×

Honor roll

Williamsport Area

High School

DISTINGUISHED HONOR ROLL

Scott F. Bennardi, Braden Michael Bower, Sydney R. Burget, Shataya L. Buxton, Dylan S. Confair, Tyler Michael Corter, Lydia Jennifer Culp, Shanice S. R. Drummond, Brandon P. Eck, Catherine Marie Foust, Autumn R. Haight, Kelly A. Hoffman, Hayley S. Huff, Kathleen Marie Kinley, Paige Noel Kline, Nathan W. Koletar, Abigail K. Leise, Anthony P. Lorson, Madeline R. Mahonski, Skye A. Miller, Max MacGregor Moore, Kathryne Grace Nields, Connor M. Pardoe, Jerah M. Reeves, Michael Steinbacher, Stephen Isaac Ulmer, Tatyana Sharea Upshur, Kryslynne Lea Vroman, Lybi Nicole Westover, Alison Rain Widing, Maggie E. Wingrove, Joseph Michael Wozniak, Veronika V. Yerke, Jocelyn M. Anderson, Caleb M. Beard, Rachel L. Blass, Samia M. Campbell, Alisha H. Chen, Paris A. Claiborne, Jesse James Cornell, Ethan Robert Fisher, Sarah L. Kriner, Abigail Brooke Laver, Patrick M. Newman, Emily Morgan Oberdorf, Austin Steven Polcyn, Amanda Christine Southard, John Patrick Stillman, Luther N. Aungst, Preston Clay Ballowe, Lauren M. Earley, Samuel R. Faulkner, Emily J. Fisher, Robert A. Hinkal, Caleb Brian Hunter, Juliet C. Jacques, Jacobee James Keebler, Alyssa Kaylin Loss, Andie Richelle Mello, Tess Elizabeth Pricher, Anne Hammond Rosenow, Nina L. Schappell, Katelyn A. Troutman, Eric H. Weber-Waldron, Emalee Wein, Ty A. Baker, Brian A. Bond, Sydney A. Bruno, John R. Confair, Kayleigh M. Early, Alexis Lee Griess, Samuel Caldwell Hillman, Anika Ngoc Huynh, Derek M. Lewis, Sarah E. Niklaus, Damien I. Reese, Francesca Isabella Urbina, Simon G. Wallace, Kira M. Winter.

HIGH HONORS

Katrina M. Balestino, Isabel M. Bauer, Alyssa S. Carpenter, Grace M. Chestnut, Chanai Nicole Coleman, Kasean D. Custis, Jamie A. Dieffenbach, Chelsee Linn Fox, Justin R. Geary, Mya M. Harris, Chloe G. Jennings, Matthew Kilps, Erica M. Ludwikowski, Alyssa S. Pequignot, Margaret F. Rintelman, Arielle M. Roush, Gabriel Herbert Sarch, Adrianna Sechrist, Molly E. Stone, Madison D. Stuempfle, Sadie L. Umstead, LeeAndra M. Vanderhoof, Austin T. Walker, Austin Thomas Wesley, Elayna J. Ask, Alexis Nicole Baker, Samantha L. Crowell, Amanda Marie Funk, Chanler Louise Gribbin, Jayde M. Hinds, Aaron James Howey, Jarod A. Klinger, Christine Louise McFadden, Jonathan Tobias Miller, Kyle E. Miller, Rayne E. Murray, Ryan James Niklaus, Lilian Pasquini, Angelina Catherine Ramos, Logan B. Wagner, Marian Rose Weaver, Danielle Renee Wesneski, Angelina M. Balestino, Tristan A. Brown, Mikenna K. Cimini, Ethan T. Clark, Bryan J. Crowell, Kylee Nichole Dale, Howard J. Engel, Sharon R. Engel, Benjamin Adam Gaul, Lysia Jacqueline Gehris, Erin Julia Gottschall, Amanda E. Jones, Jordan H. Kelley, Michael Orion Wolf LeBlanc, Morgan Brigh Marty, Mary N. M. I. McMahon, Xyla B. Payne, Nickolas C. Phyfe, Jocelyn M. Price, Carlos Enrique Rivera, Hailey M. Robbins, Alexis M. Roupp, Melinda R. Shipman, Anna Vaughn Stewart, Keara Olivia-Ann Trice, AmayaRai Tupper, Emily Morgan Walter, Dakota Lynn Wommer, Cherokee R. Wright, Lauren E. Zangara, Desiree D. Aversa, Hannah Jade Caccia, Kyle J. Caringi, Laura E. Coup, Sydney N. Dieffenbach, Frank James Eberlin, Liam J. Ferry, Jaiden T. Harzinski, Maya M. Holmes, Mieren K. Kendall, Madison Faith Marchese, Alicia R. Meyer, Gianna R. Rizzo, Grace B. Savage, Taylor R. Shipman, Savanah M. Tillotson, Alexandra N. Weber, Jada B. Whaley, Megan E. Wike, Katrina Zaczkiewicz.

HONOR ROLL

Eric Andrew Ask, Zorie Mary Barnett, Hayden N. Beiter, Lucas J. Bennett, Mackenzie Rose Bowman, Michael J. Boyd, Tylor Brown, Jessica L. Crane, Joshua C. Crane, Shayla A. Edwards, Alayna Marie Gautieri, Nyric L. Gosley, Duta A. Hariandy, Madison Noelle Keiser, Olivia M. Lopatofsky, Naomi A. Lovell, Heaven Maeshack, Devin Patrick Marty, Victoria E. Morrone, Brittany Taylor Naculich, Conner N. Oldt, Roberta S. Ousley, Kendra R. Pysher, Frank A. Rose, Dawson K. Ruch, Allysa J. Sangl, Brittany Brooke Schmoll, Rachel F. Shalkowski, Udochukwu U. Uwawuike, Mickayla Alexis Walton, Tabitha Ann Weiss, Ishmil Wells, Jessica Marie Beth Wells, Leann Marie Williams, Christian D. Woodward, Madison G. Zwisle, Kyle D. Betz, Jack Eugene Bower, Krista Marie Brady, Jesse Riley Brinkerhoff, Maya J. Caringi, Mark Joseph Carter, Nathaniel Charles Casper Miller, Alyson D. Corey, Benjamin Joseph Cramer, Brooklynn M. Dailey, Dylan Lucas Dale, Joseph P. Dinsmore, Emily Kathleen Fessler, Arianna Rose Figured, Nakia Michelle Folly, Stone Ryan Gair, Robert James Glosser, Tyler Allen Green, William Richard Hafer, Tijhana Kazha Herod, Kara A. Hershey, Terrance Christopher Hillman, Skylar Alan Hoover, Byron Durall Keith-Diemer, William Whitman Knauth, Nathan A. Kolmel, Michael Anthony Lingard, Louise C. Lovecchio, Taylor Alexis Mitchell, Chance Patrick Mitstifer, Mya Jo Mitstifer, Katie L. Moon, Veronica M. Moon, Nicholas I. Noviello, Madison E. Phillips, Nazirah C. Purnell, Gabriel Robert Ramirez, Megan L. Randall, Tyler Matthew Randall, Gabrielle Nicole Reynolds, Abigail M. Roush, Tara Rosetta Short, Donovan A. Stahl, Michaela Erin Swope, John Paul Terry, Brittany Chanelle Thompson, Benjamin J. Weaver, Michael Joseph Weber, Chloe Margaret Andrews, Kyle M. Andrews, Mckenna L. Bahr, Evan V. Barone, Samantha-Jo Bishop, James L. Boone, Madison Riley Bowman, Alyssa L. Brown, Olivia A. Budnovitch, Jeanetta A. Cipriani, Holly A. Deuel, Frank Vincent Dibble, Abigail J. Dockey, Jeweleen Marie Dunkleberger, Khyla M Dunkleberger, Noah Matthew Eck, Lydia C. Fink, Mackenzie G. Fisher, Michael J. Gair, Dawson C. Harvey, Veronica F. Heim, John Christian Reily Hess, Tyler W. Holcomb, Sofie E Howard, Latiyona A. Jettel, Caleb G. Joy, Magdalena V. Keener, Nathan Isaac Kerns, Ezra Alan Kline, Alexander D. Lehman, Mykenzie A. Levano, Brandon Matthew Loner, Anna A. Lovell, Gino A. Mondell, Lisa C. Ousley, Cameron C. Pardoe, Anna M. Parisi, Samuel A. Penman, Sawyer Kristine Scott, Ty Hunter Segraves, Rebecca L. Sellinger, Hannah M. Snyder, Paul F. Stachowski, Gabrielle S. Thomas, Jared M. Thompson, Sarah E. Thompson, Enso Vy Tran, Haley M. Whitford, Madison A. Williamson, Roland B. Wimer, Hayley B. Woltz, Kevin Zheng, Regan F. Abernethy, Aday-Jah Jade Bailey, Kylie Beck, Patrick Jude Bennett, Dominic C. Birch, William M. Bishop, Joshua M. Bonislawski, Sean Alexander Bush, Benjamin William Byham, Trinity M. Cohick, Logan D. Corter, Adrien M. Crossley, Margaret R. Dickinson-Sherry, Mustafa Tarek Elfayoumi, Joseph P. Fagnano, Alivia R. Flexer, Jeremy Samson Francisco, Christopher S. Frey, Matthew L. Getgen, Devin X. Gray, Zackary T. Hamilton, Savanna R. Harer, Delaney E. Heller, Olivia Grace Henley, Mollie N. Hepler, Madisen Baylee Hunter, Anthony Alaray Armedos Hutchinson, Ty L. Jackson, Jason W. Kelley, Tucker R. Kreisher, Serena Dawn Lewis, Angelique Necol Shelly Lomison, Blaze Allen McClements, Frank Michael Mitchell McDowell, Kathryn A. Meale, Grace Marie Mikitko, Emma G. Mitsdarfer, Kaida J. Muise, Noelani C. O’Connell, Rachel C Pardee, 7ven Reaves, Samantha L Reeder, Nicholas Anthony Rios, Lynna M. Robertson, Sylvia Alanis Robinson, Levi W. Roush, Aaliyah Desiree Sampson, Abigail V. Thomas, Katherine E. Trimble, Eli M. Wilk, Ethan B. Williams.

South Williamsport Area High School

Second quarter

SUPERIOR HONOR ROLL

Grade 7 – Brendon Bowman, Elizabeth Manning.

Grade 8 – Sydney Bachman, Samantha Branton, Cole Brewer, Gannon Guerrisky, Liam Hill, Hailey Holtzapple, Zoe Jackson, Abby Kimble, Amilee Miller, Rylee Monoski, Haley Neidig, Alexandra Tsikitas.

Grade 9 – Devin Brown, Jake Lusk, Kyler Alexander.

Grade 11 – Mikalyn Boatman, Marilyn Hiller, Hannah Strosser.

HONOR ROLL

Grade 7 – Molly Green, Trent Hampton, Katelyn Huston, Estora Kemmerer, Paige Kistner.

Grade 8 – Julie Anthony, Ian Bolay, Monica Boone, James Brokaw-Stealey, Courtney Dodge, Lilly Eiswerth, Gianna Fladd, Madalyn Fortin, Payton Hammaker, Ethan Laudenslager, Kayla Murphy, Lauren Peck, Nathan Persun, Curtis Sauers, McKinsey Sauers, Alexis Schuler, Sarah Sullivan, Julian Whipple.

Grade 9 – Russell Branton, Fisher Brown, James Dunn, Jovanna Fagnano, Jaela House, Nina Kemmerer, Christopher Klem, Cailin Minier, Benjamin Reid, Colin Warner, Lela Warner, Megan Weber, Ryan Weinhoffer, Jacqueline Wright.

Grade 10 – Curtis Anthony, Charles Bolay, Maya Dake, Austin Danley, Dylan Garbrick, Olivia Mussare, Sarah Persun, Allaryn Smith, Eric Weber-Waldron.

Grade 11 – Kayla Burgess, Skilyn Deitrick, William Kline, Monique McLaughlin, Lea Wilt.

Grade 12 – Brittany Cohick, Brady Sahm.

Honor roll

Muncy High School

Second quarter

HONOR ROLL

Grade 7 – Makenzie Bartlow, John Coppes, Joshua Croucher, Joseph Edkin, Travis Fogleman, Clayton Gottschall, Franchesca Guisewhite, Emma Hogan, Breanna King, Angelina LaRose, Alana McCullen, Josiah Meza, Devin Miller, Lily Moyer, Rory Oden, Paul Pepper, Sage Perakovich, Logan Rakestraw, Calon Reid, Brooke Rishel, Joel Rosenberger, Rachel Ryder, Maxwell Rymsza, Connor Sassano, Garrett Savidge, Emily Snyder, Taylin Snyder, Kalina Spring, Sophia Springman, Marquesa Staib, Dylan Trimble, Bryce Vollman.

Grade 8 – Sacha Alvarez, Mario Barberio, Aleaha Bigelow, Jacob Blair, Madesyn Brelsford, Collin Cowfer, NiKaya DeWald, Abigail Edkin, Amber Fry, Tanner Gold, Christian Good, Dakota Haueisen, Cael Hembury, Jacob Hill, Schyler Keller, Halie McGuire, Faith Mihalick, Abbey Millard, Elizabeth Rouzier, Collin Smith, Ethan Snyder, Gable Stickland.

Grade 9 – Alexis Baranoski, Sabrina Barner, Josephine Benamati, Bailey Bowen, Taylor Bryson, Rebecca Dgien, Gianna Edkin, Eli Fraley, Natalya Giroux, Coleman Good, Alivia Heivly, Coy Johnson, Kassidi Lenhart, Logan Longsine, Trey McCollum, Sasha McMonigle, Grady Oden, Tiffanie Poust, Brandon Rogers, Olivia Rosenberger, Noah Rymsza , Tyler Sampsell, Jacob Sobjak, Amber Weigle, Nathan Wetherhold.

Grade 10 – Gerard Alpaugh, Andrew Artley, Tonya Bryson, Matthew Coyner, Emma Dayhoff, Arthur Gottschall, Joshua Hall, Katelyn Harder, Corbin Hockenbrock, Megan Holmes, Alexandra Jacquez-Armenta, Alexander Laubscher, Jeremy Lloyd, Chad McElwee, Darrel McKee, Levi Messenger, Kiley Nierzwicki, Nathan Paisley, Alena Porter, Kryshia Reis, Isabella Rymsza, Alyssa Schell, Makenna Snyder, Katelyn Sobjak, Ambra Swank, Joshua Sweeney, Kaylee Wade, Michael Walters.

Grade 11 – Jesus Aguilar, Alivia Artley, Seth Balliet, Devon Beers, Charles Cowfer, Jasmyn Cramm, Murrai Crooks, Adam Dietrick, Katherine Ebner, Sarah Freezer, Jeffrey Fry, Alyssa Gravelle, Garrett Griggs, Alexa Hann, Alyssa Haueisen, Hunter Heivly, Hope Hitesman, Lillian Hockenbrock, Noah Hoffman, Peyton Hulyo, Jessica James, Morgan Johnson, Justin Kramer, Dakoda Martinez, Sarah Miller, Isaac Mottern, Nicholas Paternostro, Silvyanne Raup, Sarah Schaech, Dominique Schell, Caleb Smith, Lyndsi Stugart, Christopher Titman, Amber Walker, Monique Woodring.

Grade 12 – Johnathon Artley, Angelo Barberio, Gage Bender, Abien Berry, Jessica Champaign, Riley Cotner, Emily Coyner, Peyton Daley, Hunter Dunlap, Bryce Edwards, Justin Evens-Toon, Eric Fraley, Cameron Good, Haley Gyurina, Rebecca Hayhurst, Kyra Heckman, Andrew Keller, Jordan King, Raven Kireski, Daniele Kolletzki, Jade Long, Garrett Lozano, Steven McCauley, Austin Orr, Jesse Page, Manuel Ramos, Seth Roller, Nicole Scott, Brian Vollman, Olivia Wetherhold, Gavin Wheeler.

Walnut Street Christian School

Second quarter

HONOR ROLL

Kindergarten – Aiden Heaton, Adam Thomas.

Grade 2 – Alaina Gerst, Josie Gerst, Sarah Hall, Faith Jones, Shaeleigh Tomb, Adrienne Zollitsch.

Grade 3 – Micah Borowicz, Hannah Heaton, Sophia Rinker, Bruce Thomas.

Grade 4 – Ella Gerst, Oakton Rosypal.

Grade 5 – Liberty Hall, Rachel Hall, Clark Thomas.

Grade 6 – Zachary Beyer, Leah Campbell, Jaralyn Croak, Ashley Hamilton, Haley Mumma.

Grade 7 – William Fishter.

Grade 8 – Emily Duck, Justice Quintanilla.

Grade 11 – Dylan Lundy, Sara Peters.

Grade 12 – Natali Fargus, A. Joy Trumbull.

MERIT ROLL

Kindergarten – Myles Brooks, Pierce Cebulka, Malachi Dick, Ava Grimes, Morgan Heaton, Treaden Herlocher, Elliana Herr, Noland Holter, Ryan Smeltzer, Liam Solarek, Megan Suehr, Cameron Terry, Madison Thomas, Mattingly Yost,

Grade 1 – Josiah Barrett, Landon Croak, Jordon Fausey, Taylor Heaton, Adilyn Herlocher, Acer Rosypal, Ella Seyler.

Grade 2 – Aiden Brooks, Dominic Brooks, Olivia Henderson, Camden McGarity, Danielle Miller, Hannah Smith, Brandon Yost.

Grade 3 – Justice Hall, Ryan Kennedy, Sawyer Knapp, Campbell Park, Anthony Seyler.

Grade 4 – Nathanael Barrett, Naomie Cundiff, Dylan Terry, Adeline Tomb, Mason Zell.

Grade 5 – Gracey Holter, Sydney Kennedy, Caleb Rieck, Benjamin Smith,

Grade 6 – Jacob Borowicz.

Grade 7 – Mackenzie Conklin, Damaris Hall, Madison Packer, Willow Rosypal, Maverick Rutt, Alyson Zell.

Grade 8 – Michael Baumann, Lyle Campbell, Vince Walk.

Grade 9 – Kaela Howell, Montana Rutt, Sierra Weaver.

Grade 10 – Kristen Mantek.

Grade 11 – Tanner Conklin, Mitchell Smith.

Grade 12 – Kaitlyn Fishter, Anna Howell, Nathaniel Sylvanio.

Williamson High School

HIGH HONOR ROLL

Grade 7 – Andrew Berkan, Madisen Cody, Caleb Coots, Alexis Crowe, Samuel Cummings, Joshua Hultz, Braeden Lynn, Abagail Root, Nolan Smith, Tanner Smith, Gabriella Stephens, Cassandra Stratton, Jordan Towers, Samantha Weir.

Grade 8 – Zackary Carr, Lillianna Hepfer, Jules Jones, Evan Munyon, Nicholas Ricci, Lacey Sisson, Savanna Snyder, Nathaniel VanCamp.

Grade 9 – Phoebe Brant, Alexis Croft, Ella Durst, Lilly Fitzmartin, Veronica Olin, Carlie Reese, Eowyn Robinson, Ivie Wales, Emylee Yusko.

Grade 10 – Kailyn Carr, Hannah Deacon, Sarah Draper, Jenna Gee, Mary Stager.

Grade 11 – Hunter Cass, Brianna Hurd, Taylor Krusen, Jamie Leonard, Allison Mosher, Jenson Rall, Abigail Volino.

Grade 12 – Sarah Bates, Hanna Fitzmartin, Wyatt Gorg, Emily Hackett, Deven Jones, Mikayla Kent, Zachary Reese, Andrea Regalbuto, Augustus Rumsey, Shelby Russell, Cassandra Snyder, Anthony Wood.

HONOR ROLL

Grave 7 – Scout Abel, Benjamin Anderson, Madison Boyd, Troy Burrous, Justin Button-Whitney, Gavin Chapel, Hailie Cook, Kirsten Crain, Gaven Davis, Deanna Dilly, Rachel Dorn, Meghan Gardner, Owen Gontarz, Kayla Griffin, Tyler Heverley, Jacob Kelley, Kreslynn Kilmer, Jozy Macbrine, Gillian Morgan, Abbagail Nowakowski, Kaylie Patterson, Kylee Roe, Seth Selvic, Alystiana Sharp-Brown, Kara Sheive, Dakota Shutter, Annabel Southard, Chloe Southard, Kaylee Stafford, Zale Warren, Scott Zimmerman.

Grade 8 – Kolby Allen, Mercedes Bailey, Calex Bellows, Shayonka Button, Skyler Cary, Paige Cook, Gianna DeLong, Felisha Earle, Jillian Fisher, Kyleigh Housel, Connor Kerr, Dallas Lamagro, Andrew LaPoint, Sarah Learn, Erica Leonard, Abigail Medina, Nikolas Mizdail, Letristen Mortimer, Sadie Porter, Jeremiah Rumsey, Brock Sackett, Morgan Stone, Nafissa Tandia, Olivia Volino, Ezeck Warren.

Grade 9 – Tanner Adriance, Derek Andreason, Hayden Austin, Sarai-ann Brant, Jakob Buck, Kylee Butz, Nathan Cain, Shnea Causer, Mikala Coots, Tyler Dilly, Mathew Ellis, Zachary Emmert, Cassandra Freeman, Tyler Gardner, Mycah Grist, Franklin Jackson, Rebecca Marsiglio, Keira McCormick, Madison McCullough, Christian Miller, Kamryn Miller, Alexis Padgett, Nathan Reynolds, Sydney Smith, Devon Wallace, Britney Walters, Hailey Watson, Courtney Wickam, Christiana Young.

Grade 10 – Olivia Abrams, Jordan Allen, Lynnette Bailey, Gabrielle Berkan, Breanna Bolt, Jailin Bolt, Bethanny Boyce, Jefferson Brown, Kendall Brown, Timothy Bush, Hayley Carr, Melissa Dickinson, Madden Doud, Sierra Earle, Samuel Fish, Shelby Gontarz, Andrew Hackett, Brent Harkenrider, Nicholas Hultz, Angel Jackson, Jenifer Kent, Ashley Lee, Samantha Lynde, Charissa McFall, Lauren McWhorter, Shane Munyon, Briana Padgett, Christopher Padgett, Dylan Phillips, Gianna Ricci, Justin Robbins, Deanna Rodriguez, Abigail Rumsey, Kendra Shaefer, Izaiah Staples, Celina Sweet, Aryn VanWormer, Micaiah Welch, Brittany Wheeler, Gavin Wickwire.

Grade 11 – Tyler Andreason, Chase Austin, Emily Bastion, Carlton Bell, Brittany Boyce, Abbey Carleton, Kayla Carpenter, Kendra Colegrove, Collin Copley, Maran Davis, Elizabeth Doyle, Markaley Everett, Sara Gilbert, Michael Gottwald, Miranda Hansen, Deven Harkenrider, Angelina Heck, Taylor Hilfiger, Hannah Hillman, Zannah King, Tyler LaRue, Renee Marsiglio, Katelynn Mays, Mackenzie McLean, Daniel Medina, Matthew Miller, Allison Morse, Briana Quist, Alexander Rodriguez, Trisha Roslund, Hunter Sackett, Jeremiah Sewell, Joseph Sewell, Andrea Sheive, Alexandria Smith, Alaina Stanley, Amanda Strope, Hailey VanZile, Christopher Volino, Sarah Wilber, Trey Zimmerman.

Grade 12 – Kelsea Arnold, Collin Brown, David Croft, Stuart Cummings, Cecilia Derbez, Brooke Dilly, Trevor Dilly, Spencer Doan, Matthew Dodson, Breanna Huntington, Zane King, Jennifer Kipferl, Matthew Learn, Caitlin Marbaker, Nathan Martin, Cheyenne McCullough, Bobbi Perry, Martina Reynolds, Alexander Ricci, Jacob Rice, Caleb Robbins, Deidre Rolls, Chantelle Russell, Brandon Seip, Jared Sheive, Zoe Skelly, Brenden Smith, Michael Snyder, Curtis Stanley, Brandon Tierney, Laura Townsend, Keirstin VanCamp, Devon Weiler, Chelsea Wood.