Honor rolls

Jersey Shore Area Middle School

Distinguished Honor Roll

Grade 6 — Danielle Allen, Cloe Allison, Reese Anderson, Preston Beatty, Mekah Bilbay, Brianna Boroch, Adalyn Bower, Lilly Branton, Spencer Brion, Savannah Brooks, Hailey Brush, Adriana Bufford, Cade Carson, Abram Carson, Cheyenne Caudill, John Dammer, Gideon Dapp, Max Dincher, Madison Eckley, Hunter Fink, Samantha Folk, Kaedyn Funk, Zoey Gansel, Ella Gerst, Cayden Grenoble, Kasey Hagen, Owen Hall, Rahel Hartman, Kaitlyn Herman, Rayne Herritt, Mia Houtz, Ella Hurlbutt, Kaydon Kimble, Madison Klopp, Samantha Knepp, Mikalah Koch, Seneca Laubach, Lance Lilley, Jerrin Loomis, Daniel Marshall, Jocelyn McCracken, Ava McDonough, Olivia Miller, Andrea Misquitta, Emma Pfirman, Mia Rainey, Elijah Rauch, Isaiah Reibson, MaKailynn Rennicks, Kale Ross, Grace Russell, Payton Samar, Cole Satterfield, Erin Schaefer, Ella Schall, Carter Shaffer, Elaina Shaffer, Celia Shemory, Molly Silvis, Gretchen Smith, Maya Steppe, Emily Stevenson, Sean Stoetzel, Alyssa Straub, Evan Styers, Dante Thomas, Gage Thomas, Dolores Tyson, Alyah Ulsamer, Ashlynn Weigel, Ethan Wertz, Paige Wheary, Peyton Whitman, Alicia Willits, Brianna Winter, Bryanna Witt, Olivia Wright.

Grade 7 — Peter Bellomo, Nicholas Bellomo, Kayli Berry, Kira Bierly, Elijah Bower, Jordan Branca, Jessica Clark, Makenzi Connor, Breanna Corlew, Abigail Corson, Dietrich Dammer, Kadence Dauber, Cassadi Dodd, Rika English, Owen Farr, Miranda Farr, Cale Fazler, Andrew Greenwood, Connor Griffin, Maddox Hafner, Derrick High, Delana Hill, Nathan Horn, Ethan Johnson, Erika Kennedy, Katrina King, Anna Lanks, Kathryn Larson, Rachel Lorson, Grace Lorson, Arianna Milbrand, Aliyah Neece, David Neufer, Hadyn Packer, Grace Paulhamus, Kooper Peacock, Breanna Porter, Jonah Raisch, Shaylee Sarbaugh, Trevor Schneider, Stone Sechrist, Makayla Sholder, Mable Sick, Brennan Smith, Julia Sorgen, Luke Springman, Carter Stackhouse, Ella TenEyck, Brooke Tyson, Destiny Umstead, Devon Walker, Quaid Westlin, Morgan Witt, Romee Woodring, Peyton Yandell.

Grade 8 — Emily Allen, Alexa Bassett, Emma Blakely, Grace Bowers, Savannah Brion, Jaylynn Brooks, Emma Brophy, Grace Carson, Lexey Cohick, Ambria Confer, Connor Cornelius, Edward Dammer, Lily Dincher, Madelyn Gerst, Liam Goodrich, Wyatt Green, Alexa Greevy, Hadley Hager, Olivia Hall, Abigail Hall, Madison Hamilton, Natalie Hayes, Karis Huff-Love, Alexis June, Sophia Kauffman, McKenzie Koch, Jenna Kramer, Aurora Liao, Saige Miller, Sarah Misquitta, Heath Neufer, Colin Nichols, Karter Peacock, Sara Pecchia, Hayden Rinker, Madison Satterfield, Elizabeth Schall, Haley Shadle, Brandon Shrodo, Olivia Snook, Dustin Stoetzel, Carolyn Wacker, Jon Wagner, Harmony Waxmunsky.

Honor Roll

Grade 6 — Blaine Baier, Kendra Bausinger-Heichel, Devin Birch, Olivia Bowes, Charles Bryant, Alexis Canellos, Ian Carlin, Ty Codispoti, Ashlynn Corson, Brady DePasqua, Dyson Delaney, Anthony Eichelberger, Sage Ellsworth, Allison Embick, Maxwell Engle, Jesse English, Bailey Evers, Cameron Fishel, Abby Graff, Addisyn Harris, Nathan Joscelyn, Jacob Kline, Vanessa Koons, Adrionna Lapriola, Caleb Latimer, Cooper Lauer, Robert Lombardi, Gage Martzall, Audria Matter, Nathaniel Miller, Nicholas Mull, Clayton Musser, Kaleigh Newmann, Matthew Outzen, Joshua Rauch, Connor Rhinehart, Kaden Robinett, Tate Sechrist, Isaac Stevenson, Bailee Stroup, Chase Swartwood, Ashton Sweeley, Dathan Tyson, Brock Weiss, Laran Welshans, Eliza Welshans, Natalie Whitesell, Emma Winner, Sara Young.

Grade 7 — Gabriel Andrus, Trey Berfield, Natalie Botsford, Phaedra Bower, Amira Bradley, Lindsey Brooks, Camron Brungard, Gannon Bruno, Ariah Butler, Aaliyah Eldred, Gretta Engel, Dillon Feerrar, Brooklyn Felter, Madison Green, Kyle Haddad, Abigail Haight, Andrew Hammond, Terry Hill, Ryan Jankowski, Brady Jordan, Karter Kemmerer, Garrett Kupres, Dylan Lackey, Yasmin Lundy, Averi Maihle, Ayden McHenry, Taylor Metzger, Jared Palski, Myca Reed, Sydney Rhea, Dylan Rhea, Dyllan Ross, Caleb Sarge, Jayson Sawyer, Taylor Seyler, Brock Smith, Malachi Staggert, Dierk Stetts, Rhianna Terry, Peyton Welshans, Kaimen West, Christopher Wilson, Dakota Zeager.

Grade 8 — Sarah Bauman, Addie Bierly, Gauge Bilbay, Brynli Brungard, Zachery Dangle, Adam Fox, Mykaleigh Funk, Tristan Gallick, McKenzie Hagen, Natalie Haight, Nicholas Hamilton, Jaxon Hartman, Madelyn Hendricks, Cayden Hess, Gavin Hummer, Tyler Knapp, Courtney Lehman, Emily Lehman, Alexandria Long, Reagan Markley, Kyle Mundrick, Kayla Mundrick, Emmaline Muthler, Dawson Rhinehart, Madison Serafini, Donald Steinbacher, Emily Stroble, John Summerson, Chiara Tibbens, Emma Tovar, Branden Wentzel, Damian Williams, Jacob Willits.

Montgomery Area High School

Second quarter

High Honor Roll

Grade 7 — Abigail Calderon, Peyton Cox, Lucas Dietrich, Bradley Foresman, Geanne Gozum, Samantha Guyer, Jade Hamilton, Gabrielle Harstead, Khoi Huynh, Bradley Leon, Gabriel McNear, Weston Pick, Gavin Rine, Gaven Strouse, Kailyn Woltz, Sloan Wooten.

Grade 8 — Devon Deem, Coltin Hans, Addison Heasley, Austin Kuhn, Brynn McRae, Taylor McRae, Thayden Miller, Mallorie Myers, Ava Peluso, Marissa Rupert, Cortney Smith, Kaylei Snyder, Sarah Turner, Jenna Waring, Nathan Yeagle.

Grade 9 — Anika Barnhart, Carson Bloom, Zachary Ettinger, McKenzie Heasley, Kennedy Marsh, Logan Pick, Mason Schrieber, Madison Short, Kelly Showers, Julia Stetts, Katelyn Taylor, Brieanna Twigg.

Grade 10 — Dashawn Derr, Breanna Gardner, Steven Prince II, Dylan Ring, Hayden Ross, Kade Showers, Kana Showers, Laura Ulrich, Saige Whipple, Emily Wolfgang, Jaelyn Woods, Cameron Yeagle, Kaytlyn Young.

Grade 11 — Vaughn Ault, Colton Barnes, Christian Bossley, Andrea Cuddeback, Aubrey Divler, Alexys Erb, Katelyn Forrestal, Curtis Gordon, Caleb Hipple, Enogita Imeri, Courtney Jamison, Emma Klopp, Samantha Magargle, Michael Miller, Rachael Miller, Bailey Segraves, Alexis Snyder, Rhyle Strausbaugh, Brayden Strouse, Spencer Trostle, Megan Twigg, Marvin Walters, Dayton Yohn.

Grade 12 — Brianna Boore, Megan Chamberlin, Jacob Cuddeback, Brandon Daldo, MacKenzie Day, Madison Erb, Noah Eshenaur, Abigail Felix, Zofina Fink, Oscar Gracia Jr, Jazlyn Gomez, Cheyenne Knouse, Ethan Litzelman, Hannah Raup, Courtney Skelton, Arlie Smith, Carter Smith, Maddie LaForme-Solano, Alexis Stanley, Rebecca Strouse, Madeline Wenner.

Honor Roll

Grade 7 — Vallyn Ault, Brian Baney, Xander Beaver, Madeline Bender, Riley Black, Kaylin Bower, Cameron Bryson, Bryce Burkhart, Adelina Castro-Garcia, Madison Cox, McKayla Edkin, Noah Gearhart, Caleb Hall, Alexis Hamilton, Marquan Harris, MaKenna Hauck, Daniel Herb, Erblinda Imeri, Peyton Johnson, Aden Keister, Aramis Koch, Michael Lutz, Logan Lynch, MaKenna Magargle, Victoria Magyar, Donovan Metzger, Gavin Moore, Peyton Nash, Samuel Oister, Kimberly Pickering, Wyatt Ravert, Garett Rine, Geoffrey Short, Chloe Smith, Dolson Smith, Caleb Stryker, Shyne Ulrich, William Puello-Valentin, Kyle Wagner, Jacob Walters, Jr, Parker Welliver.

Grade 8 — Logan Almeida, Ashlee Andrews, Braiden Beachel, Cecelia Beckley, Cara Bossley, Danielle Boyer, Alexander Burleigh, Tyler Clinard, Scott Cupp, Jasmine Eichenlaub, Bradyn Foresman, Colton Hessler, MacKenzie Holmes, Riley Kelly, Hunter Leet, Skye McGrath, Shelby McRae, Riley Miller, Faith Persing, Robert Plank, Kaitlyn Raemsch, Stanley Showers, Zachary Snyder, Joshua Solomon, Colby Springman, Tanner Springman, Natalie St. James, Samantha Ulrich, Avry Walters, Timothy Whitmoyer Jr, Lexi Woltz, Klylee Young.

Grade 9 — Gabriel Bender, Jessica Bohner, Jaden Bressler, Clarence Cupp, Ryan Daldo, Bailey Divler, Cheyanne Dressler, Kaide Drick, Hal Drick Jr, Abigail Duck, Mercedes Dunkle, Zairah Eisner, David Erb Jr, Mirabelle Fink, Alexander Griffith, D. Blake Harding, Paige Heverly, Avery Jessell, Iris Keister, Serena King, Seth Laudermilch, Brent Leon, Lauren Magyar, Benjamin Marino, Hailey McGrath, Kylie Persing, MaKayla Phillips, Maya Poehler, Colby Puderbach, Evan Strausbaugh, Jeweliana Tawney, Caleb Trotter, Morgen Tupper, Clara Ulrich, Cassandra Wagner, Kevin Wettlaufer, Addison Wildon, Kylie Wilson, Kade Wooten, Gabriel Wright.

Grade 10 — Eli Barbier, Brooke Bartlow, Megan Bartlow, Eric Bennett, Duane Bower, Kai Felix, Riley Fry, Blake Gingery, Zoe Hanford, DeAnna Hearn, Chancelor Miller, Megan Moser, Dylan Myers, Devon Neidig, Sarah Pautz, Brady Rupert, Breanna Segraves, Molly Slattery, Owen Smith, Wyatt Stugart, Catalin Torok, Emma Voneida, Zachary Williams, Xavier Winter.

Grade 11 — Brennan Bailey, Whitney Bolden, Colton Bower, Joshua Bower, Hunter Budman, Christopher Deitrich, Kaylee Gomez, Sophia Grab, Kalen Guyer, Vicky Hans, Nicholas, Hill, Haley Johnson, Novalee Leonard, Autumn Lynch, Justin Markle, Kaitlyn McCarty, Brynna McHenry, Mercade Peppard, Zachary Phillips, Morgan Pryor, Skylar Riddell, Alyssa Rodgers, Brendan Rooker, Derek Scampone, Tanner Shadle, Tyler Shadle, Emily Snyder, Abigail Stryker, Ryan Swinehart, Jessica Umpstead, Nicholas Winters, Ty Zapalac, Stephanie Zettlemoyer.

Grade 12 — Steven Baney, Grace Bopp, Kyle Botts, Jensen Drick, Jospeh Edkin, Analese Farr, Cody Fuller, Zachary Goliash, Jeffrey Herrman, Trevor Kennedy, Eithan Marino, Nicholas Pryor, Lauren Saiers, Dylann Scampone.

COMMENTS