Area track and field bests

Based on results reported to the Sun-Gazette. Only one time per athlete or relay team will be used for each event. Must win event in dual meet, or place in an invitational to qualify. Through Friday’s results.

Class AA Girls

3,200 relay: 1, Lewisburg, 9:56.33; 2, Loyalsock (Anna Burdett, Elisa DiNicola, Mackenzie Rodarmel, Isabel Sagar), 10:15.90; 3, Warrior Run, 10:15.28; 4, Milton (Olivia Beaver, Ariane Raymond, Sage Starks, Katelyn Zimmerman), 10:17.11; 5, Canton (Josie Kelly, Emalee Landis, Rachel Sparling, Joelle Urban), 10:46.01; 6, Hughesville (Cierra Getz, Morgan Hopkins, Abby Marquardt, Avery Rouhoff), 11:01.0; 7, North Penn-Mansfield (Shelby Alexander, Emma Harris, Carmen Bates, Grace Farrer), 11:16.36; 8, South Williamsport (Elizabeth Manning, Jaela House, Josalyn Bradley, Addi Matz), 11:23.1.

100 hurdles: 1, Leah Bergey, Milton, 15.36; 2, Megan Kendall, Loyalsock, 16.60; 3, Katie Plankenhorn, Montoursville, 16.70; 4, Claire Miller, Williamson, 16.89; 5, Sage Starks, Milton, 17.28; 6, Olivia Bower, Hughesville, 17.30; 7, Liz Fessler, Lewisburg, 17.45; 8, Katie Plankenhorn, Montoursville, 17.48.

100: 1, Leah Bergey, Milton, 12.8; 2, Charlotte Neylon, Loyalsock, 12.82; 3, Charly Slusser, Williamson, 13.16; 4, Caitlyn Callahan, Wellsboro, 13.23; 5, Sophia Gardner, Loyalsock, 13.32; 6, Hailey Zurich, Loyalsock, 13.37; 7, Chloe Michaels, Lewisburg, 13.38; 8, Ashlynne Eichenlaub, Hughesville, 13.50.

1,600: 1, Lauren Trapani, Warrior Run, 5:07.29; 2, Isabel Sagar, Loyalsock, 5:11.71; 3, Jules Jones, Williamson, 5:25.16; 4, Anna Bleggi, Wellsboro, 5:32.84; 5, Cierra Getz, Hughesville, 5:40.86; 6, Delaney Humphrey, Lewisburg, 5:41.63; 7, Mikaela Majcher, Warrior Run, 5:43.80; 8, Cameron Trapani, Warrior Run, 5:45.0.

400: 1, Chloe Michaels, Lewisburg, 1:02.24; 2, Elizabeth Manning, South Williamsport, 1:02.40; 3, Sarah Reif, Lewisburg, 1:03.24; 4, Kylie Roup, Milton, 1:03.38; 5, Erin Machmer, Loyalsock, 1:03.83; 6, Mya Shoemaker, Warrior Run, 1:04.0; 7, Ellie Binford, Canton, 1:04.4; 8, Morgan Hopkins, Hughesville, 1:05.85.

400 relay: 1, Loyalsock (Erin Machmer, Sophia Gardner, Hailey Zurich, Charlotte Neylon), 50.32; 2, Wellsboro (Grace Heckman, Caitlyn Callahan, Savana Baltzley, Daliah Hosey), 52.64; 3, Hughesville (Olivia Bower, Georgia Fields, Kenna Ammar-Khodja, Jayden Leighow), 52.77; 4, Milton (Kylie Roup, Syann Stewart, Kaylin Scott, Darci Harvey), 53.50; 5, Williamson (Claire Miller, Amber Farman, Scout Abel, Charly Slusser), 53.95; 6, Montoursville, 54.66; 7, South Williamsport (Alyssa Johnson, Breoncia Johnson, Shayna McNamee, Joselyn Bradley), 55.64.

300 hurdles: 1, Leah Bergey, Milton, 47.77; 2, Kaylie Schans, Montoursville, 48.7; 3, Anna Batkowski, Lewisburg, 48.97; 4, Allie Dowell, Loyalsock, 49.63; 5, Emma Burrows, Warrior Run, 50.04; 6, Kylie Roup, Milton, 50.06; 7, Felisha Earle, Williamson, 51.52; 8, Olivia Bower, Hughesville, 51.90.

800: 1, Sarah Reif, Lewisburg, 2:24.53; 2, Lauren Trapani, Warrior Run, 2:24.81; 3, Isabel Sagar, Loyalsock, 2:25.02; 4, Mackenzie Rodarmel, Loyalsock, 2:27.95; 5, Jules Jones, Williamson, 2:31.76; 6, Anna Burdett, Loyalsock, 2:33.75; 7, Cierra Getz, Hughesville, 2:34.7; 8, Mya Shoemaker, Warrior Run, 2:35.60.

200: 1, Charlotte Neylon, Loyalsock, 26.22; 2, Leah Bergey, Milton, 27.16; 3, Charly Slusser, Williamson, 27.35; 4, Chloe Michaels, Lewisburg, 27.66; 5, Georgia Fields, Hughesville, 28.00; 6, Brooke Harvey, North Penn-Mansfield, 28.27; 7, Ashlynne Eichenlaub, Hughesville, 28.30; 8, Elizabeth Manning, South Williamsport, 28.40.

3,200: 1, Isabel Sagar, Loyalsock, 10:55.70; 2, Lauren Trapani, Warrior Run, 11:26.90; 3, Jules Jones, Williamson, 11:52.94; 4, Delaney Humphrey, Lewisburg, 11:52.99; 5, Cameron Trapani, Warrior Run, 11:56.70; 6, Hannah Mirshahi, Lewisburg, 12:01.11; 7, Lauren Michaels, Lewisburg, 12:05.95; 8, Mikaela Majcher, Warrior Run, 12:29.90.

1,600 relay: 1, Lewisburg, 4:12.0; 2, Warrior Run, 4:17.23; 3, Milton (Kylie Roup, Sage Starks, Olivia Beaver, Leah Bergey), 4:20.35; 4, Hughesville (Olivia Bower, Morgan Hopkins, Avery Rouhoff, Ashlynne Eichenlaub), 4:21.01; 5, Loyalsock (Elisa DiNicola, Anna Burdett, Megan Kendall, Eric Machmer), 4:22.87; 6, Canton (Joelle Urban, Alana Castle, Ellie Binford, Rhiley McNett), 4:27.32; 7, Wellsboro (Kayla Mengee, Zoe Iseri, Alexandra Chilson, Savana Baltzley), 4:38.81; 8, Montoursville (Zoe Gillespie, Mackenzie Cohick, Hannah Albert, Marin Catino), 4:39.1.

Shot put: 1, Kamryn Snyder, Milton, 37-10; 2, Hayden Divers, Warrior Run, 35-1; 3, Za’Imah Tutler, Lewisburg, 33-0 1/4; 4, Kate Allred, Lewisburg, 32-2; 5, Alisha McKinley, Hughesville, 31-5; 6, Jane James, Warrior Run, 31-0; 7, Kaitlyn Dawes, Montoursville, 29-5; 8, Cheyanne Lowe, Williamson, 29-0 1/2.

Discus: 1, Jane James, Warrior Run, 122-4; 2, Hayden Divers, Warrior Run, 118-1; 3, Kate Allred, Lewisburg, 112-10; 4, Kamryn Snyder, Milton, 101-4; 5, Mylea Neidig, Milton, 98-9; 6, Alisha McKinley, Hughesville, 95-4 1/2; 7, Sarah Beiler, Lewisburg, 95-4; 8, Kaitlyn Dawes, Montoursville, 89-6.

Javelin: 1, Alexis Krall, Milton, 133-2; 2, Sam Thompson, Hughesville, 115-11; 3, Sierra Earle, Williamson, 104-10; 4, Grace Tice, North Penn-Mansfield, 100-0; 5, Lauren O’Malley, Montoursville, 93-8; 6, Julie Anthony, South Williamsport, 91-6; 7, Gracie Grieco, Hughesville, 86-4; 8, Avery Bieber, Warrior Run, 84-4.

Long jump: 1, Daliah Hosey, Wellsboro, 17-10 3/4; 2, Sophia Gardner, Loyalsock, 17-8; 3, Charlotte Neylon, Loyalsock, 16-9; 4, Kaylie Schans, Montoursville, 16-8 1/2; t-5, Jessica Umpstead, Montgomery, 16-5; t-5, Megan Kendall, Loyalsock, 16-5; 7, Caitlyn Callahan, Wellsboro, 16-4 3/4; 8, Lauren O’Malley, Montoursville, 16-2 1/4.

Triple jump: 1, Dahlia Hosey, Wellsboro, 36-11; 2, Jessica Umpstead, Montgomery, 34-9; 3, Lauren O’Malley, Montoursville, 34-8 1/2; 4, Jayden Leighow, Hughesville, 34-1; 5, Hannah Knecht, Loyalsock, 33-7 1/2; 6, Ellie Binford, Canton, 33-4; 7, Kaylee Wanamaker, Milton, 33-0 1/2; 8, Amber Farman, Williamson, 32-8 1/2.

High jump: 1, Charly Slusser, Williamson, 5-3; 2, Leah Bergey, Milton, 5-1; 3, Megan Kendall, Loyalsock, 4-11; t-4, Sarah Waltz, Loyalsock, 4-10; t-4, Caitlyn Callahan, Wellsboro, 4-10; t-6, Erin Hilkert, Lewisburg, 4-8; t-6, Kalyn Scott, Milton, 4-8; t-6, Madison Entz, Hughesville, 4-8; t-6, Jayden Leighow, Hughesville, 4-8.

Pole vault: 1, Hailey Zurich, Loyalsock, 11-6; 2, Rylie Mong, Warrior Run, 10-9; 3, Rebecca Reeder, Montoursville, 10-0; 4, Jenna Devito, Milton, 9-0; t-5, Kaitlynne Kramer, Wellsboro, 8-6; t-5, Scarlett Schroeder, Lewisburg, 8-6; t-7, Elizabth Crites, Milton, 8-0; t-7, Cadee Wood, Warrior Run, 8-0; t-7, Mya Shoemaker, Warrior Run, 8-0.

Class AAA Girls

3,200 relay: 1, Jersey Shore (Aubrey Sechrist, Abigale Gerst, Carli McConnell, Lydia Kirkendall), 10:10.85; 2, Williamsport (Mary McMahon, Kaida Muise, Lydia Smith, Alexa Radulski), 10:30.36;

100 hurdles: 1, Lyndsay Malicky, Jersey Shore, 17.08; 2, Averie Hess, Jersey Shore, 18.50; 3, Alexandra Lake, Williamsport, 18.7;

100: 1, Katie Penman, Williamsport, 12.60; 2, Tionna Collier, Williamsport, 12.90; 3, Madison Maihle, Jersey Shore, 13.18.

1,600: 1, Alyssa Laughner, Central Mountain, 5:34.09; 2, Mary McMahon, Williamsport, 5:38.84; 3, Abby Gerst, Jersey Shore, 5:46.43.

400: 1, Katie Penman, Williamsport, 58.90; 2, Aubrey Sechrist, Jersey Shore, 1:05.40;

400 relay: 1, Williamsport (Ebony Foster, Olivia Lingard, Tionna Collier, Katie Penman), 51.70; 2, Jersey Shore (Jordan O’Connor, Taylor Fleming, Veronica Sander, Madison Maihle), 53.18;

300 hurdles: 1, Ashley Kline, Central Mountain, 50.29; 2, Averie Hess, Jersey Shore, 52.31;

800: 1, Alyssa Laughner, Central Mountain, 2:25.60; 2, Lydia Smith, Williamsport, 2:27.60; 3, Aubrey Sechrist, Jersey Shore, 2:29.14.

200: 1, Katie Penman, Williamsport, 26.17; 2, Madison Maihle, Jersey Shore, 27.3; 3, Ebony Foster, Williamsport, 28.62.

3,200: 1, Alyssa Laughner, Central Mountain, 11:53.76; 2, Mary McMahon, Williamsport, 12:12.07; 3, Lydia Smith, Williamsport, 12:45.0.

1,600 relay: 1, Jersey Shore (Meaghan Keegan, Kylie Kirkendall, Carli McConnell, Aubrey Sechrist), 4:27.40; 2, Williamsport (Radulski, Hall, Smith, Penman), 4:31.5;

Shot put: 1, Gabriel Bellomo, Jersey Shore, 27-5; 2, Magnolia Diakite, Williamsport, 26-10;

Discus: 1, Emma Butzler, Jersey Shore, 108-1; 2, Samiyah Little, Williamsport, 96-10; 3, Makenzie Nork, Williamsport, 88-0.

Javelin: 1, Sadie McCaleb, Central Mountain, 131-9; 2, Reba Lorson, Jersey Shore, 129-1; 3, Lyndsay Malicky, Jersey Shore, 123-11.

Long jump: 1, Hannah Lewis, Williamsport, 15-2 1/2; 2, Jordan Robinson, Williamsport, 14-5; 3, Taylor Fleming, Jersey Shore, 14-2 1/4.

Triple jump: 1, Hannah Lewis, Williamsport, 33-4; 2, Rebecca Carson, Williamsport, 31-2; 3, Kyleigh Fausey, Jersey Shore, 27-9.

High jump: 1, Amelia McCoy, Central Mountain, 5-5; 2, Veronica Sander, Jersey Shore, 4-11; t-3, Amy Fisher, Williamsport, 4-10; t-3, Hayley Dewitt, Williamsport, 4-10.

Pole vault: 1, Alexis Carnevale, Williamsport, 8-6; 2, Jordan O’Connor, Jersey Shore, 8-0;

Class AA Boys

3,200 relay: 1, Loyalsock (Durand, Serfass, Quintana, Nickolaus), 8:14.42; 2, Milton (Colton Aikey, Nick Doresky, Kellan Guinn-Bailey, Tyler Leeser), 8:17.0; 3, Warrior Run (Cassidy Hoffman, Damein Moser, Addison Magyar, Tyrese Hazzoum), 8:17.34; 4, Lewisburg (Felix Hernandez, Michael Hernandez, James Koconis, Logan Moore), 8:33.33; 5, North Penn-Mansfield (Blake Nelson Brent Burleigh, Nathaniel Johnson, Seth Nelson), 8:55.81; 6, Williamson (George Reynolds, Myke Loucks, Joshua Whalen, Dawson Stiles), 8:56.84; 7, South Williamsport (Caleb Snyder, Evan Laudenslager, Riley Hockman, Tayge Molino), 8:59.66; 8, Canton Mak Gleckner, Brandon Larson, Kyle Davis, Aaron Sparling), 9:06.69.

110 hurdles: 1, Kameron Schreffler, Lewisburg, 15.72; 2, Shyler Kreitz, South Williamsport, 16.84; 3, William DeWald, Montoursville, 17.17; 4, Kenley Caputo, Milton, 17.2; 5, Zach Bedell, Lewisburg, 17.27; 6, Kylan Kurtz, Warrior Run, 17.34; 7, Brody Heller, Hughesville, 17.61; 8, Dylan Niles, Williamson, 17.71.

100: 1, Sam Newton, Loyalsock, 10.99; t-2, Jaiden Lynch, South Williamsport, 11.3; t-2, Camden Smith, Canton, 11.3; t-2, Zach Stopper, Loyalsock, 11.3; 5, Alex Kozuhowski, Wellsboro, 11.60; 6, Bryce Phillips, Montgomery, 11.61; 7, Dylan Farronato, Lewisburg, 11.65; 8, Aidan Hauser, Wellsboro, 11.66.

1,600: 1, Quinn Serfass, Loyalsock, 4:28.38; 2, Alejandro Quintana, Loyalsock, 4:33.70; 3, Ryan Sullivan, Loyalsock, 4:34.58; 4, Tanner Walter, Milton, 4:39.61; 5, Tyler Leeser, Milton, 4:40.63; 6, Cassidy Hoffman, Warrior Run, 4:40.7; 7, Blake Nelson, North Penn-Mansfield, 4:42.14; 8, Jonah Isaacson, Montoursville, 4:42.56.

400: 1, Camden Smith, Canton, 50.2; 2, James Kaconis, Lewisburg, 51.20; 3, Austin Long, Hughesville, 52.40; 4, Addison Magyar, Warrior Run, 52.54; 5, Sam Crawford, Warrior Run, 52.67; 6, Braden Cott, Montoursville, 52.82; 7, Matt Nickolaus, Loyalsock, 52.85; 8, Tyler Leeser, Milton, 52.9.

400 relay: 1, Lewisburg (Thomas Bhangdia, Dylan Farronato, Owen Foreman, Alex Sabo), 44.16; 2, Loyalsock (Darius Willis, Jacob Waltz, Zach Stopper, Sam Newton), 44.64; 3, Wellsboro (Brett Rudy, Alex Kozuhowski, Joseph Grab, Aidan Hauser), 44.93; 4, Milton (Qamar Yasin-Bradley, Owen Keister, Jalil Garrison, Hoyt Bower), 45.40; 5, Montoursville (Jacob Reeder, Wyatt Nettling, William DeWald, Brian Shaffer), 45.71; 6, Hughesville (Devon Bushor, Dalton Clarkson, Donte bair, Austin Lewis), 46.10; 7, Wellsboro, 46.22; 8, South Williamsport (Jaiden Lynch, Cole Lentz, Gannon Guerrisky, Austin Nash), 46.6.

300 hurdles: 1, Shyler Kreitz, South Williamsport, 42.00; 2, Zach Bedell, Lewisburg, 42.01; 3, Brody Heller, Hughesville, 42.40; 4, Naseer Burzak, North Penn-Mansfield, 43.6; 5, Kenley Caputo, Milton, 43.87; 6, Peyton Salvatori, Loyalsock, 44.30; 7, Dylan Niles, Williamson, 44.66; 8, Ian Plankenhorn, Montoursville, 44.68.

800: 1, Tyler Leeser, Milton, 1:54.28; 2, Addison Magyar, Warrior Run, 1:59.32; 3, Kella Guinn-Bailey, Milton, 2:02.08; 4, Matt Nickolaus, Loyalsock, 2:05.10; 5, Madden Doud, Williamson, 2:05.89; 6, Cassidy Hoffman, Warrior Run, 2:06.56; 7, Braden Cott, Montoursville, 2:07.40; 8, Tyrese Hazzoum, Warrior Run, 2:07.44.

200: 1, Sam Newton, Loyalsock, 22.97; 2, Camden Smith, Canton, 23.1; 3, Dylan Farronato, Lewisburg, 23.13; 4, Alex Kuzohowski, Wellsboro, 23.30; 5, Jaiden Lynch, South Williamsport, 23.50; 6, Austin Lewis, Hughesville, 23.70; 7, Tommy Bhangdia, Lewisburg, 23.71; t-8, Zach Stopper, Loyalsock, 23.89; t-8, Max Moyers, Lewisburg, 23.89.

3,200: 1, Quinn Serfass, Loyalsock, 9:39.32; 2, Ryan Sullivan, Loyalsock, 9:49.28; 3, Alejandro Quintana, Loyalsock, 9:53.79; 4, Tanner Walter, Milton, 10:22.27; 5, Damein Moser, Warrior Run, 10:26.91; 6, Ryan Bahr, Hughesville, 10:30.66; 7, Jason Stanko, Lewisburg, 10:32.0; 8, Madden Doud, Williamson, 10:32.26.

1,600 relay: 1, Lewisburg (Thomas Bhangdia, Felix Hernandez, Dylan Farronato, Owen Foreman), 3:28.98; 2, Warrior Run (Cassidy Hoffman, Addison Magyar, Sam Crawford, Tyrese Hazzoum), 3:32.50; 3, Milton (Jason Valladares, Colton Aikey, Kellan Guinn-Bailey, Nathan Young), 3:33.10; 4, Canton (Timmy Ward, Connor Hess, Dennis Saar, Camden Smith), 3:35.89; 5, Loyalsock (Jacob Huber, Benjamin Robbins, Peyton Salvatori, Matt Nickolaus), 3:41.56; 6, South Williamsport (Shyler Kreitz, Tayge Molino, Jaiden Lych, Tyler Trojan), 3:43.10; 7, Hughesville (Austin Lewis, Nick Houseknecht, Beau Draper, Austin Long), 3:43.80; 8, Williamson (Conner Kerr, Kole Hurler, Taaj Dallas, Daniel Freeman), 3:46.32.

Shot put: 1, Josh Gose, Lewisburg, 49-5; 2, Luke Kepner, Hughesville, 45-3; 3, Michael Tiffin, Lewisburg, 45-2 1/4; 4, Nevin Rauch, Milton, 42-9; 5, Jeff Burkhart, Warrior Run, 42-6 1/2; 6, Nick Schoonover, Canton, 41-4 1/2; 7, Jake Lusk, South Williamsport, 40-4 1/4; 8, Jake Riedy, Montoursville, 38-5.

Discus: 1, Caleb Hurd, Williamson, 143-6; 2, Hunter Brown, Wellsboro, 132-6; 3, Michael Tiffin, Lewisburg, 131-5; 4, Brandon Paul, Williamson, 130-11; 5, Keagan Leahy, Montoursville, 124-9; 6, Josh Gose, Lewisburg, 122-4; 7, John Minnich, North Penn-Mansfield, 119-0; 8, Jack Watkins, Warrior Run, 114-10.

Javelin: 1, Josh Dinges, Montoursville, 196-11; 2, Jacob Waltz, Loyalsock, 169-8; 3, Colton Aikey, Milton, 166-10; 4, Hayden Idom-Case, Lewisburg, 164-11; 5, Chevy Bolay, South Williamsport, 158-11; 6, Sam Newton, Loyalsock, 156-6; 7, Lakotah Gehringer, Williamson, 153-9; 8, Connor Hess, Canton, 151-4.

Long jump: 1, Tommy Bhangdia, Lewisburg, 21-8; 2, Jacob Waltz, Loyalsock, 20-9 3/4; 3, Zach Stopper, Loyalsock, 20-9 1/4; 4, Devon Busher, Hughesville, 20-9; 5, Aidan Houser, Wellsboro, 20-2; 6, Dominick Caputo, Montoursville, 20-1; 7, Darren Baidoo, Lewisburg, 19-11 1/2; 8, Connor Hess, Canton, 19-10 3/4.

Triple jump: 1, Anthony Washington, Montoursville, 44-2; 2, Dominick Caputo, Montoursville, 41-4 1/4; 3, Qamar Yasin-Bradley, Milton, 41-1 1/2; t-4, Darren Baidoo, Lewisburg, 39-11; t-4, Quaylin Rice, Milton, 39-11; 6, Devon Bushor, Hughesville, 39-9; 7, Deven Sanchez, Milton, 39-7 1/2; 8, Kameron Townsend, Williamson, 39-0 1/4.

High jump: 1, Connor Hess, Canton, 6-6; 2, Dominick Caputo, Montoursville, 6-2; 3, Devon Bushor, Hughesville, 6-0; 4, Justis Brady, Warrior Run, 5-10, t-5, Logan Franquet, Loyalsock, 5-9; t-5, A.J. Flick, South Williamsport, 5-9; t-7, Christian Bossley, Montgomery, 5-8, t-7, Darren Baidoo, Lewisburg, 5-8; t-7, Gavin Walker, Milton, 5-8; t-7, Frank Kewitt, Wellsboro, 5-8.

Pole vault: 1, Keefer Goodspeed, Warrior Run, 13-0; 2, Seth Griggs, Montoursville, 12-0; 3, Isaiah Gingerich, Montoursville, 11-6; 4, Levi Kennel, Warrior Run, 11-0; t-5, Devin Webster, Wellsboro, 10-6; t-5, Randy Hays, Warrior Run, 10-6; t-7, Clayton Orsborn, Wellsboro, 9-6; t-7, Brody Heller, Hughesville, 9-6; t-7, Dylan Nicholas, Milton, 9-6.

Class AAA Boys

3,200 relay: 1, Jersey Shore (Isaac Davis, Micah Worth, Tanner Allison, Chase Carpenter), 8:14.69; 2, Williamsport, 8:39.17; 3, Central Mountain (Owen Rinker, Micah Schall, Corbin Green, Benjamin Probert), 8:40.50.

110 hurdles: 1, Allen Taylor, Williamsport, 14.44; 2, Caden Fisher, Williamsport, 15.68; 3, Kevin Titus, Jersey Shore, 16.36.

100: 1, Treyson Potts, Williamsport, 10.90; 2, Hunter Frantz, Jersey Shore, 11.10; 3, Kenny Jones, Central Mountain, 11.29.

1,600: 1, Isaac Davis, Jersey Shore, 4:27.80; 2, Corbin Green, Central Mountain, 4:49.02; 3, Tyler Holcomb, Williamsport, 4:51.87.

400: 1, Jared Thompson, Williamsport, 51.46; 2, Chase Carpenter, Jersey Shore, 52.0; 3, Emre Yakut, Central Mountain, 54.69.

400 relay: 1, Williamsport (Latrelle Jackson, Treyson Potts, Keith Jason, Eric Smith), 44.51; 2, Jersey Shore (Chase Carpenter, Dominic Williams. Cameron Allison, Hunter Frantz), 46.66; 3, Central Mountain, 48.18.

300 hurdles: 1, Allen Taylor, Williamsport, 39.24; 2, Chase Carpenter, Jersey Shore, 41.3;

800: 1, Jared Thompson, Williamsport, 1:58.12; 2, Isaac Davis, Jersey Shore, 2:04.03; 3, Micah Worth, Jersey Shore, 2:06.21.

200: 1, Chase Carpenter, Jersey Shore, 23.5; 2, Keith Jason, Williamsport, 23.59; 3, Jared Thompson, Williamsport, 24.33.

3,200: 1, Isaac Davis, Jersey Shore, 9:24.25; 2, Tyler Holcomb, Williamsport,10:24.05; 3, Tanner Allison, Jersey shore, 10:47.

1,600 relay: 1, Williamsport (Jared Thompson, Dalton Biichle, Treyvon Eiswerth, Allen Taylor), 3:36.17; 2, Jersey Shore (Mummert, Williams, Worth, Carpenter), 3:42.1; 3, Central Mountain (Owen Rinker, Micah Schall, Emre Yakut, Austin Confer), 3:42.27.

Shot put: 1, Tucker Kreisher, Williamsport, 44-5; 2, Elijah Shemory, Jersey Shore, 43-1 1/4; 3, Michael Jones, Williamsport, 40-8.

Discus: 1, Elijah Shemory, Jersey Shore, 125-4; 2, Matt Fausey, Jersey Shore, 121-7; 3, Tucker Kreisher, Williamsport, 116-5.

Javelin: 1, Sam Penman, Williamsport, 182-9; 2, Elijah Shemory, Jersey Shore, 170-4; 3, Nathan Welch, Williamsport, 167-0.

Long jump: 1, Keith Jason, Williamsport, 22-2 1/4; 2, Hunter Frantz, Jersey Shore, 21-9.

Triple jump: 1, Keith Jason, Williamsport, 44-10 1/2; 2, Allen Taylor, Williamsport, 42-10; 3, Hunter Frantz, Jersey Shore, 42-5 3/4.

High jump: 1, Kevin Titus, Jersey Shore, 6-1; 2, Hunter Frantz, Jersey Shore, 5-11; t-3, Al-Tamar Jason, Williamsport, 5-6; t-3, Allen Taylor, Williamsport, 5-6.

Pole vault: 1, Gabriel Manetta, Williamsport, 10-6; 2, Joey Moore, Central Mountain, 10-0; 3, Jonah Hartman, Jersey Shore, 7-6.

COMMENTS