niara Russell, Amondo Salindo, Chartez Slaughter, Madison Stroud, Alexis Stugart, Andre Talley, Bailey Tempesco, Logan Thomas, Lauren Trump, Spencer Trutt, Lucia Walz, George Whaley, Ava Williams, Isaac Young.

Grade 8 — Jeffrey Beagle, Ava Boor, Gavin Bowers, Nathaniel Boyles, Kenon Brown, Avery Campbell, Malachi Carpenter, Hanief Clay, Aliyah Clemens, Tyler Cortright, Brooke Danneker, Matayah Deitrick, Jayce Doebler-Allen, Naseer Dymeck, Adelia Engel, Mairead Ferry, Gracie Fisher, Ethan Fleeger, Ethan Freynik, Azalea Frisch, Justin Fulmer, Matthew Gerrity, Damond Greene, Madalyn Gross, Logan Hall, Katlyn Harrison, Aranessa Helton, Olivia Holmes, Jalen Hymon, Myla Kelley, Leah Kelly, Emelia Kiessling, Jordan Kiessling, Ella Linhardt, Brynne Loudenslager, Nelson Macdonald, Adelyn McDermott, Matthew Mitstifer, Christian Mumford, Hanna Murphy, Peyton Myers, Cameron Nagy, Alessaundra Ricci, Sebastian Robinson, Richona Santiago, Emily Scaife, Riley Shipman, Lillian Silvis, Cameron Sims, Raelyn Sitler, Nazier Smith, Dade Splain, Jeffrey Streit, Christian Thomas, Layla Waldman, Z’iyera Walker, Malachi Watson, Becca White, Kawan Wilson, Maurice Woodton.

Hughesville High School

Second marking period

Grade 7 — Joshua Applegate, Logan Armstrong, Leah Arthur, Dylan Bieber, Jackson Bower, Blake Boyer, Nicholas Bragalone, Grayson Bullock, Owen Clayton, Carter Cowburn, Alicia Daye, Makenzzie Dylina, Cayden Eichenlaub, Nolan Emerick, Camden Fetterman, Arielle Finnegan, Katelyn Fortin, Nicholas Fortin, Lauren Foust, Justin Fowler, Emma Freidhof, Trynaty Gehr, Jacob Gottshall, Austin Gray, Kaylee Gray, Hayden Harmon, Samantha Harvey, Joshua Heiney, Alissa Hoffman, Atelaite Kalamafoni, Austin Kappas, Kylie Kilgore, Xavier Kooken, Sopheea Lewis, Nicholas Martinelli, Matthew McClain, Cedar McCusker, Jadyn McGinley, Austin McKeon, Briannah Miller, Lauren Mook, Quinn Moore, Carmen Moores, Emily Morse, Chaz Neidig, Eli Olshefskie, Madilyn Paulhamus, Hailey Poust, Caiden Puderbach, Grace Pysher, Coen Riegner, Stephanie Rossman, Garrett Sharer, Hailey Sherwood, Lillian Shoemaker, Caitlyn Smith, Evan Statts, Ryan Steele, Sara Stroup, Gabriel Wagner, Lexi Waltman, Gabriel Wolford, Ethan Woolcock, Mia Worrall.

Grade 8 — Simon Bennage, Ethan Berger, Sophie Bittenbender, Morgan Bressler, Michaella Briggs, Gina Budman, Devin Buttel, Emily Campbell, Emily Casselberry, Taylor Colson, Destiny Dauberman, Kenneth Draper, Jonah Durham, Michael Dylina, Cody Earl, Eli Edkin, Sadie Evans, Dylan Farnsworth, Carly Fogal, Wyatt Forwood, Hunter Foust, Courtney Fox, Colben Fry, Sarah Gardner, Morgan Gavitt, Aaron Girardi, Isaac Gordner, Makayla Hicks, Mikayli Higley, Ellen Houseknecht, Jasmine Hubler, Amayah Hulien, Zackery Jackson, Brittany Jacobs, James Kerschner, Seth Kilbourn, Hannah Kishbaugh, Trent Knarr, Kassidy Koch, Kylie Lewis, Rebecca Lewis, Autumn Little, Atira McArdle, Katelyn McDonald, Chase Michael, Mitchell Miller, Justin Myers, Gabriel Palondro, Riya Patel, Morgan Poust, Brandon Ranck, Celestia Reeder, Emma Ruch, Karlie Ryder, Megan Shaw, Alainya Sherwood, Alyssa Shoemaker, Emily Showers, Chase Snyder, Chloe Springman, Kylie Stephany, Joseph Swink, Morgan Taylor, Ethan Temple, Nicholas Trevouledes, Benjamin Walters, Madison Young.

Grade 9 — Kenna Ammar-Khodja, Damian Bassett, Levi Bitler, Tanner Bradley, Shelby Bryant, Logan Burns, Chad Coleman, Elise Converse, Landon Corbin, Olivia Cowburn, Jenna Davis, Maria Duff, Hailee Eisenhard, Jaden Emery, Maibren Emig, Madison Entz, Haley Falco, Jade Fenstermacher, Vivian Fenstermacher, Kendra Ferguson, Logan Fisher, Paige Frantz, Cierra Fetz, Lauren Gordner, Zachery Gottshall, Marley Green, Mallory Hampton, Taylor Hauck, Cassandra Heiney, Caleb Heller, Lauren Henry, Victoria Holmes, Sage Kennedy, Coleton Kilgore, Gabriel Larsen, Kaedee Lewis, Kylie Liebersohn, Cole Lomison, Zachery Lorimer, Bethany Lunger, Alex Lyons, Kylie Lyons, Ashlyn Maris, Eric Marshall, Emma McGinley, Laura McGovern, Renae Miller, Sydney Millheim, Cali Moore, Matthias Noble, Gavin Paulhamus, Clayton Poust, Victoria Quava, Avery Rouhoff, Jacob Rouhoff, Samantha Smith, Alexandra Snyder, Easton Sones, Aleah Stahlnecker, Olivia Strother, Chylee Stroup, Jillian Stutzman, Tyler Taggart, Cody Temple, Karlee Wallis, Gillian Way, Sarah Wertz, Dylan Whitmoyer, Katherine Worrall, Austin Young.

Grade 10 — Catherine Babb, Ryan Bahr, Kyle Bigelow, Rachel Bitler, Chase Bremigen, Keira Briggs, Madison Buttel, Lindsey Charles, Jade Cordrey, Hunter Counsil, Beau Draper, Riley Emerick, Steele Evangelisti, Luke Gorge, Gracie Grieco, Faith Haddon, Sarah Hampton, Kaylin Hicks, Raven Hill, Damien Hopkins, Sydney Jordan, Jason Kustanbauter, Justus Leighow, Austin Lewis, Devin Maciejewski, Quinn McMahon, Leah Peterman, Ethan Poust, Tammy Reynolds, Dori Savage, Ashley Shaw, Eric Swisher, Spencer Thomas, Hunter Wentzel, Jayden Woodside, Nutyathun Warawitarungwat.

Grade 11 — Valerie Ammar-Khodja, Justin Aul, Dante Bair, Anna Barto, Gavin Bassler, Keira Bittenbender, Olivia Bower, Devon Braden, Rayn Britt, Zachary Butler, Devan Clements, Kailyn Croucher, Caleb Dixon, Emily Dyer, Dillan Eisenhard, Brianna Girardi, Lauren Hall, Damian Hearn, Benjamin Heinrich, Brody Heller, Kyle Hessert, Lilly Houseknecht, Samuel Houseknecht, Lohr Jackson, Brittany Jones, Madelyn Kaiser, Eric Karschner, Taryn Lambert, Nicholas Lindauer, Abagail Marquardt, Marly Martinelli, Benjamin McGovern, Andrew Miller, Olivia Miller, LeRoy Morey, Emily Newman, Devon Palmeter, Nicholas Quava, Isaiah Savage, Kathryn Simpson, Alexis Snyder, Ashley Stackhouse, Noah Stephenson, Ryan Strimple, Alexis Strong, Jaret Stroup, Evan Stutzman, Brent Taylor, Jasmine Thomas, Katrina Walburn, Justin Whitmoyer, Logan Woolcock, Jase Wright.

Grade 12 — Emily Akers, Gage Avery, Tyler Bachle, Bradley Beaver, Samuel Benamati, Zachary Bitler, Chad Bomboy, Kelsey Bower, Madison Bower, Larissa Braden, Tyler Croucher, Emilie Detweiler, Sarah Eddinger, AShlynne Eichenlaub, Luke Ergott, Christina Finamore, Seirra Fisher, Melanie Gelnett, Kade Heckel, Karena Hester, Michael Hill, Shayanna Hubbert, Seth Jones, Jason Kepner, Luke Kepner, Jayden Leighow, Rachael Lyons, Taylor Mason, Makenna McElroy, Tiffani McElroy, Alisha McKinley, Allena McKinley, Kiah Minier, Daulton Myers, Matthew Myers, Joel Noble, Kaitlin Parks, Shayna Ragan, Jacob Reynolds, Patrick Rogers, Katrina Russell, Savanna Schrader, Ori Shaner, Nicholas Sharayko, Lauren Sines, Kendra Smith, Jared Snyder, Arianna Sones, Rochell Temple, Rachel Thomas, Samantha Thompson, Jordan Tripp, Parker Voitek, Melissa Walburn, Chloe Waldman, Aleyah Walter, Emily Watts, Emma Watts, Emily Worrall, Dalton Young, Kendra Zaludek.

South Williamsport Area

High School

Second marking period

Superior Honor Roll

Grade 6 — Mara Davis.

Grade 7 — Aaron Akers, Chase Beck, Sophia Binkley, Hannah Boyles, Kaycie Cowden, Olivia Goode, Sydney Harris, Brooklyn Lentz, Maia Longenberger, Benjamin Manning, Grace Miller, McKenzie Mitstifer, Preston Monoski, Hailey Patrick, Aleigha Reippel.

Grade 8 — Claire Alexander, Megan Aungst, Mahailya Breen, Azriel Cade, Rebekah Givens, Claudia Green, Bayleigh Guiser, Greta Kimble, Ethan Kuriga, Landon Lorson, Genesis Lukasiewicz, Lane Lusk, Elise McBride, Zachary McGuire, Jayda Miller, Emma Mitcheltree, Quaid Molino, Khushi Patel, Arianna Paulhamus, Brodey Persun, Elizabeth Petrosky, Nicholas Reid, Nevaeh Solomon, Noah Tsikitas.

Grade 9 — Olivia Bennett, Brendon Bowman, Molly Breen, Payton Cooley, McKenna Cremer, Alayna Dake, Madalynn Garner, Port Habalar, Trent Hampton, Gavin Hunsinger, Katelyn Huston, Estora Kemmerer, Joseph Khateri, Paige Kistner, Elizabeth Manning, Liviya Noltee, Madeline Reyes, Connor Smith, Caleb Snyder, Lillian Storms, Olivia Turner, Lauren Weinhoffer.

Grade 10 — Kyler Alexander, Julie Anthony, Sydney Bachman, Ian Bolay, Monica Boone, Samantha Branton, Cole Brewer, Jamie Caroway, Courtney Dodge, Lilly Eiswerth, Gianna Fladd, Madalyn Fortin, Liam Hill, Hailey Holtzapple, Reidyn Horn, Zoe Jackson, Ethan Laudenslager, Amilee Miller, Rylee Monoski, Haley Neidig, Lauren Ogden, Lauren Peck, Nathan Persun, Brenna Stannert, Sarah Sullivan, Elizabeth Summerson, Alexandra Tsikitas.

Grade 11 — Isabella Bachman, Gwendalyn Blass, Russell Branton, Devin Brown, Fisher Brown, Logan Burkett, Kaytlyn Coppola, James Dunn, Amber Eckroth, Jovanna Fagnano, Hunter Finn, Ashley Gardner, Ariana Guiser, Emily Hennigan, Jaela House, Alyssa Johnson, Christopher Klem, Cole Lentz, Tayge Molino, Christina Samar, Peter Sinibaldi, Madelyn Swarthout, Colin Warner, Megan Weber, Megan Wein, Ryan Weinhoffer, Olivia Welter, Jacqueline Wright.

Grade 12 — Reilly Barnes, Sarah Bastian, Christi Bennardi, Sarah Bennett, Isabelle Blosser, Charles Bolay, Christopher Bower, Bryce Brewer, Maya Dake, Alyssa Day, Chloe Dodge, Dylan Garbrick, Aaron Hughes, Benjamin Johnson, Nicole Noviello, Sarah Persun, Sarah Pulver, Dean Seman, Riley Shaffer, Kamran Shams, Allaryn Smith.

Regular Honor Roll

Grade 7 — Connor Apker, Eric Bower, Landon Bowman, Sofia Casella, Anneliese Clayton, Alsoa Cramer, Abbigail Davis, Colleen Eisley, Dominic Fagnano, Rebecca Garman, Lee Habalar, Emily Haley, Giavanna Hart, Eve Jackson, Cheyenne Keller, Claire Lane, Teyla Mane;, Nicolas Manning, Piper Minier, Xander Moore, Adriana Niven-Whitcraft, Samuel Persun, Jaxson Peterson, Robert Petrosky, Nicole Pettit, Kade Sanford, Charles Storms, James Warner, McKaye Wilton, Julia Yeagle.

Grade 8 — Jessica Beasom, Olivia Beck, Jaiden Bradley, Ryan Branton, Dylan Brown, Olivia Casella, Kayleigh Clouser, Elaina Decker, Olivia Dorner, Isaiah Evens, Lea Fessler, Ross Flerlage, Derek Gantz, David Geise, Gianna Godfrey, Adline Hinds, Emmalee Horn, Angelina Hunter, Caleb Jackson, Kjirsten Meredith, David Miller, Margaret Morris, Madelynn Nelson, Logan Ogden, Grace Persun, Amaya Polite, Grace Pulver, Meghan Rhoads, Amya Ross, Noel Shaffer, Laila Shams, Abigail Spatzer, Clayton Swarthout, Hayden Swinehart, Aidan Taylor, Madison Tolomay, Brock Weaver.

Grade 9 — Jacob Blass, TeAnna Brennan, John Confer, Nevaeh Danley, Lilly Galetti, Drew Hawkins, Kate Heckrote, Michael Hill, Riley Hockman, Evan Laudenslager, Gabriella Livorno, Alayna McGovern, Hayley Phillips, Arissa Reed, Landon Sanford, Kento Shimonaka, Julissa Smith, Asiyah Smith-Rupert, Cassidy Strosser, Bailey Taylor, Jessie Zellers.

Grade 10 — Brett Boren, Arizona Bowersox, James Brokaw-Stealey, Gabriel Crawley, Kodi Fowler, Gannon Guerrisky, Dominic Harding, Courtney Hill, Jaiden Kemmerer, Austin Nash, Rylee Peterson, Grace Pfirman, Curtis Sauers, McKinsey Sauers, Abigail Sechrist, Eileen Shaffer, Mason Shatzer, Kyle Whipple, Luke Winner, McKenna Workman.

Grade 11 — Josalyn Bradley, Sophia Bragalone, Cody Conser, Haley Decker, Andrew Flick, Isabella Green, Buddy Harris, Katelyn Hazel, Joclin Johnson, Spencer Karasek, Nina Kemmerer, Andrew Kriebel, Brianna Lair, Teaghan Leonard, Samuel Livorno, Jake Lusk, Cailin Minier, Parker Monoski, Benjamin Reid, Julia Sauers, Natalya Steppe, Justin Stetts, Franklin Summerson, Tyler Trojan, Lela Warner, Lexie Yerger, Samantha Zellers.

Grade 12 — Curtis Anthony, Blaire Armond, Preston Ballowe, Daniel Barker, Aaron Bird, Johnathon Covey, Austin Danley, Samuel Faulkner, Gideon Green, Griffynn Metzger, Olivia Mussare, Gregory Nelson, Rhiannon Newcomer, Dawson Owen, Courtney Patrick, Alyssa Sauers, Leonard Weber, Eric Weber-Waldron, Bethany Wenner.

Loyalsock Township

Middle School

Second marking period

Distinguished Honor Roll

Grade 6 — Logan Bastian, Emma Belcher, Kinjal Bhagat, MAria Blas, William Burdett, Ava Burkins, Emily Clark, Molly Clune, Chase Cowden, Dante Cruz, Isabella Dadzie, Parker Emery, Jessica Frear, Tyler Gee, Ava Haller, Emily Howey, Allison Johnson, Connor Kelleher, Serena Lacomba, Lonell Lee Jr., Anna Luxenberger, Madeline Luxenberger, Gage Patterson, Yuvika Porob, Joseph Pulizzi IV, Kathryn Ray, Kathryn Richards, Kaden Rodarmel, Kathryn Ryyder, Italia Taylor, Kamarah Temple-Henderson, Drewan Tymeson, Braden Vincenzes, Zachary Wagner-Pizza, Hunter Whitmoyer.

Grade 7 — Margaret Adams, Elaina Bartley, Natalie Bognaski, Alex Dhrami, Kiyana Ford, Marissa Helmrich, Harris Khan, Sarah Khan, Sydney Magill, Cadence Neely, Luke O’Brien, Lyndie Peters, Rebecca Pietraski, Ava Porter, Chase Rishel, Gianna Rupert, Micah Sagar, Emma Strickland, Tyler Westcott, MaKenzy Wheeland, Alexis Whitehead.

Grade 8 — Nicholas Barone, Grace Baylor, Mia Blas, Jackson Ellis, Jackson Emery, Sloan Haefner, Madison Kelleher, Hibah Khan, Abbie Machmer, Emma Rude, Kathryn Schluter, Katelyn Schon, Jonah Schreckengast, Grace Shaible.

Honor Roll

Grade 6 — Liliana Albarano, Nathan Bauman, Lydia Baylor, Hailey Bilbay, Josh Bomboy, Natalie Bower, Shea Bower, Kahlen Cajka, Vonyai Catchings, Jonathan Cooley, Ava Damiano, Ethan Dougherty, Eli Ebersole, Karlynn Emerick, Brynlie French, Ethan French, Molly Garrison, Cole Haefner, Noah Hallabuk, Mia Hornberger, Margaret Hutchinson, Landen Johns, Jenna Kaizen, Chloe Kennedy, Ella Kovaleski, Jossian Lilley, Steven Lingg, Dariyawna Luke, Gabriella Maradeo, Maddox Mayo, Gabriella Mileto, Kiersten Miller, Olivia Miller, Ethan Nagy, Anna Patel, Abigail Paz, Jamison Singer, Marley Snyder, Preston Sortman, Dominic Stetts, Rylan Tillotson, Madison Wakefield, Kiana Watson, Madalyn Weigle, Gelia White, Jacob Wilson.

Grade 7 — Ian Allen, Hailey Berkeheiser, Curtis Bigelow Jr., Dominic Cellini, Dykina Cominskie, Mosese Foketi, Beckett Gilmour, Khaiya Johnson, Alec Kulp, Brooke McNutt, Regan Oaks, Lucas Pearson, Amelia Pinsky, Jett Pullizzi, Austin Schwarzer, Gabriel Severn, Eli Walter.

Grade 8 — Amara Barnes, Tyler Barnes, Gianna Barone, Kaden Bidelspacher, Kierra Cantymagli, Emma Ebersole, Rylie French, Brayden Gardner, Cloey Hertwig, Emma Hopwood, Alexander Huber, Natalie Johnson, Alexis Keefer, Allyia Kennedy, Brendan Kriner, John Nickolaus, Matthew O’Malley, Luisa Ortega-Ramos, Mia Patterson, Andrew Reed, Kaitlyn Ritter, Mallory Rodarmel, Victoria Roman, Margaret Ryder, Kayla Scampone, Ashley VanZile, Paul Watson III, Hannah Winter.

Muncy High School

Second marking period

Grade 7 — Braden Beaver, Avery Bigelow, Lydia Bitler, Alaina Brelsford, Sophia Cole, Mia Edkin, Branson Eyer, Ross Eyer, Michael Fry, Lucas Gruver, Isabelle Gush, Alexus Hadzinikolov, Conner Harer, Jazmyn Heath, Warren Hopfer, Kylee Jacobs, Audrey Johnson, Scott Johnson, Megan Kerstetter, Blake Love, Aiden Manning, Meredith McCahan, Kassidy Moyer, Kaylyn Nierzwicki, Rowan Revata, Alexa Rice, Rebekah Rosario, Debra Ross, Brady Ryder, Autumn Schmitt, Abigail Shaffer, Elijah Slamka, Rhoan Stark, Alyssa Weigle.

Grade 8 — Lauren Anderson, Desiree Arceneaux, Aurora Bowling, Xander Brown, Ariana Copeland, Chase Crawley, Marley Derr, Hannah Dgien, Sarah Dgien, Cody Duchman, Lily Frederick, Emma Gaul, Laura Glasser, Elise Gregory, Abigail Groover, Bailey Hadzinikolov, Lauren Harner-Steele, Brandi Hitesman, Wyatt Hoover, Dylan Hovenstine, Helena Johnson, Nicolette Johnson, Nicholas Laubscher, Hallie McClure, Travis McNett, Kaleb Meyer, Todd Modispaw, Cameron Myers, Maria Paternostro, Rocco Pepper, Willow Perakovich, Giovanni Persun, Nickolas Puzio, Caitlin Renson, Eva Shaw, Chloe Skaluba, Alyssa Snyder, Natalia Thomas, Dennis VanNess, Morgan Walton, Joseph Whitteker, Lance Wojtkowiak-Guiney, Emma Yordy, Zoe Yordy.

Grade 9 — Brandon Bateman, Alexandria Clayton, John Coppes, Xavier Delker, Joseph Edkin, Isabella Fave, Travis Fogleman, Kylie Frantz, Clayton Gottschall, Frenchesca Guisewhite, Ethan Gush, Dylan Hamilton, Emma Hogan, Tyliq Holmes, John Johnson, Breanna King, Angelina LaRose, Alana McCullen, Josiah Meza, Lily Moyer, Alexis Newcomer, Rory Oden, Paul Pepper, Sage Perakovich, Kayla Phillips, Logan Rakestraw, Brooke Rishel, Rachel Ryder, Maxwell Rymsza, Connor Sassano, Charles Schmitt, Emily Snyder, Taylin Snyder, Marquesa Staib, Bryce Vollman.

Grade 10 — Sacha Alvarez, Mario Barberio, Aleaha Bigelow, Jacob Blair, Madesyn Brelsford, Andrew Brininger, NiKaya DeWald, Abigail Edkin, Amber Fry, Tanner Gold, Christian Good, Braeden Hamm, Dakota Haueisen, Cael Hembury, Jacob Hill, Lillian Huff, Benjamin Johnson, Schyler Keller, Faith Mihalick, Jasmine Schmitt, Collin Smith, Nevaeh Wertman.

Grade 11 — Alexis Baranoski, Sabrina Barner, Josephine Benamati, Annabelle Bergey, Taylor Bryson, Kaitlyn Copeland, Rebecca Dgien, Sarah Fiester, Eli Fraley, Natalya Giroux, Tyler Girven, Coleman Good, Madysen Hall, Alivia Heivly, Rachel Hoffman, Coy Johnson, Kassidi Lenhart, Logan Longsine, Trey McCollum, Sasha McMonigle, Kolby Moyer, Grady Oden, Breanna Paulhamus, Tiffanie Poust, Brandon Rogers, Noah Rymsza, Tyler Sampsell, Jacob Sobjak, Dalton Spring, Amber Weigle, Nathan Wetherhold, Dylan Wilt.

Grade 12 — Sidney Alpaugh, Andrew Artley, Emma Bigelow, Tonya Bryson, Mckenzy Burley, Stephanie Casale, Anna Ciaravino, Kailey Copeland, Matilda Coppes, Matthew Coyner, Emma Dayhoff, Baylor Garverick, Arthur Gottschall, Joshua Hall, Katelyn Harder, Corbin Hockenbrock, Megan Holmes, Alexandra Jacquez-Armenta, Joseph Klock, Lauryn Laidacker, Alexander Laubscher, Jeremy Lloyd, Darrel McKee, Brittany McNett, Levi Messenger, Hannah Myers, Kiley Nierzwicki, Valarity Oxford, Nathan Paisley, Alena Porter, Hunter Poust, Kryshia Reis, Isabella Rymsza, Jocelyn Sassano, Alyssa Schell, Makenna Snyder, Katelyn Sobjak, Ambra Swank, Joshua Sweeney, Kaylee Wade.

COMMENTS