×

Honor rolls

Hughesville High School

Third marking period

Honor Roll

Grade 7 — Joshua Applegate, Logan Armstrong, Leah Arthur, Dylan Bieber, Jackson Bower, Blake Boyer, Nicholas Bragalone, Grayson Bullock, Carter Cowburn, Alicia Dayne, Brandon Derrick, Makenzzie Dylina, Nolan Emerick, Camden Fetterman, Kadin Fetterman, Arielle Finnegan, Katelyn Fortin, Nicholas Fortin, Lauren Faust, Justin Fowler, Emma Freidhof, Trynaty Gehr, Jacob Gottshall, Austin Gray, Kaylee Gray, Hayden Harmon, Samantha Harvey, Joshua Heiney, Alissa Hoffman, Jackson Jordan, Austin Kappas, Xavier Kooken, Carley Larsen, Sopheea Lewis, Matthew McClain, Cedar McCusker, Jadyn McGinley, Austin McKeon, Briannah Miller, Lauren Mook, Quinn Moore, CArmen Moores, Emily Morse, Chaz Neidig, Eli Olshefskie, Madilyn Paulhamus, Hailey Poust, Caiden Puderbach, Grace Pysher, Coen Riegner, Stephanie Rossman, Garret Sharer, Hailey Sherwood, Lillian Shoemaker, Evan Statts, Ryan Steele, Sara Stroup, Lexi Waltman, Jediah Webb, Gabriel Wolford, Ethan Woolcock, Mia Worrall.

Grade 8 — Simon Bennage, Ethan Berger, Sophie Bittenbender, Morgan Bressler, Michaella Briggs, Gina Budman, Emily Campbell, Emily Casselberry, Taylor Colson, Jordan Crociante, Kenneth Draper, Michael Dylina, Cody Earl, Eli Edkin, Sadie Evans, Dylan Farnsworth, Carly Fogal, Wyatt Forwood, Hunter Foust, Courtney Fox, Sarah Gardner, Morgan Gabitt, Aaron Girardi, Isaac Gordner, Mekenzie Hall, Makayla Hicks, Mikayli Higley, Matthew Horan, Ellen Houseknecht, Jasmine Hubler, Amayah Hulien, Zackery Jackson, Brittany Jacobs, James Kerschner, Hannah Kishbaugh, Kylie Lewis, Rebecca Lewis, Autumn Little, Atira McArdle, Katelyn McDonald, Chase Michael, Mitchell Miller, Justin Myers, Celeste Orner, Gabriel Palandro, Riya Patel, Morgan Poust, Brandon Ranck, Emma Ruch, Karlie Ryder, Alainya Sherwood, Emily Showers, Chase Snyder, Chloe Springman, Kylie Stephany, Joseph Swink, Morgan Taylor, Ethan Temple, Nicholas Trevouledes, Jacob Whitmoyer, Madison Young.

Grade 9 — Kenna Ammar-Khodja, Damian Bassett, Levi Bitler, Tanner Bradley, Shelby Bryant, Logan Burns, Chad Coleman, Elise Converse, Landon Corbin, Olivia Cowburn, Jenna Davis, Cole Dyer, Hailee Eisenhard, Jaden Emery, Maibren Emig, Madison Entz, Haley Falco, Jade Fenstermacher, Vivian Fenstermacher, Kendra Ferguson, Logan Fisher, Paige Frantz, Cierra Getz, Lauren Gordner, Zachery Gottshall, Marley Green, Malory Hampton, Taylor Hauck, Cassandra Heiney, Caleb Heller, Lauren Henry, Victoria Holmes, Brianna Howlett, Sage Kennedy, Coleton Kilgore, Joshua LaRue, Gabriel Larsen, Kaedee Lewis, Kylie Liebersohn, Cole Lomison, Zachery Lorimer, Alex Lyons, Kylie Lyons, Ashlyn Maris, Eric Marshall, Emma McGinley, Laura McGovern, Jackson Middlesworth III, Paige Miller, Renae Miller, Sydney Millheim, Cali Moore, Matthias Noble, Gavin Paulhamus, Clayton Poust, Victoria Quava, Laura Ranck, Hayden Robbins, Avery Rouhoff, Jacob Rouhoff, Brandianna Shaner, Samantha Smith, Alexandra Snyder, Easton Sones, Aleah Stahlnecker, Drew Steele, Olivia Strother, Chylee Stroup, Jillian Stutzman, Devin Swank, Tyler Taggart, Cody Temple, Karlee Wallis, Gillian Way, Sarah Wertz, Tanner Wetzel, Dylan Whitmoyer, Mark Whitmoyer, Katherine Worrall, Austin Young.

Grade 10 — Catherine Babb, Ryan Bahr, Kylie Bigelow, Rachel Bitler, Chase Bremigen, Keira Briggs, Madison Buttel, Lindsey Charles, Jade Cordrey, Jacob Corson, Beau Draper, Riley Emerick, Steele Evangelisti, Luke Gorg, Gracie Grieco, Faith Haddon, Sarah Hampton, Kaylin Hicks, Brianna Hill, Raven Hill, Damien Hopkins, Morgan Hopkins, William Hugar, Sydney Jordan, Kaylei Klepper, Justus Leighow, Austin Lewis, Devin Maciejewski, Alexis Maurer, Quinn McMahon, Carlee Pepper, Leah Peterman, Gavin Pillot, Tammy Reynolds, Blake Sherwood, Rebecca Sines, Orion Snyder, Erin Stevens, Eric Swisher, Chloe Troup, Chance Webb, Hunter Wentzel, Jayden Woodside, Nutyathun Warawitjarungwat.

Grade 11 — Valerie Ammar-Khodja, Justin Aul, Dante Bair, Anna Barto, Gavin Bassler, Olivia Bender, Keira Bittenbender, Olivia Bower, Devon Braden, Rayn Britt, Cassidy Brown, Zachary Butler, Devan Clements, Kailyn Croucher, Caleb Dixon, Zachary Edler, Dillan Eisenhard, Ryan Freidhof, Brianna Girardi, Lauren Hall, Kaitlyn Hauck, Damian Hearn, Benjamin Heinrich, Brody Heller, Kyle Hessert, Lilly Houseknecht, Samuel Houseknecht, Lohr Jackson, Eric Karschner, Emily Knight, Taryn Lambert, Nicholas Lindauer, Austin Long, Abagail Marquardt, Marly Martinelli, Benjamin McGovern, Olivia Miller, Zachery Miller, LeRoy Morey, Emily Newman, Dallas O’Connor, Devon Palmeter, Misty Pelquignot, MAdison Poust, Nicholas Quava, Isaiah Savage, Piper Schwenk, Conner Shaner, Kathryn Simpson, Parker Smith, Alexis Snyder, Ashley Stackhouse, Ryan Strimple, Alexis Strong, Jaret Stroup, Evan Stutzman, Brent Taylor, Katrina Walburn, Logan Woolcock, Jase Wright.

Grade 12 — Emily Akers, Gage Avery, Bradley Beaver, Samuel Benamati, Zachary Bitler, Chad Bomboy, Kelsey Bower, Madison Bower, Larissa Braden, Tyler Croucher, Sarah Daye, Max Derby, Emilie Detweiler, Elizabeth Doty, Sarah Eddinger, Ashlynne Eichenlaub, Luke Ergott, Christina Finamore, Melanie Gelnett, Kade Heckel, Karena Hester, Shayanna Hubbert, Seth Jones, Kinsey Kellogg, Jason Kepner, Luke Kepner, Jayden Leighow, Makenna McElroy, Tiffani McElroy, Alisha McKinley, Allena McKinley, Kiah Minier, Carey Morse, Daulton Myers, Matthew Myers, Kaitlin Parks, Shayna Ragan, Michael Richart, Patrick Rogers, Katrina Russell, Savanna Schrader, Ori Shaner, Nicholas Sharayko, Lauren Sines, Kendra Smith, Arianna Sones, Rochell Temple, Rachel Thomas, Samantha Thompson, Jordan Tripp, Melissa Walburn, Chloe Waldman, Aleyah Walter, Emily Watts, Emma Watts, Emily Worrall, Kendra Zaludek.

Liberty Elementary School

Third marking period

Straight A’s

Grade 3 — Silas Boiywo, Brock Deitrick, Eden Forgeng, Kendall Graham, Liam Hamelly, Alivia Lisowski, Leah Losinger, Nathaniel Schmouder, Olivia Tully.

Grade 4 — Hunter Broughton, Tierney Edler, Brenon Gaynor, Luke Kreger, Haley Litzelman, Truman Loudenslager, Deakon Valentine, Karen Wetzel, Leah Wetzel.

Grade 5 — Thomas Bishop,Ellie Brion, Alex Davis, Kaylee Graham, Payten Harer, Ciara Kieser, Madalyn Morgan, Abigail Phillips, Jessica Rausher, Adynn Wheeland, Linda Whitmyer, Alacia Wright.

Grade 6 — Max Clark, Mackenzi Graham, Lilian Heffron, Baily Houseknecht, Gage Kreger, Owen Loudenslager, Tierney Patterson, Ashtin Russell, Lydia Sparks, Cale Wagner.

Honors

Grade 3 — Kolton Alexander, Izaya Campbell, Madelyn Cook, Michael Crowe, Jonathan Kieser, Lena Mack, Autumn Oakley, Sage Persun.

Grade 4 — Lucas Bennett, George Bishop, Carmen Foresman, Montana Mase, Evan McTish, Abielle Niedermyer, Payton Sargeant, Colton Saunders.

Grade 5 — Brady Bower, Gianna DiParlo, Colton Fritz, Timothy McCarthy, Louis Mercantino, Blake Oakley, Raegan Ridge, Jack Sallette, Alicia Shields, George Valentine, Cody Wagner.

Grade 6 — Hannah Bennett, Carter Grinnell, Nikki Kiscadden, Grace Kreger, Mya Mase, James Nearhoof, Mia Ramos, Kayla Simpson-Smith, Olivia Walker.

Credit

Grade 3 — Cole Roberts.

Grade 4 — Arianna Benner, Ryan Blackwell, Elizabeth Brown, Tucker Edler, Brody Grinnell, Lakyn Messner, Jacob O’Day, Steven Sponenberg, Samantha Walker, Pearl Worthington, Brenna Zeafla.

Grade 5 — Ascher Andrews, Logan Arbogast, Haylee Aumick, Noah Calkins, Austin Edler,

Olivia Likens, Lasha Roupp.

Grade 6 — Andrew Miller, Ethan Schneider, Brandon Wetzel.

Loyalsock Township High School

Third marking period

High Honor Roll

Grade 9 — Matthew Barone, Liam Bastian, Grace Boos, Isabella Cole, Jocelyn Cruz, Jacob Daniels, Catherine Dash, Kaitlynn Davenport, Amaya Dobsky, Elijah Dowell, Sophia Gardner, Cassandra Gee, Alyssa Graver, Spencer Gross, T. Hall, Makaylee Hallabuk, Andrew Jabbour, Dominic Jennings, Sean Jensen, Zackary Keller, Rebecca Levine, Adelyn Mayer, Summer McNulty, Yuliia Meshcheriakova, Spencer Millay, Jay Oaks, Joshua Rankey, Samuel Rosario, Kaitlyn Savidge, Keanu Singh, Lindsay Snyder, Aspen Stahl-Emig, Aiden Tolomay, Emma Tredinnick, Daniel Tripp, Abigail Wescott.

Grade 10 — Connor Albaugh, Isabella Barone, Wyatt Bartley, Piper Bennett, Jake Bomboy, Anna Burdett, Kadin Campbell, Olivia Czap, Nolin Damiano, Elisa DiNicola, Jaime Ellis, Ryan Fish, Kolten Flook, Harrison Frear, Connor Gross, Christian Houghtaling, Joshua Hubbard, Emily Huskin, David Hutchinson, Megan Kendall, Yahya Khan, Erin Machmer, Shelby Mattern, Simone Mileto, Collin Porter, Hannah Rankey, Alexander Reed, Ryleigh Reynolds, Benjamin Robbins, Rohin Sagar, Hannalyn Schwarzer, Kathryn Shangraw, Makenzie Shimko, Katie Speicher, Olivia Swink, Curtis Trowbridge, Natalie VanDort, Melina Vuocolo, Sarah Waltz, Jia Yeng Zheng.

Grade 11 — Alessia Antonacci, Noah Catherman, Hailey Conroy, Juliana Cruz, Alexa Daniels, Quinn Deitrick, Allison Dowell, Andruw Fisher, Madison Fox, Breanna Free, Gabriella Gardner, Derek Gee, Zachary Geffre, Alek Hamilton, Rowan Hopwood, Lea Jabbour, Aliyah Jett, Kali Kilpatrick, Hanna Kreger, Simeon Krizan, Brooke Marshall, Yaminah Merando, Sarah Millay, Morgan O’Connor, Ayden O’Mealy, Anthony Pastore, Abigail Patel, Morgan Pinkerton, Madelyn Reitz, Maegan Reitz, Mackenzie Rodarmel, Connor Rude, Isabell Sagar, Alexander Schluter, Chase Seyler, Rachel Sheppard, Makayla Steele, Samantha Stopper, Zachary Stopper, Sienna Tolomay, Kasey Uhter, Sarah VanFleet, Nicole VanZile, Reid Watkins, Tyler Weishaupt, Taylor Wentzel, Benjamin Wescott, Ty Whitmoyer, Hailey Zurich.

Grade 12 — Adriana Barone, Kasidy Bidelspacher, Kathryn Bower, William Buck, Brynn Dunkleberger, Logan Edmonds, Alyssa Ficacci, Logan Franquet, Nathaniel Genduso, Collin Graver, Jarrod Houseknecht, Rhiallie Jessell, Farrin Khan, Mitchell Klingerman, Bo Lewis, Chase McNulty, Rachael Muggleton, Samuel Newton, Matthew Nickolaus, Danielle Reynolds, Geraye Ross, Madison Savidge, Elizabeth Schranghamer, Grace Schreckengast, Ryan Sullivan, Jacob Waltz, Kaitlin Welker, Jia Xi Zheng, Mia Zicolello.

Honor Roll

Grade 9 — Dante Adams, Caleb Albaugh, Kelson Bennett, Emma Bower, Ian Bowes, Chase Cavanaugh, Jenaka Day, Fletcher Gelnett, Espen Gideon, Sarah Hall, Madison Holt, Corinne Janovitz, Jayden Kiessling, Madison Koropchak, Areesha Mian, Kira Schweikle, Cielo Steinbacher, Jonathan Stroud, Juliann Stroud, Anthony Vandevere, Ryan Vincent, Carter Weber.

Grade 10 — Paige Bailey, Danica Barnes, Gillian Buckman, Allyssa Byrne, Madeline Colone, Chaylin Cruz Salgado, Evelyn Griffith, Ryder Haines, Alexander Heiser, Tyler Hertwig, Jeffrey Hinds Jr., Kelsey Hunter, Olivia Knight, Kit Lang, Devon Marshall, Preston Mausteller, Kayla Murphy, Malorie Nolte, Sofia Pinsky, Karyn Saar, Reis Salvatori, Kylah Tillotson, Kayla Waugh, Darius Williams, Amber Wilson, Bryce Winner.

Grade 11 — Adam Almarzouqi, Bryce Bunce, Allison Clark, Cheyenne Daniels, Samuel Francis, Jared Garrison, Claudia Hensler, Shania Hutton, Jonah Kiessling, Hannah Knecht, Jacob Konopski, Sierra Panell, Adeline Pereira, Lydia Rohrer, Niko Singh, Quinn Stahl-Emig, Teghan Taylor, Christopher Watson, Kaylin Waxmunsky, Sadie Wentzel.

Grade 12 — Grace Andrews, Jenna Beiter, Stephen Collins, Trebor Daigle, Rachael Dougherty, Justin Downs, Nathan Fagnano, Jenna Gardner, Crew Haefner, Erin Hamm, Ariel Hornberger, Kelcee Kilpatrick, Hunter Knott, Dylan MacKenzie, Samantha Morrison, Evan Nagy, Keith Reis, Alexis Sampson, Quinn Serfass, Dayesha Thompson, Steven Van Ess, Chase Waller, Roland Wimer.

Muncy High School

Third quarter

Honor Roll

Grade 7 — Avery Bigelow, Lydia Bitler, Alaina Brelsford, Sophia Cole, Mia Edkin, Branson Eyer, Ross Eyer, Michael Fry, Alexus Hadzinikolov, Conner Harer, Warren Hopfer, Kylee Jacobs, Audrey Johnson, Scott Johnson, Megan Kerstetter, Blake Love, Meredith McCahan, Kassidy Moyer, Kaylyn Nierzwicki, Rowan Revata, Alexa Rice, Rebekah Rosario, Debra Ross, Brady Ryder, Autumn Schmitt, Abigail Shaffer, Jason Shuda, Elijah Slamka, Rhoan Stark, Alyssa Weigle.

Grade 8 — Lauren Anderson, Desiree Arceneaux, Aurora Bowling, Xander Brown, Cole Consentine, Marley Derr, Hannah Dgien, Sarah Dgien, Meaghan Dipre-Giles, Lily Frederick, Emma Gaul, Laura Glasser, Elise Gregory, Abigail Groover, Bailey Hadzinikolov, Lauren Harner-Steele, Brandi Hitesman, Wyatt Hoover, Nicolette Johnson, Hallie McClure, Travis McNett, Kaleb Meyer, Todd Modispaw, Cameron Myers, Maria Paternostro, Rocco Pepper, Willow Perakovich, Giovanni Persun, Nickolas Puzio, Caitlin Renson, Eva Shaw, Chloe Skaluba, Alyssa Snyder, Madison Steinbacher, Natalia Thomas, Dennis VanNess, Morgan Walton, Joseph Whitteker, Emma Yordy, Zoe Yordy.

Grade 9 — Makenzie Bartlow, Brandon Bateman, Gabriel Benamati, Alexandria Clayton, John Coppes, Xavier Delker, Joseph Edkin, Isabella Fave, Travis Fogleman, Kyle Frantz, Clayton Gottschall, Franchesca Guisewhite, Dylan Hamilton, Emma Hogan, Tyliq Holmes, Breanna King, Angelina LaRose, Alana McCullen, Josiah Meza, Lily Moyer, Alexis Newcomer, Rory Oden, Brooklyn Ohl, Paul Pepper, Sage Perakovich, Kayla Phillips, Matthew Poust, Logan Rakestraw, Brooke Rishel, Rachel Ryder, Maxwell Rymsza, Connor Sassano, Charles Schmitt, Adrianna Simpson, Emily snyder, Taylin Snyder, Marquesa Staib, Bryce Vollman, Gage Wertz.

Grade 10 — Sacha Alvarez, Dominique Arceneaux, Mario Barberio, Aleaha Bigelow, Madesyn Brelsford, Andrew Brininger, NiKaya DeWald, Abigail Edkin, Amber Fry, Tanner Gold, Christian Good, Braeden Hamm, Dakota Haueisen, Cael Hembury, Lillian Huff, Benjamin Johnson, Schyler Keller, Faith Mihalick, Jasmine Schmitt, James Schoonmaker, Collin Smith, Nevaeh Wertman.

Grade 11 — Alexis Baranoski, Sabrina Barner, Jessica Bartlow, Annabelle Bergey, Taylor Bryson, Nathan Cole, Kaitlyn Copeland, Rebecca Dgien, Gianna Edkin, Sarah Fiester, Eli Fraley, Natalya Giroux, Tyler Girven, Coleman Good, Madysen Hall, Tyler Heckel, Alivia Heivly, Rachel Hoffman, Coy Johnson, Kassidi Lenhart, Logan Longsine, Trey McCollum, Kolby Moyer, Grady Oden, Breanna Paulhamus, Tiffani Poust, Olivia Rosenberger, Noah Rymsza, Tyler Sampsell, Noah Snyder, Jacob Sobjak, Amber Weigle, Nathan Wetherhold, Dylan Wilt, Brianna Younkin.

Grade 12 — Gerald Alpaugh, Sidney Alpaugh, Emma Bigelow, Tonya Bryson, Mckenzy Burley, Stephanie Casale, Kailey Copeland, Matthew Coyner, Emma Dayhoff, Baylor Garverick, Katelyn Harder, Corbin Hockenbrock, Megan Holmes, Alexandra Jacquez-Armenta, Lauryn Laidacker, Alexander Laubscher, Jeremy Lloyd, Darrel McKee, Brittany McNett, Levi Messenger, Hannah Myers, Kiley Nierzwicki, Valarity Oxford, Nathan Paisley, Alena Porter, Kryshia Reis, Isabella Rymsza, Jocelyn Sassano, Alyssa Schell, Makenna Snyder, Katelyn Sobjak, Ambra Swank, Joshua Sweeney, Kaylee Wade.

South Williamsport Area High School

Third quarter

Superior Honor Roll

Grade 7 — Olivia Bauer, Chase Beck, Hannah Boyles, Abbigail Davis, Colleen Eisley, Olivia Goode, Lee Habalar, Sydney Harris, Brooklyn Lentz, Maia Longenberger, Benjamin Manning, Grace Miller, McKenzie Mitstifer, Preston Monoski, Hailey Patrick, Samuel Persun, Aleigha Reippel.

Grade 8 — Claire Alexander, Jessica Beasom, Mahailya Breen, Dylan Brown, Olivia Casella, Ross Flerlage, Gianna Godfrey, Claudia Green, Bayleigh Guiser, Greta Kimble, Ethan Kuriga, Landon Lorson, Genesis Lukasiewicz, Lane Lusk, Elise McBride, Zachary McGuire, Jayda Miller, Emma Mitcheltree, Quaid Molino, Khushi Patel, Arianna Paulhamus, Brodey Persun, Elizabeth Petrosky, Nicholas Reid, Laila Shams, Nevaeh Solomon, Noah Tsikitas.

Grade 9 — Olivia Bennett, Brendon Bowman, Molly Breen, Payton Cooley, McKenna Cremer, Alayna Dake, Madalynn Garner, Port Habalar, Trent Hampton, Kate Heckrote, Samuel Hostrander, Gavin Hunsinger, Katelyn Huston, Joseph Khateri, Paige Kistner, Evan Laudenslager, Elizabeth Manning, Alayna McGovern, Liviya Noltee, Madeline Reyes, Landon Sanford, Caleb Snyder, Olivia Turner, Lauren Weinhoffer.

Grade 10 — Kyler Alexander, Julie Anthony, Sydney Bachman, Ian Bolay, Monica Boone, Samantha Branton, Cole Brewer, Lilly Eiswerth, Gianna Fladd, Madalyn Fortin, Liam Hill, Hailey Holtzapple, Reidyn Horn, Zoe Jackson, Ethan Laudenslager, Amilee Miller, Rylee Monoski, Haley Neidig, Lauren Ogden, Lauren Peck, Nathan Persun, Curtis Sauers, McKinsey Sauers, Sarah Sullivan, Elizabeth Summerson, Alexandra Tsikitas, McKenna Workman.

Grade 11 — Isabella Bachman, Gwendalyn Blass, Russell Branton, Devin Brown, Fisher Brown, Logan Burkett, Katlyn Coppola, James Dunn, Amber Eckroth, Jovanna Fagnano, Hunter Finn, Ashley Gardner, Isabella Green, Lindsey Hauke, Emily Hennigan, Jaela House, Alyssa Johnson, Christopher Klem, Cole Lentz, Cailin Minier, Tayge Molino, Justin Passmore, Benjamin Reid, Christina Samar, Peter Sinibaldi, Natalya Steppe, Madelyn Swarthout, Colin Warner, Megan Weber, Megan Wein, Ryan Weinhoffer, Olivia Welter, Jacqueline Wright, Lexie Yerger.

Grade 12 — Preston Ballowe, Daniel Barker, Reilly Barnes, Christi Bennardi, Sarah Bennett, Charles Bolay, Bryce Brewer, Maya Dake, Chloe Dodge, Dylan Garbrick, Aaron Hughes, Gregory Nelson, Nicole Noviello, Sarah Persun, Sarah Pulver, Kamran Shams, Allaryn Smith, Leonard Weber.

Honor Roll

Grade 6 — Mara Davis.

Grade 7 — Aaron Akers, Connor Apker, Sophia Binkley, Landon Bowman, Sofia Casella, Anneliese Clayton, Kaycie Cowden, Alsoa Cramer, Elisabeth Dunkle, Dominic Fagnano, Magdalena Fiorini, Rebecca Garman, Emily Haley, Eve Jackson, Cheyenne Keller, Claire Lane, Tyra Lorson, Teyla Mane’, Nicolas Manning, Piper Minier, Xander Moore, Adriana Niven-Whitcraft, Robert Petrosky, Nicole Pettit, Kade Sanford, James Warner, Jasmine Wertz, McKaye Wilton.

Grade 8 — Megan Aungst, Charlotte Barckley, Madyson Bower, Jaiden Bradley, Ryan Branton, Azriel Cade, Jacob Casella Olivia Dorner, Isaiah Evens, Lea Fessler, Derek Gantz, Rebekah Givens, Adline Hinds, Emmalee Horn, Angelina Hunter, Caleb Jackson, David Khateri, Jesse Machmer, Kjirsten Meredith, David Miller, Madelynn Nelson, Logan Ogden, Grace Prsun, Amaya Polite, Grace Pulver, Meghan Rhoads, Amya Ross, Noel Shaffer, Isaak Snyder, Abigail Spatzer, Clayton Swarthout, Hayden Swinehart, Aidan Taylor, Brock Weaver.

Grade 9 — Madalyn Blair, Jacob Blass, John Confer, Nevaeh Danley, Cameron Greenaway, James Hicks, Michael Hill, Riley Hockman, Estora Kemmerer, Gabriella Livorno, Arissa Reed, Connor Smith, Julissa Smith, Lillian Storms, Cassidy Strosser, Bailey Taylor, Jessie Zellers.

Grade 10 — Arizona Bowersox, James Brokaw-Stealey, Jamie Caroway, Courtney Dodge, Kodi Fowler, Gannon Guerrisky, Dominic Harding, Michael Kemmerer, Austin Nash, Grace Pfirman, Abigail Sechrist, Eileen Shaffer, Mason Shatzer, Brenna Stannert, Luke Winner.

Grade 11 — Sophia Bragalone, William Breen, Hailey Decker, Ariana Guiser, Buddy Harris, Katelyn Hazel, Joclin Johnson, Spencer Karasek, Nina Kemmerer, Teaghan Leonard, Samuel Livorno, Jake Lusk, Parker Monoski, Justin Stetts, Tyler Trojan, Lela Warner, Samantha Zellers.

Grade 12 — Curtis Anthony, Blaire Armond, Sarah Bastian, Aaron Bird, Isabelle Blosser, Christopher Bower, Johnathon Covey, Austin Danley, Alyssa Day, Samuel Faulkner, Emily Fisher, Gideon Green, Whyatt Heatley, Benjamin Johnson, Micah LaBarre, Griffynn Metzger, Olivia Mussare, Rhiannon Newcomer, Dawson Owen, Jocelyn Price, Alyssa Sauers, Dean Seman, Riley Shaffer, Savannah Stansbury, Eric Weber-Waldron.

St. John Neumann Regional Academy

High Honor Roll

Grade 6 — Emma Gallew, Elizabeth Weller.

Grade 7 — Katherine Folmar, Elliott McKelvey, Lily Reid.

Grade 8 — Edward Danneker, Emma Logue, Brady McKimpson, Michelle Pierce.

Grade 10 — Maria Helminiak, Jacob Henderson, Oliver Matz, Josiah Reid.

Grade 11 — Molly Foresman, Brooke French, Rebecca Lippert, Jennifer Mertes, Lydia Nemeth, Anne Weller.

Grade 12 — Karim Ahmed, Cheyenne Danneker, Andrew Fish, Kaycie Gerrity, Connery McFadden, Casey McKimpson, Noah Persun.

Honor Roll

Grade 6 — Gabriel Cendoma, Adelyn Dawes.

Grade 7 — John Brann, Kirsten Hickey, Ava Matz.

Grade 8 — Amelia Farr.

Grade 9 — Ellie Androvette, Megan Crosby, Brigid Haas, Juliana Kriner, Faith Reid.

Grade 10 — Malaki Parlante, Rivers Parrish, Douglas Stewart.

Grade 11 — Kaylin Brown, Marcus Helminiak, Abby Henderson, Breanna Minnier.

Grade 12 — Jaiden Lynch, Cheyenne Mitchell.

Williamsport Area High School

Third marking period

Distinguished Honor Roll

Grade 9 — Rebecca M. Carson, Lenora Angelina Ciabattari, Zola Marie Daverio, Hailey J. DeBrody, Emma G. Dickey, Margaret K. Fausnaught, Whitney K. Felix, Cecilia G. Fink, Michael Dean Fisher, Mary Kathryn Hillman, Violet Watters Lindsay, Zoey R. Myers, Oam Vipal Patel, Kathryn J. Penman, Nolan L. Sauers, Katelyn V. Scharler, Maya E. Trump.

Grade 10 — Matthew Beard, Brett D. Boren, Rosemary E. Flock, Reidyn K. Horn, Zoe Jackson, Kit C. Lang, Vanessa J. Velott, McKenna L. Walborn, Rose M. Wascher, Timothy J. Wert, DKayla Krystal White.

Grade 11 — Sydney A. Bruno, Kayleigh M. Early, Weston R. Koser, Sarah E. Niklaud, Mackenzye Nycole Riles, Olivia S. Robinson, Megan E. Wein, Ian M. Wimer, Kira M. Winter.

Grade 12 — Chloe Margaret Andrews, Angelina M. Balestino, James L. Boone, Jeanetta A. Cipriani, Lauren M. Earley, Emily J. Fisher, Mackenzie G. Fisher, Richelle A. Floyd, Lysia Jacqueline Gehris, Amiya Harris, Robert A. Hinkal, Sofie E. Howard, Caleb Brian Hunter, Juliet C. Jacques, Alexander D. Lehman, Morgan Brigh Marty, James Newcomer, Nina L. Schappell, Samantha A. Steinback, Troy M. Steppe, Anna Vaughn Stewart, Gabrielle S. Thomas, AmayaRai Tupper, Haley M. Whitford, Autumn Breanne Williams, Roland B. Wimer, Kevin Zheng.

High Honor Roll

Grade 9 — Skylar A. Blaker, Amber Joy Bower, Michael Owen Cendoma, Michael Joseph Collyer, Colby Alan Cormier, Robert James DiBernardo, Sara M. Eiswert, Tyler C. Fausnaught, Derek Gehr, Emily K. Horn, Jaiden S. Kinley, Hannah E. Myers, Savanna P. Noviello, Wyatt L. Poorman, Natalie Elizabeth Powley, Dillan Patrick Read, Lauren A. Sauers, Jacqueline M. Snyder, Myla M. Thomas, Gavin S. Turner, Ariana Lynn Welch, Elizabeth A. White, Isaiah J. Williams.

Grade 10 — Abigail E. Berthold, Ashlyn W. Bird, Zachariah N. Cogley, Janelle T. Earley, Wyatt A. Eck, Sophia G. Erb, Timateo G. Girardi, Kathrine Ansley-Paige Guyer, Hannah M. Haussmann, Sydney L. Hawk, Tonya Osherie Hopkins, Abigail C. Kline, Alexandra Myah Lake, Kalindi B. Maggs, OLwen Q. Mahon, Shawna Louise Markle, Angelina M. Morrone, Ivan Justin Palmer, Alyssa Ann Ranich, Erin Michele Reilly, Gerald E. Tawney, Coral Utter, Kyle E. Whipple, Mariah D. Wright.

Grade 11 — Ty A. Baker, Nicole M. Beck, Joshua M. Bonislawski, Benjamin William Byham, John R. Confair, Laura E. Coup, Joseph P. Fagnano, Liam J. Ferry, Anna M. Hanford, Samuel Caldwell Hillman, Jensen Rae K. Jean, Mieren K. Kendall, Teaghan M. Leonard, Derek M. Lewis, Madison Faith Marchese, Kathryn A. Meale, Damien I. Reese, Gerard Ciaran Rice, Gianna R. Rizzo, Lynna M. Robertson, Nolan M. Robinson, Levi W. Roush, Grace B. Savage, Elaina C. L. Stone.

Grade 12 — Francisco Javier Albors Rodriguez, Kyle M. Andrews, Evan V. Barone, Madison Riley Bowman, Mikenna K. Cimini, Ethan T. Clark, Jasmine M. Cole, Cameron M. Crossley, McKenzie Ann DeShong, Holly A. Deuel, Nathaniel Jay Dickey, Jeweleen Marie Dunkleberger, Samuel R. Faulkner, Amy Lynn Fisher, Caden J. Fisher, Dawson C. Harvey, Benjamin D. Haussmann, Brook M. Houser, Amanda E. Jones, Magdalena V. Keener, Jordan H. Kelley, Patric Ernie Lewis King, Katelyn Elizabeth Rose Kinley, Ezra Alan Kline, Mykenzie A. Levano, Anna A. Lovell, Bailey M. Maggs, Emma Marie Mercer, Anna M. Parisi, Nickolas C. Phyfe, Sara L. Plankenhorn, Tess Elizabeth Pricher, Megan L. Randall, Ethan P. Ruhl, Sawyer Kristine Scott, Melinda R. Shipman, Lucas Tavares Naief, Jared M. Thompson, Emily Morgan Walter, Emalee Wein, Madison A. Williamson, Cherokee R. Wright, Lauren E. Zangara.

Honor Roll

Grade 9 — Branejah Jolie Ashley, Gianna L. Backner, Jayla Isabella Bartholomew, Jack F. Beattie, Nicholas A. Beiter, Ry’meer Ni’eem Brown, Natalya E. Callaghan, Alyssa B. Chestnut, Brendon Michael Clair, Alana F. Davis, Magnolia H. Diakite, Lillian G. Duffy, Avery C. Eiswerth, Anthony W. Feaster, Dustin L. Fink, Enya Kierra Green-Pratt, Isabelle J. Griswold, Kalei J. Guthrie, Logan Shay Hakes, Sage Elliot Koch, David Kalani Kong, Nickolas R. Lorson, Jackson Z. Mayer, Braedon T. Mazzante, Chase A. Nye, Grace M. Paulhamus, Sydney Elise Pricher, Alexa A. Radulski, Christopher David Raker, Kiana P. Reynolds, Iscah R. Rintelman, Carley B. Seitzer, Brady D. Slick, Morgan I. Stetts, Allen Trevan Taylor, Aaliyah Marie Turner, Luke N. Ulmer, Elliott E. Wannop, Imir Lawrence Webb, Autumn Sky Wert, Sloan R. Wood, Hailie Marie Wright.

Grade 10 — Curtiss Joshua Adkins, Kinley R. Andrus, Myles E. Barbour, Francis Donald Beaghley, Kylie Beck, Mackenzie Elizabeth Benner, Madison Rene Bowers, Arizona S. Bowersox, Emily Marie Butler, Harlee Jo Bolyer, Elisa Daniela Interior Dallo, Paige L. Diabelko, Chloe E. Erb, Patrick R. Erikson, Kaylee A. Fike, Marti J. Fisher, Riana Elizabeth Gair, Gale McAllister Hall, Zoey E. Harding, Julia R. Harvey, Elaidja Liera-Wadeya Johnson, Johsua Anthony Kiessling, Michelle-Ann Lavalee Harris, Deirdre R. LeBlanc, Olivia Lauren Lingard, Anthony M. Lorson, Samuel C. Mahler, Gabriel A. Manetta, Drake K. Mankey, Rachel Ann Martinez, Ella V. Meckley, Kaitlyn Miller, Mason J. Nevill, Nakeisha Jean Payton, Christopher Wayne Peterson, Jesse D. Polys, Ariana R. Rice, Rylee P. Schell, Kylie G. Segraves, Ethan M. Shipman, Russell Johad Simmons, Jadah A. Smith, Lydia A. Smith, Justin L. Stachowski, Nash J. Stahl, Vanessa M. Streit, Brooklyn J. Thompson, Erick David Thompson, Sarah E. Thompson, Amani L. Tran, Ana Lynn Wagner, Zoe R. Wagner, Ethan L. Williamson, Jason Lavarr Wooten, Jonathan Andrew Scott Zayas.

Grade 11 — Desiree D. Aversa, Austin J. Baker, Patrick Jude Bennett, Shara Nichelle Brennan, Dale B. Brown, Hannah Jade Caccia, Alan L. Cortright, Sydney N. Dieffenbach, Shardonnia S. R. Drummond, Zachary Reid Englert, Benjamin Gary Garverick, Savannah Makyla Harman, Alex J. Hepler, Cameron R. Heverly, Brianna Renee Hopkins, Kara Ann Hurne, Jason W. Kelley, Nina E. Kemmerer, Kiley M. Kiser, Tucker R. Kreisher, Addison Julia Lazar, Caitlin Louise Logan, Grace Marie Mikitko, Kaida J. Muise, Mallory Jade Mullis, Noelani C. O’Connell, Rachel C. Pardee, Keefe A. Raby, Zola C. Riccardo, Bailey M. Riley, Sylvia Alanis Robinson, Brayton Michael Rowello, Demya Sams-Glover, Daniel Sam Sarch, Rylee P. Smith, Nakota Kyrnan Szymoniak, Adam T. Wagner, Simon G. Wallace, Jada B. Whaley, Jenna L. Whitford, Eli M. Wilk, Rion M. Withers, Katrina Zaczkiewicz.

Grade 12 — Wasam Ahmed Al-Aboudi, Mikayla E. Aldenderfer, Nell V. Barbour, Jaden Zachary Beck, Heidi A. Belle, Samantha-Jo Bishop, James Stuart Briel, Bryce T. Britton, Jessica J. Brooks, Olivia A. Budnovitch, Abigail Sage Caccia, Zane Clarke Campbell, Skyler Elizabeth Colarusso, Bryan J. Crowell, Kylee Nichole Dale, Alexis M. DeBrody, Alec E. Dickey, Cameron J. Dickey, Phoenix N. Dodds, Sharon R. Engel, Stephen R. Engel, Lydia C. Fink, Dylan M. Garner, Tyler Allen Green, Sara Ann Grenell, Taylor A. Hamm, Madison K. Hawk, Destiny Marie Hill, Jessica Katherine Hooper, Tanner W. Hostrander, Caleb G. Joy, Byron Durall Keith-Diemer, Megan L. Keller, Olivia D. Keyes, Alexandra Renae Linhardt, Quentin Robert Lowrie, Tyler E. McCann, Colt A. McGinniss, Sophia Page Neufer, Jonah A. Niklaus, Lisa C. Ousley, Cameron C. Pardoe, Francesca M. Patetta, Samuel A. Penman, Kayla Dawn Peterson, Torren C. Potts, Jocelyn M. Price, Angelina Catherine Ramos, Tyler Matthew Randall, Carter J. Robbins, Hailey M. Robbins, Anne Hammond Rosenow, Tyler A. Saiers, Shanee L. Sander, Grace R. Schramm, Eric L. Smith, Isaac J. Snyder, Gregory Tyrone Stewart, Brian A. Stopper, Morrisa J. Taylor, Enso Vy Tran, Hayley B. Woltz, Annika M. Zielewicz.

COMMENTS