Honor rolls

Montgomery Area

High School

Second marking period

High Honor Roll

Grade 7 — Abigail Calderon, Peyton Cox, Lucas Dietrich, Bradley Foresman, Geanne Gozum, Samantha Guyer, Jade Hamilton, Gabrielle Harstead, Khoi Huynh, Bradley Leon, Gabriel McNear, Weston Pick, Gavin Rine, Gaven Strouse, Kailyn Woltz, Sloan Wooten.

Grade 8 — Devon Deem, Coltin Hans, Addison Heasley, Austin Kuhn, Brynn McRae, Taylor McRae, Thayden Miller, Mallorie Myers, Ava Peluso, Marissa Rupert, Cortney Smith, Kaylei Snyder, Sarah Turner, Jenna Waring, Nathan Yeagle.

Grade 9 — Anika Barnhart, Carson Bloom, Zachary Ettinger, McKenzie Heasley, Kennedy Marsh, Logan Pick, Mason Schrieber, Madison Short, Kelly Showers, Julia Stetts, Katelyn Taylor, Brieanna Twigg.

Grade 10 — Dashawn Derr, Breanna Gardner, Steven Prince II, Dylan Ring, Hayden Ross, Kade Showers, Kana Showers, Laura Ulrich, Saige Whipple, Emily Wolfgang, Jaelyn Woods, Cameron Yeagle, Kaytlyn Young.

Grade 11 — Vaughn Ault, Colton Barnes, Christian Bossley, Andrea Cuddeback, Aubrey Divler, Alexys Erb, Katelyn Forrestal, Curtis Gordon, Caleb Hipple, Enogita Imeri, Courtney Jamison, Emma Klopp, Samantha Magargle, Michael Miller, Rachael Miller, Bailey Segraves, Alexis Snyder, Rhyle Strausbaugh, Brayden Strouse, Spencer Trostle, Megan Twigg, Marvin Walters, Dayton Yohn.

Grade 12 — Brianna Boore, Megan Chamberlin, Jacob Cuddeback, Brandon Daldo, MacKenzie Day, Madison Erb, Noah Eshenaur, Abigail Felix, Zofina Fink, Oscar Gracia Jr, Jazlyn Gomez, Cheyenne Knouse, Ethan Litzelman, Hannah Raup, Courtney Skelton, Arlie Smith, Carter Smith, Maddie LaForme-Solano, Alexis Stanley, Rebecca Strouse, Madeline Wenner.

Honor Roll

Grade 7 — Vallyn Ault, Brian Baney, Xander Beaver, Madeline Bender, Riley Black, Kaylin Bower, Cameron Bryson, Bryce Burkhart, Adelina Castro-Garcia, Madison Cox, McKayla Edkin, Noah Gearhart, Caleb Hall, Alexis Hamilton, Marquan Harris, MaKenna Hauck, Daniel Herb, Erblinda Imeri, Peyton Johnson, Aden Keister, Aramis Koch, Michael Lutz, Logan Lynch, MaKenna Magargle, Victoria Magyar, Donovan Metzger, Gavin Moore, Peyton Nash, Samuel Oister, Kimberly Pickering, Wyatt Ravert, Garett Rine, Geoffrey Short, Chloe Smith, Dolson Smith, Caleb Stryker, Shyne Ulrich, William Puello-Valentin, Kyle Wagner, Jacob Walters, Jr, Parker Welliver.

Grade 8 — Logan Almeida, Ashlee Andrews, Braiden Beachel, Cecelia Beckley, Cara Bossley, Danielle Boyer, Alexander Burleigh, Tyler Clinard, Scott Cupp, Jasmine Eichenlaub, Bradyn Foresman, Colton Hessler, MacKenzie Holmes, Riley Kelly, Hunter Leet, Skye McGrath, Shelby McRae, Riley Miller, Faith Persing, Robert Plank, Kaitlyn Raemsch, Stanley Showers, Zachary Snyder, Joshua Solomon, Colby Springman, Tanner Springman, Natalie St. James, Samantha Ulrich, Avry Walters, Timothy Whitmoyer Jr, Lexi Woltz, Klylee Young.

Grade 9 — Gabriel Bender, Jessica Bohner, Jaden Bressler, Clarence Cupp, Ryan Daldo, Bailey Divler, Cheyanne Dressler, Kaide Drick, Hal Drick Jr, Abigail Duck, Mercedes Dunkle, Zairah Eisner, David Erb Jr, Mirabelle Fink, Alexander Griffith, D. Blake Harding, Paige Heverly, Avery Jessell, Iris Keister, Serena King, Seth Laudermilch, Brent Leon, Lauren Magyar, Benjamin Marino, Hailey McGrath, Kylie Persing, MaKayla Phillips, Maya Poehler, Colby Puderbach, Evan Strausbaugh, Jeweliana Tawney, Caleb Trotter, Morgen Tupper, Clara Ulrich, Cassandra Wagner, Kevin Wettlaufer, Addison Wildon, Kylie Wilson, Kade Wooten, Gabriel Wright.

Grade 10 — Eli Barbier, Brooke Bartlow, Megan Bartlow, Eric Bennett, Duane Bower, Kai Felix, Riley Fry, Blake Gingery, Zoe Hanford, DeAnna Hearn, Chancelor Miller, Megan Moser, Dylan Myers, Devon Neidig, Sarah Pautz, Brady Rupert, Breanna Segraves, Molly Slattery, Owen Smith, Wyatt Stugart, Catalin Torok, Emma Voneida, Zachary Williams, Xavier Winter.

Grade 11 — Brennan Bailey, Whitney Bolden, Colton Bower, Joshua Bower, Hunter Budman, Christopher Deitrich, Kaylee Gomez, Sophia Grab, Kalen Guyer, Vicky Hans, Nicholas, Hill, Haley Johnson, Novalee Leonard, Autumn Lynch, Justin Markle, Kaitlyn McCarty, Brynna McHenry, Mercade Peppard, Zachary Phillips, Morgan Pryor, Skylar Riddell, Alyssa Rodgers, Brendan Rooker, Derek Scampone, Tanner Shadle, Tyler Shadle, Emily Snyder, Abigail Stryker, Ryan Swinehart, Jessica Umpstead, Nicholas Winters, Ty Zapalac, Stephanie Zettlemoyer.

Grade 12 — Steven Baney, Grace Bopp, Kyle Botts, Jensen Drick, Jospeh Edkin, Analese Farr, Cody Fuller, Zachary Goliash, Jeffrey Herrman, Trevor Kennedy, Eithan Marino, Nicholas Pryor, Lauren Saiers, Dylann Scampone.

Loyalsock Middle School

Second marking period

Distinguished Honor Roll

Grade 6 — Logan Bastian, Emma Belcher, Kinjal Bhagat, MAria Blas, William Burdett, Ava Burkins, Emily Clark, Molly Clune, Chase Cowden, Dante Cruz, Isabella Dadzie, Parker Emery, Jessica Frear, Tyler Gee, Ava Haller, Emily Howey, Allison Johnson, Connor Kelleher, Serena Lacomba, Lonell Lee Jr., Anna Luxenberger, Madeline Luxenberger, Gage Patterson, Yuvika Porob, Joseph Pulizzi IV, Kathryn Ray, Kathryn Richards, Kaden Rodarmel, Kathryn Ryyder, Italia Taylor, Kamarah Temple-Henderson, Drewan Tymeson, Braden Vincenzes, Zachary Wagner-Pizza, Hunter Whitmoyer.

Grade 7 — Margaret Adams, Elaina Bartley, Natalie Bognaski, Alex Dhrami, Kiyana Ford, Marissa Helmrich, Harris Khan, Sarah Khan, Sydney Magill, Cadence Neely, Luke O’Brien, Lyndie Peters, Rebecca Pietraski, Ava Porter, Chase Rishel, Gianna Rupert, Micah Sagar, Emma Strickland, Tyler Westcott, MaKenzy Wheeland, Alexis Whitehead.

Grade 8 — Nicholas Barone, Grace Baylor, Mia Blas, Jackson Ellis, Jackson Emery, Sloan Haefner, Madison Kelleher, Hibah Khan, Abbie Machmer, Emma Rude, Kathryn Schluter, Katelyn Schon, Jonah Schreckengast, Grace Shaible.

Honor Roll

Grade 6 — Liliana Albarano, Nathan Bauman, Lydia Baylor, Hailey Bilbay, Josh Bomboy, Natalie Bower, Shea Bower, Kahlen Cajka, Vonyai Catchings, Jonathan Cooley, Ava Damiano, Ethan Dougherty, Eli Ebersole, Karlynn Emerick, Brynlie French, Ethan French, Molly Garrison, Cole Haefner, Noah Hallabuk, Mia Hornberger, Margaret Hutchinson, Landen Johns, Jenna Kaizen, Chloe Kennedy, Ella Kovaleski, Jossian Lilley, Steven Lingg, Dariyawna Luke, Gabriella Maradeo, Maddox Mayo, Gabriella Mileto, Kiersten Miller, Olivia Miller, Ethan Nagy, Anna Patel, Abigail Paz, Jamison Singer, Marley Snyder, Preston Sortman, Dominic Stetts, Rylan Tillotson, Madison Wakefield, Kiana Watson, Madalyn Weigle, Gelia White, Jacob Wilson.

Grade 7 — Ian Allen, Hailey Berkeheiser, Curtis Bigelow Jr., Dominic Cellini, Dykina Cominskie, Mosese Foketi, Beckett Gilmour, Khaiya Johnson, Alec Kulp, Brooke McNutt, Regan Oaks, Lucas Pearson, Amelia Pinsky, Jett Pullizzi, Austin Schwarzer, Gabriel Severn, Eli Walter.

Grade 8 — Amara Barnes, Tyler Barnes, Gianna Barone, Kaden Bidelspacher, Kierra Cantymagli, Emma Ebersole, Rylie French, Brayden Gardner, Cloey Hertwig, Emma Hopwood, Alexander Huber, Natalie Johnson, Alexis Keefer, Allyia Kennedy, Brendan Kriner, John Nickolaus, Matthew O’Malley, Luisa Ortega-Ramos, Mia Patterson, Andrew Reed, Kaitlyn Ritter, Mallory Rodarmel, Victoria Roman, Margaret Ryder, Kayla Scampone, Ashley VanZile, Paul Watson III, Hannah Winter.

Muncy High School

Second quarter

Grade 7 — Braden Beaver, Avery Bigelow, Lydia Bitler, Alaina Brelsford, Sophia Cole, Mia Edkin, Branson Eyer, Ross Eyer, Michael Fry, Lucas Gruver, Isabelle Gush, Alexus Hadzinikolov, Conner Harer, Jazmyn Heath, Warren Hopfer, Kylee Jacobs, Audrey Johnson, Scott Johnson, Megan Kerstetter, Blake Love, Aiden Manning, Meredith McCahan, Kassidy Moyer, Kaylyn Nierzwicki, Rowan Revata, Alexa Rice, Rebekah Rosario, Debra Ross, Brady Ryder, Autumn Schmitt, Abigail Shaffer, Elijah Slamka, Rhoan Stark, Alyssa Weigle.

Grade 8 — Lauren Anderson, Desiree Arceneaux, Aurora Bowling, Xander Brown, Ariana Copeland, Chase Crawley, Marley Derr, Hannah Dgien, Sarah Dgien, Cody Duchman, Lily Frederick, Emma Gaul, Laura Glasser, Elise Gregory, Abigail Groover, Bailey Hadzinikolov, Lauren Harner-Steele, Brandi Hitesman, Wyatt Hoover, Dylan Hovenstine, Helena Johnson, Nicolette Johnson, Nicholas Laubscher, Hallie McClure, Travis McNett, Kaleb Meyer, Todd Modispaw, Cameron Myers, Maria Paternostro, Rocco Pepper, Willow Perakovich, Giovanni Persun, Nickolas Puzio, Caitlin Renson, Eva Shaw, Chloe Skaluba, Alyssa Snyder, Natalia Thomas, Dennis VanNess, Morgan Walton, Joseph Whitteker, Lance Wojtkowiak-Guiney, Emma Yordy, Zoe Yordy.

Grade 9 — Brandon Bateman, Alexandria Clayton, John Coppes, Xavier Delker, Joseph Edkin, Isabella Fave, Travis Fogleman, Kylie Frantz, Clayton Gottschall, Frenchesca Guisewhite, Ethan Gush, Dylan Hamilton, Emma Hogan, Tyliq Holmes, John Johnson, Breanna King, Angelina LaRose, Alana McCullen, Josiah Meza, Lily Moyer, Alexis Newcomer, Rory Oden, Paul Pepper, Sage Perakovich, Kayla Phillips, Logan Rakestraw, Brooke Rishel, Rachel Ryder, Maxwell Rymsza, Connor Sassano, Charles Schmitt, Emily Snyder, Taylin Snyder, Marquesa Staib, Bryce Vollman.

Grade 10 — Sacha Alvarez, Mario Barberio, Aleaha Bigelow, Jacob Blair, Madesyn Brelsford, Andrew Brininger, NiKaya DeWald, Abigail Edkin, Amber Fry, Tanner Gold, Christian Good, Braeden Hamm, Dakota Haueisen, Cael Hembury, Jacob Hill, Lillian Huff, Benjamin Johnson, Schyler Keller, Faith Mihalick, Jasmine Schmitt, Collin Smith, Nevaeh Wertman.

Grade 11 — Alexis Baranoski, Sabrina Barner, Josephine Benamati, Annabelle Bergey, Taylor Bryson, Kaitlyn Copeland, Rebecca Dgien, Sarah Fiester, Eli Fraley, Natalya Giroux, Tyler Girven, Coleman Good, Madysen Hall, Alivia Heivly, Rachel Hoffman, Coy Johnson, Kassidi Lenhart, Logan Longsine, Trey McCollum, Sasha McMonigle, Kolby Moyer, Grady Oden, Breanna Paulhamus, Tiffanie Poust, Brandon Rogers, Noah Rymsza, Tyler Sampsell, Jacob Sobjak, Dalton Spring, Amber Weigle, Nathan Wetherhold, Dylan Wilt.

Grade 12 — Sidney Alpaugh, Andrew Artley, Emma Bigelow, Tonya Bryson, Mckenzy Burley, Stephanie Casale, Anna Ciaravino, Kailey Copeland, Matilda Coppes, Matthew Coyner, Emma Dayhoff, Baylor Garverick, Arthur Gottschall, Joshua Hall, Katelyn Harder, Corbin Hockenbrock, Megan Holmes, Alexandra Jacquez-Armenta, Joseph Klock, Lauryn Laidacker, Alexander Laubscher, Jeremy Lloyd, Darrel McKee, Brittany McNett, Levi Messenger, Hannah Myers, Kiley Nierzwicki, Valarity Oxford, Nathan Paisley, Alena Porter, Hunter Poust, Kryshia Reis, Isabella Rymsza, Jocelyn Sassano, Alyssa Schell, Makenna Snyder, Katelyn Sobjak, Ambra Swank, Joshua Sweeney, Kaylee Wade.

Walnut Street

Christian School

Second quarter

Honor Roll

Kindergarten –Maxwell Jones, Mackeson Packer.

Grade 1 — Avery Brooks, Evelynne Krick, Aubree Reichard, Abbie Rutt, Kaleb Schafer, Keegan Tomb.

Grade 2 — Myles Brooks, Malachi Dick, Colton Hayes, Noland Holter, Liam Solarek, Adam Thomas.

Grade 4 — Dominic Brooks, Sarah Hall, Shaeleigh Tomb, Abigail Watford.

Grade 5 — Micah Borowicz, Austin Duck, Sophia Rinker, Bruce Thomas.

Grade 6 — Colleen Miller, Oakton Rosypal.

Grade 7 — Rachel Hall.

Grade 8 — Zachary Beyer, Leah Campbell, Jaralyn Croak, Haley Mumma.

Grade 9 — William Fishter, Alyson Zell.

Grade 10 — Emily Duck.

Merit Roll

Kindergarten — Caitlin McDermott.

Grade 1 — Tehgan Banks, Thomas Barrett, Christopher Beyer, Elijah Rinker, Hannah Schildroth.

Grade 2 — Treaden Herlocher, Elliana Herr, Dylan Shughart, Megan Suehr, Abigail Sylvanio, Cameron Terry, Mattingly Yost.

Grade 3 — Josiah Barrett, Landon Croak, Acer Rosypal.

Grade 4 — Aiden Brooks, Emily Brown, Olivia Henderson, Danielle Miller, Ryleigh Sox, Brandon Yost, Adrienne Zollitsch.

Grade 5 — Andres Belcher, Abigail Engel, Justice Hall, Ryan Kennedy, Sawyer Knapp.

Grade 6 — Nathanael Barrett, Dylan Terry, Mason Zell.

Grade 7 — Gracey Holter, Sydney Kennedy, Clark Thomas.

Grade 8 — Jacob Borowicz, Ashley Hamilton.

Grade 9 — Mackenzie Conklin, Willow Rosypal.

Grade 10 — Michael Baumann, Lyle Campbell, Quentin Eyster, Wesley Kelchner, Vince Walk.

Grade 11 — Braden Borowicz, Kaela Howell, Amelia Smith, Sierra Weaver.

Grade 12 — Olivia Benna, Kristen Mantek.

COMMENTS