Dean’s list

Alvernia University

Reading

HUGHESVILLE — James Secules.

Bard College at Simon’s Rock

Great Barrington, Mass.

NEW COLUMBIA — Kassidy Zartman.

Central Penn College

Summerdale

HUGHESVILLE — Jesse Berger.

JERSEY SHORE — Denise Hager

LEWISBURG — Steven Heimbach.

Gettysburg College

LEWISBURG — Rachel Herman.

Juniata College

Huntingdon

WILLIAMSPORT — Abby Catherine Nevill.

LAPORTE — Elizabeth C. Schreffler.

MUNCY — Brenden Joseph Gardner.

Keystone College

WATERVILLE — Autum M. Kitajima.

Lehigh University

Bethlehem

LEWISBURG — Jack Temple.

MUNCY — Madaline Minor.

Lewis University

Romeoville, Ill.

BERWICK — Emily E. Newhart.

Lock Haven University

WILLIAMSPORT — Robert Holden Asplund, Aaron James Baker, Isaac Joseph Beiter, Blair Hana Brown, Rebecca Ann Caputo, Emily Mariah Corey, Aaron Corey Dabback, Kayla Marie Diehl, Mary Elaine DiFuccia, Paige E. Frantz, Kayla Lynn Gee, Jennie Marie Hess, Zachary Mathew Kepler, Rajah Emerauld Lehr, Aleshia Ann Lewis, Hailey Elizabeth Mankey, Keith R. McCabe, Elizabeth C. McCray, Alden J. Mileto, Zachary James Miller, Claire Frances Milliken, Ethan Matthew Moore, Carlos Paniagua Jr., Rebekah Joy Parisi, Madison Elizabeth Phillips, Kayla Nicole Ritchey, Melissa J. Strayer, Benjamin Allen Tripoli, Lybi Nicole Westover, Scott Quinten Wolf, Mackenzie A. Young.

ALLENWOOD — Katessa Rae Springer.

ATHENS — Chloe Marie Farrell, Scott William Laidlaw, Kayla Elizabeth Moore.

AVIS — Caleb A. Huff-Love, Rebecca Erla Rodgers.

BEECH CREEK — Patrick Wayne Barner, Jessica Lynn Burd, Elaina M. Eckley, Richard William Kessinger, Jordan Cassidy Moyer, Cayden Lynn Stover.

BELLEFONTE — James R. Nye.

BLOSSBURG — Nicole Marie Maxwell.

COGAN STATION — Madissen Irene Davis, Arianna Rose Rigured, Curtis Benjamin Miller, Adam Paul Richards, Jacklyn Kay Snyder, Billie Geanne Strickler, Sarah Elizabeth Wirth.

COLUMBIA CROSS ROADS — Brady Skyler Bourne, Gage Riley Burns, Jessie Lynn Hoose, Grace Rebecca Monroe, Abigail May Storrs.

COUDERSPORT — Angelica Rose Cavanaugh, Kasey Jo Cole, Ian Michael Creech, Trinity Jeribeth Ann Werstler.

EAST SMITHFIELD — Haley Elizabeth Priester, Jarett Ryan James Priester.

ELYSBURG — Molly Joy Shoup.

FLEMINGTON — Eli Robert Henninger.

GENESEE — Rebecca Lee Baker, Katelyn Marie Siska.

HERNDON — Madison Lyn Lagerman.

HOWARD — Elizabeth Nichole Burd.

HUGHESVILLE — Sara Margaret Aderhold, Melinda Marie Elizabeth Funk, Rachel Lee Robenolt, MaryJo Megan Sibeto, Emily Lauren Tripoli.

HUNTINGDON — Dustin Matthew Everhart.

JERSEY SHORE — Jazmyn M. Clements, Seth Anson Dangle, Sara Alice Danley, Garrett J. Fulkrod, Ambra Leigh Gordner, Sarah Noel Gower, Caleb J. Haag, Sarah M. Harbach, Abigail A. Hess, Bryce Vaughan Mae Hillyard, Carter Samuel Kaufman, Taylor Ann Kirkendall, Taylor Lynne Knarr, Madelyn Josephine Matthews, Gage Alan Meixel, Brook Elizabeth Rozenberg, Jordan Carrie Russell, Alison Claire Schlorff, Elizabeth Sue Severino, Clara E. Singer, Cody Warren Ray Smith, Eliza Lynn Snook, Katelyn Marie Stover, Samantha Beatrice Thomas, Marissa Rachelle Tibbens, Nathan Daniel Ulmer, Lily Rae Wasson, Paige Renee Weston, Nadine Renee Willits, Dustin L. Young, Reece Ellen Zwald.

LAURELTON — Garrett Cole Ressler.

LAWRENCEVILLE — Logan Marie Wilson.

LeRAYSVILLE — Amber Christine Jackson, Monica Therese Jampo.

LEWISBURG — Quinn Addison Cummings.

LINDEN — Garrett Charles Nork, Darrion Walker-Hollingshead.

LOCK HAVEN — Jessie Ray Anderson, Mary Ballat, Derrick J. Bates, Alyssa Brooke Bottorf, TAsha Lynne Bottorf, Richard Samuel Bressler, Samantha Lynn Carlson, DaltonL. Confer, Hannah Esther Elizabeth Davy, Makayla Jo Dickey, Tanessa Ann Dickey, Troyanna L. Egan, Zachary Michael Engel, Teah M. Evers, Rochelle Fairish, Sara N. Galbraith, Megan Elizabeth Graham, Katelyn Elizabeth Gray, Derek William Grove, Joshua David Gruendler, Carleigh Jo Gummo, Darcy Eileen Heggenstaller, Kaylee Elizabeth Hill, Zachery P. Hosterman, Mercedes Octavia Kenyon,ELisabeth Christine Kline, Stephanie Rachel Lam, Rebecca Marie Leuthold, Luke Richard Mann, Chadd William Miller, Isaac Huff Milliken, Laurel Lee Moyer, Kathryn A. Myers, Michael Robert Myers, Jacquelyn D. Newlen, Sandra Leann O’Dell, Zachary Lyn Raymond, Kimberly Faythe Rogers, Danielle Nicole Sander, Mariah K. Selvaggi, Jonathon Ross Sherman, Brian Thomas Snook II, Jason Christopher Stabley, Sara Lynn Stringfellow, Alysha Skylar Tomb, Megan L. Tomb, Edward Michael Valerio, Sharon Josefina Valerio, Taylor Brooke Wolfrom, Christopher Allen Yarger, Monika M. Yerke, Kasmira Anne Zechman.

LOCUST GAP — Jonathan William Golazeski.

LOGANTON — Michael Adam Meyer, Katelynn L. Owens.

MANSFIELD — Alison ELizabeth Hillson.

MAINESBURG — Jacob Thomas Hohman.

McELHATTAN — Thomas Arden Burnell.

MIFFLINBURG — Ashley Mae Miller, Jordan Alizabeth Musser, Samantha Jo Orren, Jeremy Scott Uscowskas, Brian Scott Zimmerman.

MILDRED — Taylor M. Baldwin.

MILL HALL — Michael H. Askey, Nathaniel Jacob Bechdel, Keanan Michael Bottorf, Brianna Jean Brungard, John Dale Brungard, Gavin Michael Caprio, Trevor Dean Dietz, Karlie Alexis Fryer, Michaela Jean Geyer, Delaney Ann Graham, Lynn Virginus Hakin III, Sarah Hunter Harnishfeger, Marisa Aileen Killinger, Keli L. Kwiatek, Marissa Aimee Martin, Mia Tyne Myers, Mitchel Ty Myers, Morgan Brittany Rager, Shane Jevan Salinas, Alexandra Louise Snyder, Katelyn Estelle Tolomay, Jayda Nicole Wadsworth, Brooke Ashly Wilk.

MILLMONT — Jonathan Michael Fetterolf.

MILTON — Kania Lynn Brown.

MONTGOMERY — Amanda Rose Kilps, Kelly Reese Kratzer.

MONTOURSVILLE — Delaney Jane Carey, Ronald Joseph Cochran, Aaron Lee Cole, Alex Joseph Erb, Noah Daniel Fagnano, Morgan Lorene Fenstermacher, Grant Connor Golden, Nicholas James Lazorka, Kasey Skye Lucas, Jade M. Whipple.

MUNCY — Emily Jane Coyner, Larissa Lynn Getz, Devante Ramon Oliver.

NORTH BEND — Derrick Richard Long, Emalea Jo Mills, Kyle Eugene Ransdorf, Tyler J. Riggle.

NEW BERLIN — Clark Joshua Sheakley.

NORTHUMBERLAND — Melissa Jean Myers.

OSCEOLA — Thomas William Bates.

RENOVO — Desiree Shoshanah Goodling, Mason Dennis Johnson, Katelyn Marie Kinney, Megan Elizabeth Rathmell, Brenna L. Tripp.

SAYRE — Kaitlynn Renaye Henry, Alexandra Noel Noldy.

SOUTH WILLIAMSPORT — Mikalyn Ciarra Boatman, Christine Marie Guinter, Chelsea Fay Rieppel, Jonathan Robert Rooker, Jessica L. Watson, Alisha Gayle Wein.

STEVENSVILLE — Kayleen Renee Sutton.

SUGAR RUN — Connor J. Dietz, Veronica Lynn Morrison.

SUNBURY — Daniel J. Delbaugh.

TIOGA — Chase R. Austin, Danielle Nicole Cross.

TOBYHANNA — Samantha Eudora Arthur.

TOWANDA — Kinslee Mae Kriner, Ben Michael Rubert.

TROUT RUN — Destena Dakota Bower, Alexandra Cydney Sheppard.

TROY — Taylor Nicole Johnston, Taylor Anne Sember, Jed Michael Wright.

TURBOTVILLE — Rachel Olivia Grow.

ULSTER — Annalis Irene Tilley.

UNITYVILLE — Alexandra M. Condie, Meghan Elizabeth Green.

WARREN CENTER — Anna Marie Wheaton.

WATSONTOWN — Kelsey Marie Brown, Breanna Elycia Herriman, Erika Ann Landis, Matthew Thomas McAndrew, Clarissa J. Winter.

WELLSBORO — Nicholas Francis Levindoski, Kayla Richelle Meyers, Brynn Marie Ripley, Hannah Marie Wagaman.

WOOLRICH — Skyler D. Karichner, Moriah E. Lindsey, Jordan Andrew Nyman, Caroline Lee Rublein.

WYALUSING — Alicia Marie Lykens, Abigail M. Markish.

Loyola University

Baltimore, Md.

LEWISBURG — Katherine Garisto.

Quinnipiac University

Hamden, Conn.

TOWANDA — Brynn Martin, Reagan Martin.

Seton Hall University

South Orange, N.J.

BLOSSBURG — Justin Kling.

University of Findlay

Findlay, Ohio

LIBERTY — Kayla Harris.

University of New Hampshire

Durham, N.H.

LEWISBURG — Lenore Doyle.

University of Rochester

Rochester, N.Y.

WILLIAMSPORT — Gabriel Sarch.

MONTOURSVILLE — Leah Nason.

University of Wisconsin-Madison

Madison, Wis.

COLUMBIA CROSS ROADS — Willow Voegtlen.

Washington and Lee University

Lexington, Va.

LINDEN — Anthony Peter.

William Smith College

Geneva, N.Y.

WILLIAMSPORT — Leland Barclay.