×

District 4 track and field results

GIRLS CLASS AA

* — denotes state qualifier

# — denotes district meet record

Team standings: 1, Loyalsock, 114; 2, Lewisburg, 68; 3, Athens, 60; 4, Warrior Run, 56; 5, Mount Carmel, 55; 6, Montoursville, 46; 7, Bloomsburg, 41; 8, Wyalusing, 38; 9, Williamson, 35; 10, Southern Columbia, 32; 11, Hughesville, 29; 12, Midd-West, 25; 13, Troy, 23; 14, Wellsboro, 16; 15, Towanda, 12; t-16, Millville, 8; t-16, Central Columbia, 8; t-16, Sullivan County, 8; t-19, Montgomery, 7; t-19, Sayre, 7; t-21, East Juniata, 4; t-21, Meadowbrook Christian, 4; 23, North Penn-Mansfield, 3; 24, Canton, 2; 25, Northeast Bradford, 1.

3,200: 1, Lauren Trapani, Warrior Run, 11:22.70*; 2, Jules Jones, Williamson, 11:39.89*; 3, Emma Miller, Warrior Run, 11:52.65; 4, Alyssa Hoffman, Warrior Run, 12:09.94; 5, Hannah Mirshahi, Lewisburg, 12:13.50; 6, Olivia Beattie, Lewisburg, 12:23.85; 7, Isabell Sagar, Loyalsock, 12:27.44; 8, Carina Beebe, Wyalusing, 12:29.54.

100 hurdles: 1, Megan Kendall, Loyalsock, 15.01*; 2, Ariana Gambrell, Athens, 15.36*; 3, Kari Cambria, Southern Columbia, 15.54*; 4, Claire Miller, Williamson, 15.88*; 5, Lylah Oswald, Wyalusing, 16.16; 6, Claudia Morris, Mount Carmel, 16.22; 7, Julia Boyle, Sayre, 16.63; 8, Anna Ensminger, 16.89.

100: 1, Hailey Zurich, Loyalsock, 12.56*; 2, Alexa Rine, Millville, 12.74*; 3, Charlotte Neylon, Loyalsock, 12.79; 4, Lily Leh, Bloomsburg, 12.81; 5, Sophia Gardner, Loyalsock, 12.92; 6, Kassidy Beinlich, Sullivan County, 13.03; 7, Rilee McMahan, Central Columbia, 13.06; 8, Anaaliese Getola, Troy, 13.16.

1,600: 1, Raya Pauling, Montoursville, 5:20.94*; 2, Jules Jones, Williamson, 5:22.98*; 3, Talia Mazzatesta, Mount Carmel, 5:26.66; 4, Emma Tredinnick, Loyalsock, 5:33.25; 5, Sarah Ayers, Lewisburg, 5:33.39; 6, Alanna Ranck, Warrior Run, 5:34.47; 7, Maggie Daly, Lewisburg, 5:34.93; 8, Kayla Hughey, Sayre, 5:35.45.

400 relay: 1, Loyalsock (Sophia Gardner, Hailey Zurich, Charlotte Neylon, Megan Kendall), 49.55*; 2, Bloomsburg, 50.48; 3, Athens, 50.96; 4, Wyalusing, 51.46; 5, Hughesville (Olivia Bower, Georgia Fields, Kenna Ammar-Khodja), 51.60; 6, Troy, 51.82; 7, Lewisburg (Amelia Kiepke, Medha Yenireddy, Erica Arnold, Lizabeth Fessler), 51.93; 8, Montoursville (Hannah Albert, Mallory Fry, Lydia Albert, Zoe Gillespie), 52.05.

400: 1, Sage Harmon, Bloomsburg, 57.15*; 2, Elena Malone, Lewisburg, 58.34*; 3, Lily Saul, Montoursville, 58.54*; 4, Hanna Davis, Southern Columbia, 1:00.15; 5, Rozlyn Haney, Sayre, 1:00.79; 6, Selena Permyashkin, Lewisburg, 1:01.02; 7, Chloe Michaels, Lewisburg, 1:01.29; 8, Shayla Heckman, Midd-West, 1:01.30.

300 hurdles: 1, Rachel Hutchinson, Athens, 44.86*; 2, Megan Kendall, Loyalsock, 47.45*; 3, Claire Miller, Williamson, 47.72; 4, Allie Dowell, Loyalsock, 48.55; 5, Makenna Dietz, Midd-West, 48.58; 6, Claudia Morris, Mount Carmel, 48.96; 7, Masy Devlin, Meadowbrook Christian, 49.94; 8, Felisha Earle, Williamson, 51.08.

800: 1, Raya Pauling, Montoursville, 2:20.70*; 2, Lauren Trapani, Warrior Run, 2:21.53*; 3, Caroline Fletcher, Mount Carmel, 2:22.23; 4, Anna Batkowski, Lewisburg, 2:22.44; 5, Cierra Getz, Hughesville, 2:22.88; 6, Kylee Brouse, Warrior Run, 2:26.87; 7, Kyra Binney, Lewisburg, 2:27.41; 8, Jules Jones, Williamson, 2:28.14.

200: 1, Sage Harmon, Bloomsburg, 25.45*; 2, Charlotte Neylon, Loyalsock, 26.18*; 3, Rachel Hutchinson, Athens, 26.31; 4, Kassidy Beinlich, Sullivan County, 26.67; 5, Lily Leh, Bloomsburg, 26.69; 6, Shayla Heckman, Midd-West, 26.73; 7, Kenna Ammar-Khodja, Hughesville, 26.91; 8, Rilee McMahan, Central Columbia, 27.03.

1,600 relay: 1, Lewisburg (Maggie Daly, Selena Permyashkin, Chloe Michaels, Elena Malone), 4:03.83*; 2, Montoursville (Raya Pauling, Hannah Albert, Zoe Gillespie, Lily Saul), 4:07.42*; 3, Athens, 4:08.30; 4, Hughesville (Morgan Hopkins, Cierra Getz, Alaina Sherwood, Kenna Ammar-Khodja), 4:10.18; 5, Midd-West, 4:10.95; 6, Southern Columbia, 4:12.63; 7, Warrior Run (Kylee Brouse, Mya Shoemaker, Lauren Trapani, Cadee Wood), 4:14.70; 8, Mount Carmel, 4:17.85.

Shot put: 1, Kailey Swine, Midd-West, 36-4*; 2, Morgan Mill, Troy, 35-6*; 3, Munayyah Meredith, Lewisburg, 35-2; 4, Ariana Gambrell, Athens, 34-3; 5, Faith Laudermilch, Wyalusing, 34-2; 6, Leah Ferster, Midd-West, 33-1 1/2; 7, Lila Bowen, Towanda, 32-8; 8, Rilyn Wislos, Southern Columbia, 31-8 1/2.

Javelin: 1, Alex Snyder, Hughesville, 129-9*; 2, Lauren Shed, Mount Carmel, 123-0*; 3, Cassidy Stockpole, Athens, 121-2*; 4, Cassie Sharrow, Southern Columbia, 117-7; 5, Clarye Guyer, East Juniata, 116-5; 6, Grace Tice, North Penn-Mansfield, 112-9; 7, Payton Carl, Mount Carmel, 109-4; 8, Alexis Keefer, Loyalsock, 107-9.

Triple jump: 1, Dahlia Hosey, Wellsboro, 36-1 1/4*; 2, Blessing Laudermilch, Wyalusing, 35-8 1/2*; 3, Emily Krulak, Mount Carmel, 34-6 1/2; 4, Jessica Umpstead, Montgomery, 34-3 1/2; 5, Cassie Sharrow, Southern Columbia, 33-4 1/4; 6, Samantha Markle, Athens, 33-0 1/4; 7, Ellie Binford, Canton, 33-0; 8, Hannah Knecht, Loyalsock, 32-11.

High jump: 1, Porschia Bennett, Towanda, 5-4*; 2, Maddie Fox, Loyalsock, 5-2*; 3, Charly Slusser, Williamson, 5-2; 4, Morgan Graybill, Troy, 5-0; 5, Aly Bond, Bloomsburg, 5-0; 6, Erin Hilkert, Lewisburg, 4-10; 7, Maggie Morrison, Southern Columbia, 4-10; 8, Shelby Hartman, Meadowbrook Christian, 4-10.

Pole vault: 1, Hailey Zurich, Loyalsock, 12-6 1/4*; 2, Rylie Mong, Warrior Run, 11-0*; 3, Ashlee Newton, Wyalusing, 11-0*; 4, Karly Renn, Southern Columbia, 11-0*; 5, Lylah Oswald, Wyalusing, 10-0; 6, Cadee Wood, Warrior Run, 9-6; 7, Addison Gemberling, Central Columbia, 9-6; 8, DeJanee Karns, Central Columbia, 9-0.

GIRLS CLASS AAA

* — denotes state qualifier

# — denotes district meet record

Team standings: 1, Selinsgrove, 149.3; 2, Shikellamy, 11.3; 3, Williamsport, 104; 4, Milton, 73; 5, Jersey Shore, 37; 6, Danville, 33; 7, Mifflinburg, 28; 8, Shamokin, 17.33.

3,200: 1, Nicole Keeley, Shikellamy, 11:29.46*; 2, Marisa Maffei, Danville, 11:35.99; 3, Elaina Klinger, Danville, 11:43.42; 4, Lydia Smith, Williamsport, 11:50.84; 5, Alyssa Keeley, Shikellamy, 11:55.59; 6, Macy Carpet, Shikellamy, 11:59.07.

100 hurdles: 1, Leah Bergey, Milton, 14.99*#; 2, Chloe Yoder, Shamokin, 15.96; 3, Madison Williard, Selinsgrove, 16.08; 4, Mackenzie Good, Shikellamy, 16.80; 5, Kassie Gelnett, Selinsgrove, 16.89; 6, Jessica Robinson, Williamsport, 16.93.

100: 1, Katie Penman, Williamsport, 12.40*; 2, Megan Hoffman, Selinsgrove, 12.46*; 3, Julia Laubach, Mifflinburg, 12.83; 4, Janae Bergey, Milton, 12.94; 5, Jordan Moten, Shikellamy, 12.97; 6, Madeline Shaffer, Williamsport, 13.19.

1,600: 1, Nicole Keeley, Shikellamy, 5:22.53*; 2, Alyssa Keeley, Shikellamy, 5:23.80; 3, Katie Brue, Williamsport, 5:24.81; 4, Macy Carper, Shikellamy, 5:24.89; 5, Elaina Klinger, Danville, 5:32.97; 6, Abby Gerst, Jersey Shore, 5:36.80.

400 relay: 1, Williamsport, 49.69 (Tionna Collier, Ebony Foster, Madeline Shaffer, Kailee Helmrich); 2, Selinsgrove, 50.92; 3, Jersey Shore (Brooke Potter, Taylor Fleming, Veronica Sander, Madison Maihle), 51.33; 4, Mifflinburg, 51.91; 5, Danville, 52.85; 6, Shikellamy, 52.94.

400: 1, Katie Penman, Williamsport, 58.22*; 2, Kailee Helmrich, Williamsport, 59.48*; 3, Lilian Poust, Selinsgrove, 1:00.36; 4, Lily Young, Shikellamy, 1:01.50; 5, Maryrose Molina-Shuman, Selinsgrove, 1:01.91; 6, Regi Wendt, Milton, 1:02.85.

300 hurdles: 1, Leah Bergey, Milton, 46.15*; 2, Kylie Roup, Milton, 48.11; 3, Clara Coombe, Danville, 49.01; 4, Olivia Lybarger, Selinsgrove, 50.18; 5, Alexis Beaver, Milton, 50.20; 6, Taylor Stoltzfus, Selinsgrove, 50.50.

800: 1, Alyssa Keeley, Shikellamy, 2:18.36*; 2, Leah Walter, Milton, 2:19.61; 3, Hannah Grove, Selinsgrove, 2:20.99; 4, Ellie Fisher, Williamsport, 2:23.79; 5, Emily Fry, Selinsgrove, 2:27.37; 6, Kara Thompson, Danville, 2:29.35.

200: 1, Megan Hoffman, Selinsgrove, 25.77*; 2, Katie Penman, Williamsport, 26.42; 3, Lilian Poust, Selinsgrove, 26.90; 4, Jordan Moten, Shikellamy, 27.10; 5, Taylor Fleming, Jersey Shore, 27.38; 6, Janae Bergey, Milton, 27.50.

1,600 relay: 1, Selinsgrove, 4:07.62*; 2, Shikellamy, 4:12.22; 3, Williamsport (Ellie Fisher, Kailee Helmrich, Kanina Lattie, Katie Penman), 4:15.75; 4, Danville, 4:16.87; 5, Jersey Shore (Madison Maihle, Carli McConnell, Veronica Sander, Aubrey Sechrist), 4:17.84; 6, Milton (Alexis Beaver, Riley Murray, Leah Walter, Katelyn Zimmerman), 4:20.42.

Discus: 1, Ashley Gaugler, Selinsgrove, 116-9*; 2, Kinsey Metzger, Selinsgrove, 116-6; 3, Samiyah Little, Williamsport, 107-0; 4, Kaytlyn Reitenbach, Shikellamy, 101-6; 5, Janel Lewis, Selinsgrove, 96-6; 6, Mylea Neidig, Milton, 95-10.

Javelin: 1, Reba Lorson, Jersey Shore, 125-1*; 2, Emma Kramer, Shamokin, 118-2; 3, Enya Green-Pratt, Williamsport, 116-6; 4, Kyleigh Fausey, Jersey Shore, 102-3; 5, Molly Kerstetter, Mifflinburg, 101-4; Emily Slanina, Shamokin, 98-4.

Long jump: 1, Julia Laubach, Mifflinburg, 17-2 3/4*; 2, Jessica Robinson, Williamsport, 16-10 1/4; 3, Maryrose Molina-Shuman, Selinsgrove, 15-11 1/2; 4, Brooke Snyder, Shikellamy, 15-9; 5, Madison Maihle, Jersey Shore, 15-8 1/2; 6, Angelina Feliciano, Mifflinburg, 15-7 3/4.

Pole vault: 1, Annalise Bond, Selinsgrove, 10-6; 2, Mia Peifer, Shikellamy, 10-0; t-3, Riley Murray, Milton, 9-0; t-3, Sydney Shatzer, Selinsgrove, 9-0; t-5, Leah Tessarvich, Danville, 8-6; t-5, Elizabeth Cristes, Milton, 8-6; t-5, Rebecca Reimer, Mifflinburg, 8-6.

BOYS CLASS AA

* — denotes state qualifier

# — denotes district meet record

Team standings: 1. Central Columbia, 122; 2. Lewisburg, 105.5; 3. Southern Columbia, 93.5; 4. Milton, 64; 5. Montoursville, 48; 6. Wyalusing, 44; 7. Warrior Run, 42; t-8. Mt. Carmel, 37; t-8. Athens, 37; 10. Bloomsburg, 33; 11. Towanda, 14; 12. Wellsboro, 13; 13. Williamson, 12; Troy, 11; 15. South Williamsport, 9; 16. Hughesville, 7; 17. Midd-West, 5; t-18. Northeast Bradford, 2; t-18. Montgomery, 2; 20. Loyalsock, 2.

3,200: 1. Krystof Lapotsky, Mt. Carmel, 9:27.90*; 2. Kevin Heeman, Wyausing, 9:36.04*; 3. Jacob Hess, Lewisburg, 9:41.01*; 4. Colton Loreman, Milton, 9:45.14*; 5. Tanner Walter, Milton, 9:45.22*; 6. Ryan Bahr, Hughesville, 9:48.66; 7. Evan Hart, Lewisburg, 10:02.27; 8. Tyler Davies, Central Columbia, 10:02.57.

110 hurdles: 1. Kameron Schreffler, Lewisburg, 14.97*; 2. Jake Rose, Southern Columbia, 15.05*; 3. Zach Bedell, Lewisburg, 15.61; 4. Kenley Caputo, Milton, 15.92; 5. Nathan Snyder, Central Columbia, 16.18; 6. Ian Huntington, Central Columbia, 16.26; 7. John Schrader, Towanda, 16.69; 8. Dustin Hagin, Troy, 16.71.

100: 1. Julian Fleming, Southern Columbia, 10.95*; 2. Jacob Reeder, Montoursville, 11.18*; 3. Damian Hudson, Athens, 11.21*; 4. Owen Keister, Milton, 11.46; 5. Hunter Coulter, Bloomsburg, 11.46; 6. Tanner Karycki, Mt. Carmel, 11.48; Jared Verse, Central Columbia, 11.50; 8. Silas Wagaman, Wellsboro, 11.55.

1,600: 1. Ethan Knoebel, Southern Columbia, 4:21.42*; 2. Alex Patton, Wyalusing, 4:23.85*; 3. Damien Moser, Warrior Run, 4:25.54*; 4. Josh Broadt, Central Columbia, 4:26.93*; 5. Port Habalar, South Williamsport, 4:28*; 6. Calvin Bailey, Lewisburg, 4:33.49; 7. Jacob Hess, Lewisburg, 4:35.07; 8. Caden Dufrene, Warrior Run, 4:35.74.

400 relay: 1. Southern Columbia, 42.72#; 2. Central Columbia, 43.66*; 3. Wellsboro (Silas Wagaman, Cam Tennis, Joe Grab, Brett Rudy), 44.34; 4. Wyalusing, 44.47; 5. Athens, 44.53; 6. Bloomsburg, 44.89; 7. Lewisburg (Gavin Sheriff, Darren Baidoo, Alex Sabo, Kameron Schreffler), 45.24; 8. Milton (Qamar Yasin-Bradley, Owen Keister, Kenley Caputo, Chris Aviles), 45.69

400: 1. Zander Bradley, Central Columbia, 49.73*; 2. Dylan Devlin, Central Columbia, 50.60*; 3. James Koconis, Wellsboro, 50.65*; 4. Damien Ares, Southern Columbia, 51.68; 5. Austin Long, Hughesville, 51.75; 6. Cam Tennis, Wellsboro, 52.05; 7. Braden Cott, Montoursville, 52.36; 8. Stefan Leitzel, Midd-West, 52.85.

300 hurdles: 1. Zach Bedell, Lewisburg, 40.16*; 2. Kenley Caputo, Milton, 40.84*; 3. Jake Rose, Southern Columbia, 41.75; 4. Jack Schechterly, Central Columbia, 41.88; 5. Dylan Niles, Williamson, 42.26; 6. John Schrader, Towanda, 42.31; 7. Keenan Dietz, Midd-West, 42.63; 8. Quentin Nahodil, Mt. Carmel, 43.00

800: 1. Addison Magyar, Warrior Run, 1:58.03*; 2. Logan Newton, Wyalusing, 1:59.99*; 3. Ethan Knoebel, Southern Columbia, 2:00.53; 4. Josh Broadt, Central Columbia, 2:00.69; 5. Andrew Rooney, Mt. Carmel, 2:01.54; 6. Alex Patton, Wyalusing, 2:02.23; 7. Tyrese Hazzoum, Warrior Run, 2:03.30; 8. John Cowles, Northeast Bradford, 2:03.34

200: 1. Damian Hudson, Athens, 22.82*; 2. Jared Verse, Central Columbia, 22.83*; 3. Owen Keister, Milton, 23.11; 4. Jack Schechterly, Central Columbia, 23.12; 5. Ben Gambrell IV, Athens, 23.18; 6. Dylan Devllin, Central Columbia, 23.49; 7. Devyn Parks, Troy, 23.53; 8. Kashawn Cameron, Troy, 23.53

1,600 relay: 1. Central Columbia, 3:21.73#; 2. Southern Columbia, 3:24.74*; 3. Mt. Carmel, 3:26.86*; 4. Montoursville (Jacob Reeder, Angelo Silvagni, Ian Plankenhorn, Braden Cott), 3:28.65*; 5. Lewisburg (Alex Sabo, Zach Bedell, Dylan Farronato, James Koconis), 3:29.56*; 6. Warrior Run, (Tyrese Hazzoum, Addison Magyar, Damein Moser, Michael Rafala), 3:31.30; 7. Midd-West, 3:33.85; 8. Troy, 3:35.89

Shot put: 1. Josh Gose, Lewisburg, 51-4*; 2. Troy Donlan, Southern Columbia, 48-10*; 3. Nevin Rauch, Milton, 47-1 1/2; 4. William McGinley, Bloomsburg, 46-6 1/2; 5. Michael Tiffin, Lewisburg, 46-5 1/2; 6. Mike Makowski, Mt. Carmel, 44-7; 7. Jake Lusk, South Williamsport, 44-7; 8. RJ Wildrick, Wyalusing, 44-0.

Discus: 1. William McGinley, Bloomsburg, 153-0*; 2. Michael Tiffin, Lewisburg, 142-11*; 3. RJ Wildrick, Wyalusing, 131-1; 4. Brandon Paul, Williamson, 131-0; 5. Josh Gose, Lewisburg, 128-11; 6. Chase Hallett, Williamson, 128-11; 7. Troy Donlan, Southern Columbia, 127-7; 8. Daniel Seeley, Northeast Bradford, 125-7.

Triple jump: 1. Dominic Caputo, Montoursville, 44-8 1/2*; 2. Nathan Snyder, Central Columbia, 43-3 1/2*; 3. Osiris Hemphill, Bloomsburg, 42-10 1/2; 4. Ben Gambrell IV, Athens, 42-7; 5. Qamar Yasin-Bradley, Milton, 42-2; 6. Darren Baidoo, Lewisburg, 41-10; 7. Colin Gorini, Montoursville, 40-0; 8. JT Landis, Troy, 39-10 1/4.

High jump: 1. Dominic Caputo, Montoursville, 6-1*; 2. Justis Brady, Warrior Run, 6-1*; 3. Alex Johnson, Troy, 5-11; 4. Brant Long, Milton, 5-11; 5. Isacc Pelka, Towanda, 5-9; 6. Frank Kewitt, Wellsboro, 5-9; 7. Christian Bossley, Montgomery, 5-9; t-8. Kabeer Khurana, Lewisburg, 5-9; t-8. Tobias Walden, Southern Columbia, 5-9

Pole vault: 1. Brant Long, Milton, 14-0*; 2. Nate Burke, Central Columbia, 13-0*; 3. Gabriel Waltman, Central Columbia, 12-6; 4. Collin Runyon, Lewisburg, 12-6; 5. Levi Kennel, Warrior Run, 12-0; 6. Hunter Valles, Central Columbia, 12-0; 7. Ben Moore, Bloomsburg, 12-0; 8. Logan Gerrity, Towanda, 11-6.

BOYS CLASS AAA

* — denotes state qualifier

# — denotes district meet record

Team standings: 1. Shikellamy, 150; 2. Williamsport, 121.5; 3. Shamokin, 104.5; 4. Danville, 80; 5. Selinsgrove, 48; 6. Mifflinburg, 42; 7. Jersey Shore, 11

3,200: 1. J. Henry Lyon, Williamsport*, 9:32.72; 2. Doug Hallman, Shikellamy, 9:42.90; 3. James Zolas, Danville, 10:16.75; 4. Conner Anascavage, Shamokin, 10:22.81; 5. Eli Zakarian, Danville, 10:25.92; 6. Ethan Tharp, Shamokin, 10:31.54.

110 hurdles: 1. Allen Taylor, Williamsport, 14.30#; 2 Marshall Buggy, Shamokin, 14.78*; 3. Ethan Williams, Williamsport, 15.30; 4. Brandon Zimmerman, Danville, 15.41; 5. Cameron Leib, Shikellamy, 15.85; 6. Gray Catherman, Selinsgrove, 16.07.

100: 1. Eric Zimmerman, Mifflinburg, 10.90*; 2. Lucas Tilford, Shikellamy, 11.01*; 3. Joe Folk, Shikellamy, 11.21; 4. Gavin Colescott, Shikellamy, 11.35; 5. Matt Schiccatano, Shamokin, 11.52; 6. Ry’meer Brown, Williamsport, 11.61.

1,600: 1. Logan Strouse, Shikellamy, 4:27.17*; 2. Doug Hallman, Shikellamy, 4:34.53; 3. J. Henry Lyon, Williamsport, 4:35.19; 4. John Maize, Danville, 4:37.76; 5. Eric Dixon, Shikellamy, 4:38.11; 6. Nick Krohn, Danville, 4:38.50

400 relay: 1. Shikellamy, 43.18*; 2. Shamokin, 43.78; 3. Mifflinburg, 44.50; 4. Selinsgrove, 46.72; 5. Jersey Shore (Jon Smith, Dan Paulhamus, Cayden Hess, Lucas Corson), 47.58

400: 1. Ethan Klees, Danville, 49.69*; 2. Jermez Herring, Shikellamy, 50.95; 3. Billy Delbaugh, Shamokin, 51.80; 4. Dalton Biichle, Williamsport, 52.85; 5. Ian Paul, Shamokin, 53.08; 6. Alec Carpenter, Jersey Shore, 53.23

300 hurdles: 1. Allen Taylor, Williamsport, 38.83*; 2. Marshall Buggy, Shamokin, 39.26; 3. Gray Catherman, Selinsgrove, 40.33; 4. Brandon Zimmerman, Danville, 40.66; 5. Ben Bulger, Danville, 42.51; 6. Ryan Castillo, Shikellamy, 42.78; 7. Matt Masser, Shamokin, 43.04; 8. Cole Catherman, Selinsgrove, 43.06

800: 1. Owen Mahon, Williamsport, 1:56.77*; 2. Logan Strouse, Shikellamy, 1:57.01; 3. Micah Worth, Jersey Shore, 2:01.39; 4. Peyton Riley, Danville, 2:02.63; 5. Dennis Cole, Shamokin, 2:03.59; 6. Jason Griffith, Shikellamy, 2:04.60

200: 1. Eric Zimmerman, Mifflinburg, 21.88*; 2. Ethan Klees, Danville, 22.25*; 3. Joe Folk, Shikellamy, 22.66; 4. Lucas Tilford, Shikellamy, 22.67; 5. Gavin Colescott, Shikellamy, 23.40; 6. Maxwell Goode, Williamsport, 23.53

1,600 relay: 1. Williamsport (Dalton Biichle, Allen Taylor, Treyvon Eiswerth, Owen Mahon), 3:28.35*; 2. Shamokin, 3:29.08; 3. Danville, 3:30.11; 4. Shikellamy, 3:33.49; 5. Selinsgrove, 3:33.91; 6. Jersey Shore (Ezra Miller, Cayden Hess, Alec Carpenter, Micah Worth, 3:36.35.

Shot put: 1. Brian Hornberger, Shamokin, 49-9 1/2*; 2. Tucker Kreisher, Williamsport, 48-5; 3. Ethan Williamson, Williamsport, 44-5 1/2; 4. Matt Knowles, Shamokin, 43-9; 5. Aaron Keeler, Shikellamy, 43-5; 6. Blake Zalar, Shamokin, 43-3 1/2.

Javelin: 1. Aaron Keeler, Shikellamy, 191-10*; 2. Myles Barbour, Williamsport, 174-8; 3. Ian Persing, Danville, 174-8; 4. Jon Cram, Williamsport, 166-3; 5. Ryan Brouse, Danville, 158-10; 6. Isaac Smith, Danville, 156-10

Discus: 1. Michael Antonyuk, Mifflinburg, 138-7*; 2. Charles Keer, Shikellamy, 136-11; 3. Billy Nace, Shikellamy, 134-8; 4. Giuseppe Ferraro, Selinsgrove, 126-11; 5. Tucker Kreisher, Williamsport, 125-10; 6. Isaac Smith, Danville, 124-10.

Long jump: 1. Joey Masser, Shamokin, 21-1*; 2. Maxwell Goode, Williamsport, 20-9 3/4; 3. Matt Schiccatano, Shamokin, 20-2 1/2; 4. Thor Britton, Selinsgrove, 19-5; 5. Ayden Bradley, Williamsport, 19-4 1/2; 6. Dawson Gember, Selinsgrove, 19-4 1/2.

Pole vault: 1. Mason Brubaker, Shikellamy, 13-9*; 2. Cameron Cowde, Shikellamy, 13-3; 3. Dylon Spotts, Danville, 11-9; 4. Bennett Beiler, Selinsgrove, 11-9; 5. Callen Herb, Shamokin, 11-3; 6. Ethan Fisher, Williamsport, 11-3,

COMMENTS